Connect with us

Genel

Ali Genç Sarıyer’in yerel basınıyla buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Sarıyer’in yerel basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Sarıyer Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltıda Sarıyer’in yerel basınıyla buluştu. Sarıyer Son Baskı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile Sarıyer’in diğer yerel basın mensuplarının da yer aldığı kahvaltıda ayrıca, Sarıyer Spor Kulübü Basın Sorumlusu Erol Aydın, Futbol Şube Sorumlusu Salim Kain ve Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Bozkaya da yer aldı.

“İLİŞİĞİ KESİLMİŞ FUTBOLCULARA 4.5 MİLYON LİRA ÖDEMEK ZORUNDA KALDIK”

Konuşmasında sık sık yerel basının önemine vurgu yapan Başkan Ali Genç, daha sonra 1 aylık başkanlık değerlendirmesini yaparak, kulübü yüklü borç ile devraldıklarını ifade etti ve şunları kaydetti: “Görevi aldığımız yaklaşık bir ay içerisinde Allah bizleri, sizlere mahcup etmedi. Biz makam için buraya gelen insanlar değiliz, bunu herkes net bilsin. Bir ayda Ali Genç ve yönetim kurulunun Sarıyer Spor Kulübü’ne yaklaşık 7 milyon civarında parası geçti. İddia ediyorum; son 25 senede hiçbir yönetim kurulu böyle bir parayı cebinden koymadı. Sponsorluk değil, bu bizim ak paramız. Helali hoş olsun Sarıyer için. Bizim amacımız burada gelip bir şeyler vermeden burada makam işgal etmek değil. Geldiğimizde çok ciddi görünen ve görünmeyen borçlar var. Esnafa 3 milyon civarında borç görünüyor. Bunlar hiç hesapta olmayan borçlar. Kulübümüzde ciddi transferler yapılmış ama bunların ödemeleri duruyordu. Bunlardan dolayı Sarıyer Spor Kulübü’nü TFF’ye vermişler. Biz bunları iyi niyet çerçevesinde yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bütün arkadaşlarımızla anlaşarak, 4 buçuk milyon liralık, giden gelen ve kulüpte çok önceden ilişiği kesilmiş futbolculara ödemeler yapmak zorunda kaldık. Bunun öncelikle bilinmesi lazım.

“BERTUL KOCABAŞ’IN YANLIŞ YAPTIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM”

Önümüzdeki sezonda bir takım transferler yapıldı. Bu takımın beş yıldır kaptanlığını yapan Bertul Kocabaş ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bunun nedenleri içeride ve dışarıda farklı. Bize göre yanlış yaptığını söyleyebilirim. Kimse Sarıyer Spor Kulübü’nden büyük değildir. Şahsımıza değil; ancak kuruma saygı duymak zorundadır. Yeni bir heyecanla göreve geldik. Futbolcularımızda değişime gidiyoruz. Küme düşen takıma dahi fark yiyorsak düşünmemiz lazım. Bunun hesabını yönetime vermek zorundalar. Takım içinde hiçbir futbolcu hocasının arkasından dedikodu yapamaz. Bütün futbolcularımız hak edişlerini aldılar, ekonomik olarak hiçbir sorunumuz yok.

blank

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞÜKRÜ GENÇ’TEN DESTEKLERİNİ RİCA EDİYORUZ”

Sarıyer Spor Kulübü’nü hiç kimsenin görmezden gelme gibi lüksü yok. Görmezden gelen arkadaşlarımız, büyüklerimiz olursa da zamanı geldiğinde bütün Sarıyer şahit olsun; bu yaptıklarını ortaya koyarız. Buradan bir sesleniş de Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e… Sarıyer Spor Kulübü’ne bizimle beraber sahip çıkın. Biz gövdemizi koyduk, bu konuda sayın başkanımızdan desteklerini rica ediyorum. Güçler birleşirse Sarıyer’e güzel şeyler yaparız. Ama herkes bilsin ki, buranın kurumsal bir yapısı var. Ben buranın saygınlığını da zedelemem. Bir başkasına da zedelemesi için müsaade etmem. Her türlü olumlu adımı atarız, bir adım da bekleriz. Benim gönlüm bundan yana.

“KÜFÜR SARIYER TARAFTARINA YAKIŞMAZ”

Sarıyer’in şanlı taraftarından da bir ricam var. Sarıyer Spor Kulübü’ne maddi ve manevi emek vermiş büyüklerimiz maça geldiği zaman, sonuç ne olursa olsun hepsinin ailesi var, kırıcı sözler söylemeyelim. Küfür ve olumsuz tezahürat Sarıyer Spor Kulübü taraftarına yakışmaz. Bunu lütfen engelleyin. Sarıyer’e maç izlemeye gelen herkese, Sarıyer’in centilmenliğini, vefasını bizim göstermemiz lazım.

İşte Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç ile gerçekleştirilen basın toplantısının tamamı:

 

 

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank