Connect with us

Genel

Ali Genç Sarıyer’in yerel basınıyla buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Sarıyer’in yerel basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Sarıyer Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltıda Sarıyer’in yerel basınıyla buluştu. Sarıyer Son Baskı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile Sarıyer’in diğer yerel basın mensuplarının da yer aldığı kahvaltıda ayrıca, Sarıyer Spor Kulübü Basın Sorumlusu Erol Aydın, Futbol Şube Sorumlusu Salim Kain ve Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Bozkaya da yer aldı.

“İLİŞİĞİ KESİLMİŞ FUTBOLCULARA 4.5 MİLYON LİRA ÖDEMEK ZORUNDA KALDIK”

Konuşmasında sık sık yerel basının önemine vurgu yapan Başkan Ali Genç, daha sonra 1 aylık başkanlık değerlendirmesini yaparak, kulübü yüklü borç ile devraldıklarını ifade etti ve şunları kaydetti: “Görevi aldığımız yaklaşık bir ay içerisinde Allah bizleri, sizlere mahcup etmedi. Biz makam için buraya gelen insanlar değiliz, bunu herkes net bilsin. Bir ayda Ali Genç ve yönetim kurulunun Sarıyer Spor Kulübü’ne yaklaşık 7 milyon civarında parası geçti. İddia ediyorum; son 25 senede hiçbir yönetim kurulu böyle bir parayı cebinden koymadı. Sponsorluk değil, bu bizim ak paramız. Helali hoş olsun Sarıyer için. Bizim amacımız burada gelip bir şeyler vermeden burada makam işgal etmek değil. Geldiğimizde çok ciddi görünen ve görünmeyen borçlar var. Esnafa 3 milyon civarında borç görünüyor. Bunlar hiç hesapta olmayan borçlar. Kulübümüzde ciddi transferler yapılmış ama bunların ödemeleri duruyordu. Bunlardan dolayı Sarıyer Spor Kulübü’nü TFF’ye vermişler. Biz bunları iyi niyet çerçevesinde yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bütün arkadaşlarımızla anlaşarak, 4 buçuk milyon liralık, giden gelen ve kulüpte çok önceden ilişiği kesilmiş futbolculara ödemeler yapmak zorunda kaldık. Bunun öncelikle bilinmesi lazım.

“BERTUL KOCABAŞ’IN YANLIŞ YAPTIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM”

Önümüzdeki sezonda bir takım transferler yapıldı. Bu takımın beş yıldır kaptanlığını yapan Bertul Kocabaş ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bunun nedenleri içeride ve dışarıda farklı. Bize göre yanlış yaptığını söyleyebilirim. Kimse Sarıyer Spor Kulübü’nden büyük değildir. Şahsımıza değil; ancak kuruma saygı duymak zorundadır. Yeni bir heyecanla göreve geldik. Futbolcularımızda değişime gidiyoruz. Küme düşen takıma dahi fark yiyorsak düşünmemiz lazım. Bunun hesabını yönetime vermek zorundalar. Takım içinde hiçbir futbolcu hocasının arkasından dedikodu yapamaz. Bütün futbolcularımız hak edişlerini aldılar, ekonomik olarak hiçbir sorunumuz yok.

blank

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞÜKRÜ GENÇ’TEN DESTEKLERİNİ RİCA EDİYORUZ”

Sarıyer Spor Kulübü’nü hiç kimsenin görmezden gelme gibi lüksü yok. Görmezden gelen arkadaşlarımız, büyüklerimiz olursa da zamanı geldiğinde bütün Sarıyer şahit olsun; bu yaptıklarını ortaya koyarız. Buradan bir sesleniş de Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e… Sarıyer Spor Kulübü’ne bizimle beraber sahip çıkın. Biz gövdemizi koyduk, bu konuda sayın başkanımızdan desteklerini rica ediyorum. Güçler birleşirse Sarıyer’e güzel şeyler yaparız. Ama herkes bilsin ki, buranın kurumsal bir yapısı var. Ben buranın saygınlığını da zedelemem. Bir başkasına da zedelemesi için müsaade etmem. Her türlü olumlu adımı atarız, bir adım da bekleriz. Benim gönlüm bundan yana.

“KÜFÜR SARIYER TARAFTARINA YAKIŞMAZ”

Sarıyer’in şanlı taraftarından da bir ricam var. Sarıyer Spor Kulübü’ne maddi ve manevi emek vermiş büyüklerimiz maça geldiği zaman, sonuç ne olursa olsun hepsinin ailesi var, kırıcı sözler söylemeyelim. Küfür ve olumsuz tezahürat Sarıyer Spor Kulübü taraftarına yakışmaz. Bunu lütfen engelleyin. Sarıyer’e maç izlemeye gelen herkese, Sarıyer’in centilmenliğini, vefasını bizim göstermemiz lazım.

İşte Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç ile gerçekleştirilen basın toplantısının tamamı: