Connect with us

Genel

BEKİR COŞKUN: YOLCUMUZ VAR

Published

on

blank

Usta gazeteci ve Sözcü yazarı Bekir Coşkun, bugünkü köşesinde dün hayatını kaybeden usta oyuncu Tarık Akan’ı kaleme aldı.Coşkun,”Bir terminalden uğurlar gibi gitsin…Yolcumuz var…” ifadelerini kullandı.

Usta gazeteci ve Sözcü yazarı Bekir Coşkun, bugünkü köşesinde dün hayatını kaybeden ve Türkiye’yi yasa boğan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Tarık Akan’ı kaleme aldı.Coşkun yazısında,”Bu ülkenin neresinde olursa olsun, bir ücra köy kahvehanesine gittiğimde bile, eminim Tarık Akan oradadır…”dedi.

İşte Bekir Coşkun’un Sözcü gazetesindeki Tarık Akan’ı kalemine aldığı “Yolcumuz var” başlıklı köşe yazısı:

 

“Geçen hafta “Tarık Akan’la bir köy kahvesinde” başlıklı yazımın çıktığı günün ertesi…
Telefonla aradı “İyiyim””dedi…
Çok sevindim ama ben bunun bir veda konuşması olduğunu biliyordum…
“Sesin iyi geliyor, söz verdik bir köy kahvesinde buluşacağız” dedim…
“Söz” dedi…

*

Sözümüz sözdür…

*

Sokakta geleceğini arayan, “yol”lar kapalı bile olsa yazgıyı yıkıp aşmaya çalışan, umudunu yitirmeden didinen bir genç görürseniz o biraz filmdeki “Seyit Ali”dir…
Kömür ocaklarında; yuvasına ekmek yetiştirmekle, sermayenin sömürüsü arasında direnen bir işçi görürseniz, o biraz “Maden”deki “Nurettin”dir…
İmam nikahına, başlık parasına, çocuk eli kınalanıp parası olanlara verilen kızlara, cahil insanları din adı altında sömürenlere direnenlerin içinde “Adak” filminden“Müslüm” vardır…

*

Hangimiz yaşamımızda arada bir “Damat Ferit” olmadık?…
Gezi direnişinde; direnişe katılan Tarık Akan’dan çok,”Nehir” filminin “Sinan”ı vardı, Taksim’deki insanların kimliklerine sinmiş…

*

Bu günlere bir bakın; “Kanal” filmi devam ediyor… Bir tek yürekli devlet görevlisi çıkıp da bu yaşadığımız zulme karşı çıkarsa…
Bilin ki o; içine gizlenmiş filmdeki “Kaymakam”dır…

*

Bilinçaltlarımıza yerleşip bize direnmeyi öğreten insanlar, öyle kolay ölmezler…
Yani…
Sözümüz söz…
Bu ülkenin neresinde olursa olsun, bir ücra köy kahvehanesine gittiğimde bile, eminim Tarık Akan oradadır…

*

Bu yazı yazılırken, haber portalları, televizyonlar, radyolar, Tarık Akan’ı anlatmaya devam ediyorlar…
Ömrümde ilk kez telefonumu okşadım…
Bir terminalden uğurlar gibi gitsin…
Yolcumuz var…”

Bekir Coşkun-Sözcü

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank