Connect with us

Genel

Ceren Sönmez: Sönmez Kompresör olarak hedeflerimize planlı ve programlı ilerliyoruz

Published

on

blank

Sönmez Kompresör’ün genç ve dinamik yöneticisi Ceren Sönmez, iş dünyasındaki yaşamı ve hedefleriyle ilgili gazetemizin sorularını yanıtladı.

Ceren Sönmez, “Türkiye’de iş kadını olmak, kendi ayakları üzerinde durmak özgüven sahibi olmak demektir. Ekonomik özgürlüğünü kazanmış, aile bütçesine katkı sağlayan, üreten bir insan olmanın getirisi olarak kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bir kadın olmaktır. Hayal ettiğim alanlarda yenilikçi adımlar atarak firmamızı daha da büyütmek istiyorum.” diye konuştu.

İşte Ceren Sönmez ile gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın gerçekleştirdiği röportaj:

Ceren Sönmez kimdir? Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

16.08.1999 yılında İstanbul Sarıyer’de doğdum. Eğitimimi Doğa Koleji’nde tamamladım. Üniversiteyi Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü tekstil ve moda tasarımı bölümünde okudum ve mezun oldum. Bir tekstil firmasında staj yaptım, akabinde aile şirketimiz olan Sönmez Kompresör’de babam Hüseyin Sönmez tarafından eğitim alarak çalışmaya başladım. İyi seviyede yabancı dilim olup ek yabancı dil eğitimi aldım.

Şirketinizin ve markanın pazardaki konumundan bahseder misiniz?

Basınçlı endüstriyel kompresör makineleri sektörünün pazar lideri ekomakın distribütörü olan Sönmez Kompresör şirket kurucusu olan Babam Hüseyin Sönmez tarafından markamızı konumlandırması ve marka stratejisindeki öncülüğünden dolayı pazardaki konumunu en üst seviyelere taşıyor. Akabinde özverili çalışma ve Sönmez Kompresör ailemizin planlı ve programlı hedeflerine ilerlemesi ile beklentileri karşılayan müşteri memnuniyetini sağlayan bir markayız.

Tekstil ve Moda Tasarımı eğitimi aldınız. İş hayatına da 2 yıldır devam ediyorsunuz. Mesleğiniz mi, aile şirketiniz mi?

Başarılı olan aile şirketimizin başarısını sürdürmek istiyorum; ama bölümümü istekli ve severek okudum. Tasarım alanında da hayallerim var. Zamanı gelince çalışmalarımı yapacağım.

24 yaşında genç bir kadın olarak Türkiye’de iş kadını olmak nasıl bir serüvendir?

Türkiye’de iş kadını olmak, kendi ayakları üzerinde durmak özgüven sahibi olmak demektir. Ekonomik özgürlüğünü kazanmış, aile bütçesine katkı sağlayan, üreten bir insan olmanın getirisi olarak kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bir kadın olmaktır.

İş yaşamına yönelik gözümü korkutuyor dediğiniz bir şey var mıdır?

Gelecek kaygısı ve korkularım var. Dünya tüketilen bir devre geçti; ama bu değil ki başarısızlık düşüncesine kapılacağım. Önemli olan, böyle bir durumda hazırlıklı olup kaygıyı kontrol edebilmektir.

“FİRMAMIZI DAHA DA BÜYÜTMEK İSTİYORUM”

Babanızın işini ikici kuşağa devretme hayalini üstleniyorsunuz. Peki, siz yönetimi devir aldığınızda şu alanlarda yatırım yapmak istiyorum dediğiniz bir hayaliniz var mıdır?

Evet var. Babamın bana bayrağı devrettiğinde hedeflerim ve amaçlarım doğrultusunda ilerleyip, hayal ettiğim alanlarda yenilikçi adımlar atarak firmamızı daha da büyütmek, aynı zamanda ihracatta daha fazla satış ve pazarlama rekorları kırıp ileriye götürmek, yatırım yapmak istiyorum.

Gelecek yıllarda babanızla birlikte aile şirketini yöneten Ceren Sönmez olmakla yetinecek misiniz? Yoksa sizi sosyal yaşamda başka sorumluluklar alırken görebilecek miyiz?

Şöyle ki, zamanın nasıl yönlendireceğini, ticaret de karşıma neler çıkabileceğine göre de sorumluluklar alabilirim.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank