Connect with us

Genel

CHP İstanbul İl Binası Sarıyer’de kapılarını açtı

Published

on

blank

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yeni binası, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Sarıyer’in Huzur Mahallesi’nde kapılarını açtı.

Yaklaşık bir yıldır tadilat ve hazırlık çalışmaları devam eden CHP’nin Sarıyer ilçesindeki Huzur Mahallesi’nde bulunan yeni İstanbul İl Başkanlığı binası, saat 17.00’de düzenlenen tören ile açıldı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partinin genel başkan yardımcıları, CHP’li belediye başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleri ve parti üyeleri katıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu alana, Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte girdi. Kürsüye ilk olarak Kaftancıoğlu çıktı.

blank

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Evimize hoş geldiniz. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz binayı partimize kazandırmanın mutluluğu içindeyim. Bu bina bizim sahada daha güçlü, sokakta daha planlı olmamıza vesile olacak. Binanın İstanbul’un üç seçim merkezinin, merkezinde olmasını tercih ettik. 39 ilçeden de toplu taşıma ile ulaşılabiliyor Halkın iktidarını kurmak, geleceği planlamak üzere herkesin 7/24 çalışıp üretebileceği mekanlar tasarladık. İstanbul’da bu mekanlara ihtiyaç var. 10 katlı binada toplantı ve eğitim salonları, çağrı merkezi, konferans salonu, basın odası gibi mekanlar mevcut. Sade, herkesin kendini eşit hissedeceği, mütevazı alanlar tasarlamaya çalıştık. Daimi sergi salonu ve dijital kütüphane de tüm İstanbullular’ın ve örgütün hizmetinde olacak. Çocukları da unutmadık, sıkılmadan zaman geçirecekleri odaları hazır.

Kaybettiğimiz bütün yol arkadaşlarımızı, il başkanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Hemen girişte kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin derinliğini yansıtacağımız modern bir sanat tasarımı yapılmakta. Her bir santimetre karesinde sadece bugünün değil, 98 yıllık emek ve üretimin, akıtılan terin izini göreceksiniz. İlk günden itibaren yanımızda olan üyelerden yöneticisine bütün yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ve sayın genel başkanım, yeni il binası fikrini ilk size açtığımda yolumuzu aydınlatan ışık olmasaydı bunlar olmazdı, o yüzden size çok ama çok teşekkür ediyorum.”

blank

Kaftancıoğlu’nun ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kürsüye çıktı. “Mekanların işlevselliği, oradaki moral, oradaki profesyonellik ve oradaki içerik zenginliği, iktidara yürüyüşün de göstergesidir, ışığıdır” diyen İmamoğlu şöyle devam etti:

“Bu bakış açısıyla, kabiliyetli insanların bir araya gelişiyle ve nitelikli bir çalışmayla, herkesin katılımıyla, herkesin el vermesiyle, güç katmasıyla vücuda gelmiş bu yapıyı partimizin 98’nci yıldönümünde hep birlikte açmak büyük bir gururdur hepimiz için. Umut ediyoruz ki hep birlikte 16 milyon İstanbulluya hediye ettiğimiz yeni yönetim anlayışının bir başkasını, önümüzdeki dönemde yine hep birlikte, başta İstanbul’da büyük bir emek ortaya koyarak, milletimizin layık olduğu bir dönemi ve bir yönetim anlayışını hediye edeceğimizin de ışığıdır bugünkü buluşma ve bugünkü açılış töreni. Bu bağlamda, yeni binamız hayırlı ve uğurlu olsun. Güzel çalışmalara ve güzel başarılara moral kaynağı olsun. Saygıdeğer genel başkan’mıza, il başkanımıza ve emeği geçen bütün partili dostlarımıza teşekkür ediyoruz.”

“Binalar güzel olabilir ama sakın içeride fazla oturmayın”

blank

Son olarak kürsüye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Bir binaya sahip olmak elbette önemli ama bir binaya sahip olmanın çok ötesinde, yaşadığın ülkeye sahip olmak çok daha değerlidir. Biz yaşadığımız ülkeye sahip çıkacağız. Birileri bu ülkenin rantına sahip çıkabilir, rantına talip olabilir ama biz yaşadığımız coğrafyadaki sadece kendi ülkemizde değil, bütün komşularımızla huzur içinde yaşamak ve varolan sorunları çözmeye talibiz. Biz halkın partisiyiz ve 98 yıldır demokrasiyi bu ülkeye getirmek için çaba harcayan bir partiyiz. CHP’li olmak sıradan bir partili olmanın çok ötesindedir. Biz, tarihin bize yüklediği bir sorumluluğun altındayız. 2023’te 100 yılımızı tamamlayacağız. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları cumhuriyeti kurduğunda, bütün mazlum ülkelerin cumhuriyete geçtiğini görüyorsunuz. Bizim devrimimiz sıradan bir devrim değil, mazlum ülkelerin önünü açan bir devrim. Biz bu güzel cumhuriyeti, ikinci yüzyılında demokrasi ile taçlandırmak kararlılığındayız.

‘Binalar güzel olabilir ama sakın içeride fazla oturmayın’ derim ben arkadaşlarıma hep, bizim görevimiz dışarıda olmak. Bu güzel binada herkesin sorunlarını çözmeye kilitlenecek arkadaşlarımız. Onların uzun zamandır yapamadıklarını, bizim belediye başkanlarımız yapıyor. Harcadığımız her kuruşun hesabını veriyoruz. Biz güzel, ahlaklı, kavgadan uzak bir siyaset anlayışını hayata geçireceğiz. 98 yıldır yıkılmadık, sonsuza kadar Türkiye ile beraber yolumuza devam edeceğiz. Biz bir çınarız. Bu çınarı kimsenin yerinden söküp atmaya gücü yetmez çünkü biz insandan yanayız, haklıyız. Dünyada en köklü siyasi partilerden biri CHP’dir. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Bina hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı binası hizmete girdi.

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Genel

Tarabya’da 4 ton midye ele geçirildi

Published

on

blank

Sarıyer’de denetim yapan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarabya sahilinde yasadışı yollarla avlanan 4 ton canlı midye ele geçirdi.

Sarıyer’de ekipleri, kaça midye avcılığına yönelik operasyon düzenledi. Sarıyer sahil şeridinde dün yapılan operasyona İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sarıyer Belediye Başkanlığı Zabıta ekiplerinden oluşturulan 47 kişilik ekip katıldı. Yapılan denetimlerde 138 çuval içerisinde yaklaşık 4 ton yakın midye ele geçirildi. Ele geçen midyeler, çuvallar yırtılarak tekrar doğal ortamı olan denize bırakıldı.

Denetimlerde kaçak midye avcılığı yaptığı belirlenen 6 kişiye 11 bin 997 TL ceza kesildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Akademi kabul sınavı yapıldı

Published

on

blank

Mezun grubundaki öğrenciler sınavlara Sarıyer Akademi’de hazırlanabilmek için ter döktü. 250 kişinin başvurduğu sınavlarda sosyal mesafe kuralına göre sınıflara alınan öğrencilerin ateşi ölçüldü, el dezenfektanı kullanmaları sağlandı. Sınıflara tıbbı maske konuldu.

Sarıyer Akademi’de mezun durumdaki öğrenciler için kurum kabul sınavları başladı. 250 kişinin katıldığı ücretsiz sınavlarda öğrenciler maskelerini takıp salonlara sosyal mesafeye uyarak girdi, sınıflarda mesafeli oturdu. Öğrenciler sınavlardan önce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin bahçesinde sosyal mesafeli olarak sıraya girerken, girişte ateş ölçümü yapıldı. Sınıflar ise sınav aralarında dezenfekte edildi.

100 ÖĞRENCİ AKADEMİLİ OLACAK

Herkese kaliteli eğitim misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Sarıyer Akademi Kurum Müdürü Sami Görey, “Bugün itibariyle 250 civarı öğrenci sınava başvurdu. Bu çocukların çoğu mezuna kalmış veya istediği bölümleri hedefleyen öğrenciler. Biz bunların içerisinden üç sayısal, iki de eşit ağırlık sınıfı olmak üzere 100 öğrencinin kaydını yapacağız. Salı gününden itibaren öğrencilerimizi kurumumuza almaya başlayacağız” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank