Connect with us

Genel

Muhtar Özkaya, Zekeriyaköy’deki elektrik sorunu için BEDAŞ’a seslendi

Published

on

blank

Zekeriyaköy’de nüfusun artmasıyla birlikte elektrik dalgalanmaları yaşandığını söyleyen esnaf, BEDAŞ’a tepki gösterdi. Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya da BEDAŞ’ı göreve davet ettiklerini söyledi.

Sarıyer Zekeriyaköy’de yaşayan vatandaşlar, nüfusunun artmasıyla birlikte bölgede bulunan trafoların yetmediğini, elektrik dalgalanmaları nedeniyle zaman zaman kesinti yaşandığını söyledi. Elektrik kesintileri sonucu sattıkları elektronik eşyaların zarar gördüğünü söyleyen esnaf, zararlarının büyük olduğunu belirtti. BEDAŞ’a defalarca başvuruda bulunduklarını, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya ile beraber imza topladıklarını; ancak sorunun çözülmediğini ifade eden vatandaşlar, bölgeye bir an önce el atılmasını istedi.

ÖZKAYA; BEDAŞ’I GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Yaşanan sorunla ilgili büyük bir uğraş içerisinde olduğunu ifade eden Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya, “Sıkça kesilen elektrik, özellikle yaz aylarında klima kullanılmasının artmasıyla daha sık yaşanmakta. BEDAŞ’ın gerekli yatırım planlarını yapmadığını düşünüyoruz. Özellikle veteriner kliniği, diş kliniği gibi esnafın yoğun olduğu 1. Cadde’de elektrik kesintileri sık sık olur. Bunun nedeni de trafo yetersizliğidir. Belediyenin imar planlarında trafo alanları var. Biz gerekli müracaatları esnafın da başvurusu ile yaptık. Belediye gerekli trafo alanlarını tahsis edeceklerini; ancak BEDAŞ’ın bu alanları kullanabilmesi için bir bedel ödemeleri gerektiğini söyledi. BEDAŞ’ı göreve davet ediyoruz.” diye konuştu.

Click to comment

Bir Cevap Yazın