Connect with us

Genel

Oktay Aksu ve ekibi belediye şantiyesinde olay çıkardı!

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi personelini ziyaret eden CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu ve ekibi, Ferahevler’deki belediye şantiyesinde olay çıkardı. İşçilerin alacağı ek zamma Aksu’nun tepki göstermesinin ardından yanında yer alan kişiler, sendika temsilcisinin üzerine yürüyünce olay çıktı.

Sarıyer’de yerel seçime doğru giderken, partilerin adayları da belediye personellerini ziyaret etmeye devam ediyor. Her seçim öncesinde yaşanan bu tür ziyaretler sakin geçerken, ilk kez bir adayın ziyareti sırasında olay çıktı. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in anketlerde sonuncu çıkmasına, parti tabanının en istemediği kişi olmasına rağmen adaylaştırdığı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Belediye personeline ziyarette bulundu. Belediyenin Ferahevler’deki şantiyesini de ziyaret eden Aksu, sendika temsilcileriyle tartıştı. Aksu, belediye personeline yapılan ek zamma karşı çıkan söylemlerde bulununca, sendika temsilcileri de, bu ek ödemeleri 6 ay önce de aldıklarını ifade etti.

SENDİKA TEMSİLCİSİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

Aksu, “Bu zammı alamazsınız” diyince sendika temsilcisi ile Aksu’nun ekibinin arasında tartışma yaşandı. Aksu’nun yanında yer alanlar sendika temsilcisinin üzerine yürüyünce, belediye şantiyesinde kısa süreli gerginlik yaşandı. İlk başta işçiye verilen zamma karşı çıkan Aksu, işçilerden gelen tepkinin ardından, “Biz daha fazlasını veririz” demek zorunda kaldığı öğrenildi.

Aksu ve ekibinin şantiyeden ayrılmasının ardından işçilerin büyük bir tedirginlik yaşadığı ve ilk kez böyle tehditvari yaklaşımlarla bir adayın kendilerine karşı tavır takındığı söylendi.

Yaşanan bu olayın duyulmasının ardından birçok partili, Gökan Zeybek’in Sarıyer’de CHP’ye ne kadar zarar verdiğini, gösterdiği yanlış adayla da bir kez daha ortaya çıkmış olduğunu söyledi.