Connect with us

Kültür

YEŞİLÇAM’DA BİR KAYIP DAHA! NEZİH TUNCAY HAYATINI KAYBETTİ

Published

on

blank

Türk tiyatro, sinema ve dizi tarihinin efsaneleşen isimlerinden Nezih Tuncay, tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında yaşam mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Türk tiyatro, sinema ve dizi tarihinin efsaneleşen isimlerinden Nezih Tuncay, tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında yaşam mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybetti.Unutulmaz oyuncu Nezih Tuncay’ın acı haberini, oğlu Semih Tuncay duyurdu.

Devekuşu Kabare’nin önemli oyuncularından 71 yaşındaki Nezih Tuncay yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türk sinema ve tiyatrosunun hafızalarda yer edinmiş ismi Nezih Tuncay’ın acı haberini oğlu Semih Tuncay sosyal medya hesabından duyurdu.

nezih-tuncaydan-kotu-a360d0fe5116fb1e75fb

NEZİH TUNCAY KİMDİR?

Usta oyuncu Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. 1965 yılında sanat hayatına başlayan Tuncay, Devekuşu Kabare’nin önemli isimlerinden birisidir.

tuncay-799656

Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda çalışan usta oyuncu Tuncay, uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin ve Yaprak Dökümü gibi çok sayıda dizide oynayarak halk tarafından oldukça beğenildi. Birçok sinema filminde de oynayan Tuncay, en son 12 Şubat 2016’da vizyona giren“Dünyanın En Güzel Kokusu” isimli filmde rol aldı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank