Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’DE ŞOK İSTİFA!

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sarıyer ilçesinde Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nihal Yeşilbaş, sağlık sorunları sebebiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP Sarıyer ilçesinde geçtiğimiz yıl yapılan Kadın Kolları seçimini kazanarak CHP Sarıyer’in Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen  Nihal Yeşilbaş, yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü görevinden istifa ettiğini, sosyal medya hesabından duyurdu.

İşte Yeşilbaş’ın Facebook hesabı üzerinden istifasını duyurduğu o yazı:

Chp Sariyer Örgütüne Duyurumdur

Geçen yıl bu zamanlarda Sarıyer kadin örgütümüzün de desteği ile seçilerek getirildiğim kadın kolu başkanlığı görevime sağlık sorunum sebebiyle istifa etmek zorunda olduğumu bildirim.
Bir yıl boyunca, yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte, elimizden geldiği kadar büyük özveride bulunarak mücadele verdik.
Kadınların siyasette ki emekleri her nekadar bilinmese de, kadınsız siyaset olamayacağı da o kadar açık ve nettir. Çalışan, üreten, direnen, toplayan, birleştiren hep kadınlardır. Annelik iç güdüsü ile koruyan da yine kadındır. Kadınlar için, ; “yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda taşınmaya layıksın” diyebilen tek kişinin Atatürk olarak kalması da hayli üzücü malesef.
Yıllardır Sarıyer örgütü ile birlikte omuz omuza mücadeleler veren biri olarak, görevime kadın kolu başkanlığı ile devam etmemi isteyen örgütüme teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir yıldır işimi ciddiye alarak, evimi, çocuklarımı, hatta öğrenciligimi bile ikinci plana atarak görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu süreçte yaşadığım onca sorun ve problemlere rağmen direnmeye ve sadece işime odaklanmaya çalıştım. Yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte uyum içerisinde, iyi bir ekip ruhuyla verimli çalışmalar yaptık.
Birlik, beraberlik ve bütünleştirici gayem ile de ayrıca mücadeleler verdim. Bu gayemin boşuna olduğunu da üzülerek öğrenmiş oldum.
Malesef ki bu arada sağlığımı kaybetmeye başladığımı fark ettim. Bu sebeple de, büyük umutlarla ve heyecanla gelmiş olduğum başkanlık görevime son vermek zorunda kaldım. Bundan sonra ki süreçte, yine daha önce de olduğu gibi, sevdalısı olduğum CHP’ sine, elimden geldiği, gücümün yettiği kadar emek vermeye devam edeceğimi de herkesin bilmesini isterim.
Ülkemizin her zamankinden fazla Chp’ sine ihtiyacı var. Ve ben inanıyorum ki, partimiz er geç olması gerektiği gibi güçlü bir parti durumuna gelecek ve halkımız Chp’ sine güvenecekler..
Atatürk gibi olamasak da, Atatürk gibi düşünmeye, O’nun ilkelerine sadık kalmaya, ve yine O’nun izinden gitmeye çalışmalıyız. Atatürk’ü öğrenmeliyiz.!
Tüm Sarıyer örgütüne, bizlere vermiş oldukları destekten dolayı tekrar teşekkür ederim.. Herşey gönlünüzce olsun.. Sevgiler, Saygılar / Nihal Yesilbas

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank