Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’DE ŞOK İSTİFA!

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sarıyer ilçesinde Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nihal Yeşilbaş, sağlık sorunları sebebiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP Sarıyer ilçesinde geçtiğimiz yıl yapılan Kadın Kolları seçimini kazanarak CHP Sarıyer’in Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen  Nihal Yeşilbaş, yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü görevinden istifa ettiğini, sosyal medya hesabından duyurdu.

İşte Yeşilbaş’ın Facebook hesabı üzerinden istifasını duyurduğu o yazı:

Chp Sariyer Örgütüne Duyurumdur

Geçen yıl bu zamanlarda Sarıyer kadin örgütümüzün de desteği ile seçilerek getirildiğim kadın kolu başkanlığı görevime sağlık sorunum sebebiyle istifa etmek zorunda olduğumu bildirim.
Bir yıl boyunca, yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte, elimizden geldiği kadar büyük özveride bulunarak mücadele verdik.
Kadınların siyasette ki emekleri her nekadar bilinmese de, kadınsız siyaset olamayacağı da o kadar açık ve nettir. Çalışan, üreten, direnen, toplayan, birleştiren hep kadınlardır. Annelik iç güdüsü ile koruyan da yine kadındır. Kadınlar için, ; “yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda taşınmaya layıksın” diyebilen tek kişinin Atatürk olarak kalması da hayli üzücü malesef.
Yıllardır Sarıyer örgütü ile birlikte omuz omuza mücadeleler veren biri olarak, görevime kadın kolu başkanlığı ile devam etmemi isteyen örgütüme teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir yıldır işimi ciddiye alarak, evimi, çocuklarımı, hatta öğrenciligimi bile ikinci plana atarak görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu süreçte yaşadığım onca sorun ve problemlere rağmen direnmeye ve sadece işime odaklanmaya çalıştım. Yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte uyum içerisinde, iyi bir ekip ruhuyla verimli çalışmalar yaptık.
Birlik, beraberlik ve bütünleştirici gayem ile de ayrıca mücadeleler verdim. Bu gayemin boşuna olduğunu da üzülerek öğrenmiş oldum.
Malesef ki bu arada sağlığımı kaybetmeye başladığımı fark ettim. Bu sebeple de, büyük umutlarla ve heyecanla gelmiş olduğum başkanlık görevime son vermek zorunda kaldım. Bundan sonra ki süreçte, yine daha önce de olduğu gibi, sevdalısı olduğum CHP’ sine, elimden geldiği, gücümün yettiği kadar emek vermeye devam edeceğimi de herkesin bilmesini isterim.
Ülkemizin her zamankinden fazla Chp’ sine ihtiyacı var. Ve ben inanıyorum ki, partimiz er geç olması gerektiği gibi güçlü bir parti durumuna gelecek ve halkımız Chp’ sine güvenecekler..
Atatürk gibi olamasak da, Atatürk gibi düşünmeye, O’nun ilkelerine sadık kalmaya, ve yine O’nun izinden gitmeye çalışmalıyız. Atatürk’ü öğrenmeliyiz.!
Tüm Sarıyer örgütüne, bizlere vermiş oldukları destekten dolayı tekrar teşekkür ederim.. Herşey gönlünüzce olsun.. Sevgiler, Saygılar / Nihal Yesilbas

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Gelecek Partisi Sarıyer’den yüz güldüren destek

Published

on

blank

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer genelindeki ihtiyaç sahibi 500 öğrencinin yüzünü güldürüyor. Bu kapsamda İlçe Başkanı Erhan Vergili öncülüğünde, öğrencilere okul çantası ve kırtasiye malzemeleri dağıtımı yapılıyor.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına 1 aydan kısa bir süre kala Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’ndan Sarıyerli aileleri ve öğrencileri mutlu eden bir proje daha geldi.

Sosyal medya hesapları üzerinden duyurular yapan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Teşkilatı, İlçe Başkanlığını arayarak isimlerini yazdıran vatandaşlara siyasi parti üyeliği ve düşünce farkı gözetmeksizin çanta ve kırtasiye malzemeleri yardımı yapıyor.

Daha sonra İlçe Başkanlığında aileleri ve çocukları misafir eden Başkan Erhan Vergili, hem vatandaşların sorunlarını dinliyor, hem de miniklere hediyelerini takdim ediyor. Vergili daha sonra kendisiyle birebir görüşmek isteyenleri de makam odasında ağırlıyor.

Çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Erhan Vergili, miniklerle uzun uzun sohbet ederken, oyunlar oynadı.

Fotoğraf çekimi için makam masasının üstüne oturmak isteyen çocukları kırmayan Vergili, “Bu masalar, koltuklar bizlerin değil, yavrularımızındır. Bizler onların geleceği için mücadele veriyoruz” diye konuştu.

Continue Reading

Genel

Mehmet Deniz’den istifa açıklaması

Published

on

blank

Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaklaşık 7 yıl CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten, daha sonra Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak kurduğu Memleket Partisi’nde siyasi hayatına devam eden ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Mehmet Deniz, yaptığı yazılı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İşte Mehmet Deniz’in istifa açıklaması:

Değerli arkadaşlarım ;

Bizler genel başkan sayın Muharem İnce önderliğinde Memleket partisini ;
Ülkemizde bir çok alanda uygulanan
bazı antidemokratik şartların burada yaşanmayacağı vaadi, yeni bir anlayış,yeni bir çıkış yol arayışı,yeni bir umut yaratmak amacıyla ve de şevkle heyecanla kurduk. Bende İstanbul İl Başkanlığı kurucu üyesi olarak görev aldım.

Tüzüğümüzde hiç bir partide olmayan, Cumhurbaşkani adayının üyelerle seçilmesi, fermuar sistemi, 1.derece yakınların aynı kurullarda görev almaması,adayların daha az delege ile aday olabilmesi gibi demokratik maddeler koyduk.
“Parti içinde demokrasiyi yaşatamayanlar Ülkeye demokrasi getiremez.”dedik.
Bu konu ile ilgili partiler yasasını değişmesi için TBMM önerge verdik.
Kendimizi tanımlarken ATATÜRÇÜ CUMHURİYETÇİ VE DEMOKRAT Olarak tanımladık.
Eğer burada demokrasi zedelersek ki zedelenmiştir, Atatürkçülük te Cumhuriyetcilikte zedelenir.
Eğer demokrasiyi bugün olağanüstü şartlar vardiye askıya alırsanız, siz bugünkü devletin yönetim şekline Cumhurbaşkanlığının Kanun hükmünde kararnamelerine (,KHK) karşı söyledikleriniz boşa çıkar.
KHK Mantığı ile parti yönetmeye kalkarsanız, partiiçi demokrasiyi askıya alırsınız;
Sadece bununla kalmaz ayrıca;
Bilimi,
Aydınlanmayı,
Özgürlüğü,
Üretimi,
Hakça paylaşımı da kaldırmış olursunuz.

“PARTİDE DEMOKRASİ TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ” diyen de biz olduk.

İstifa onurlu ve tek taraflı bir davranıştır, yeterki gerçek nedenlere,haklı sebeplere dayansın, gerekçe belirterek ayrılmak ,ayrılmış olduğunuz kurumu eleştirmek değil, kötülemek değil bilakis anlayana demokratik yolda kuruma katkı sunmaktır.
En azından başkaları farklı düşünsede ben öyle olduğuna inanıyorum.
Yapılan kurultayda hiç bir yere aday olmadım. Çünkü bulunduğum makam benim için yeterli ve önemli bir makam idi. ( koltuk bulamadı da ayrıldı diye klasik eleştiri yapacaklar için yazdım bu cümleyi)

Buraya gelirken hiçbir menfaat beklemediğim gibi, ayrılırken de hiç bir yerden veya hiç bir partiden,kişiden, beklentim olmayarak ayrılıyorum.
Yukarıda birtirtmiş olduğum nedenlerle,
Memleket partisinin İstanbul il başkan vekilliğinden,İl yönetim kurulundan ve parti üyeliğinden ayrılıyorum.

1 yıldan fazla birlikte çalışmış olduğumuz Memleket partili arkadaşlarıma başarılar dilerim .
Saygılarımla

Continue Reading

Genel

Başkan Genç Sarıyer’de farkı açtı! AKP ise iyice eridi

Published

on

blank

AREA Araştırma Şirketi’nin CHP İstanbul İl Başkanlığı adına Sarıyer’de yaptığı performans araştırmasında; Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de farkı iyice açtı. İstanbul’daki başarılı ilçe belediye başkanları sıralamasında da zirvede çıkan Şükrü Genç’in Sarıyer’deki tanınırlık oranı ise yüzde 90,5 olarak ölçüldü.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’un ilçelerinde CHP’li ilçe belediye başkanlarının ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun performansı ile ilgili anket çalışması yaptırdı. Sarıyer genelinde 22 Ocak – 4 Şubat 2022 tarihleri arasında 18 yaş ve üzeri 1.070 kişi ile görüşülerek, Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin performansını ve seçmen eğilimleri ölçüldü. Bu Pazar yerel seçim olsa Sarıyer Belediyesi’nde 2019 Sarıyer Belediye Başkanlığı seçimi resmi sonuçlarına oranla; AK Parti’nin oyunun yüzde 11 oranında düştüğü görülüyor.  Yine bu Pazar seçim olsa Sarıyer’de Şükrü Genç’in 2019’daki farkı daha da arttırdığı görülüyor.

Bu pazar bir yerel seçim olsa mevcut SARIYER Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’e oy vereceğini belirtenlerin toplam oranı yüzde 53,2 çıktı. Genel itibariyle Sarıyer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olanların toplam oranı ise yüzde 51,3 oldu.

ŞÜKRÜ GENÇ İSTANBUL’DA ZİRVEDE

Araştırmada Sarıyerlilere “İstanbul’un 39 ilçe belediye başkanını düşündüğünüzde en başarılı bulduğunuz hangisidir?” sorusu da soruldu. Verilen cevaplara göre Şükrü Genç açık ara zirvede yer aldı.

İstanbul’un 39 ilçe belediye başkanı en başarılı ilk 3;

SARIYER-Şükrü GENÇ %24,8

ESENLER-Mehmet Tevfik GÖKSU %5,9

BEŞİKTAŞ-Rıza AKPOLAT %5,7

Continue Reading

Popüler

blank