Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’DE ŞOK İSTİFA!

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sarıyer ilçesinde Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nihal Yeşilbaş, sağlık sorunları sebebiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP Sarıyer ilçesinde geçtiğimiz yıl yapılan Kadın Kolları seçimini kazanarak CHP Sarıyer’in Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen  Nihal Yeşilbaş, yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü görevinden istifa ettiğini, sosyal medya hesabından duyurdu.

İşte Yeşilbaş’ın Facebook hesabı üzerinden istifasını duyurduğu o yazı:

Chp Sariyer Örgütüne Duyurumdur

Geçen yıl bu zamanlarda Sarıyer kadin örgütümüzün de desteği ile seçilerek getirildiğim kadın kolu başkanlığı görevime sağlık sorunum sebebiyle istifa etmek zorunda olduğumu bildirim.
Bir yıl boyunca, yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte, elimizden geldiği kadar büyük özveride bulunarak mücadele verdik.
Kadınların siyasette ki emekleri her nekadar bilinmese de, kadınsız siyaset olamayacağı da o kadar açık ve nettir. Çalışan, üreten, direnen, toplayan, birleştiren hep kadınlardır. Annelik iç güdüsü ile koruyan da yine kadındır. Kadınlar için, ; “yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda taşınmaya layıksın” diyebilen tek kişinin Atatürk olarak kalması da hayli üzücü malesef.
Yıllardır Sarıyer örgütü ile birlikte omuz omuza mücadeleler veren biri olarak, görevime kadın kolu başkanlığı ile devam etmemi isteyen örgütüme teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir yıldır işimi ciddiye alarak, evimi, çocuklarımı, hatta öğrenciligimi bile ikinci plana atarak görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu süreçte yaşadığım onca sorun ve problemlere rağmen direnmeye ve sadece işime odaklanmaya çalıştım. Yönetimde ki arkadaşlarım ile birlikte uyum içerisinde, iyi bir ekip ruhuyla verimli çalışmalar yaptık.
Birlik, beraberlik ve bütünleştirici gayem ile de ayrıca mücadeleler verdim. Bu gayemin boşuna olduğunu da üzülerek öğrenmiş oldum.
Malesef ki bu arada sağlığımı kaybetmeye başladığımı fark ettim. Bu sebeple de, büyük umutlarla ve heyecanla gelmiş olduğum başkanlık görevime son vermek zorunda kaldım. Bundan sonra ki süreçte, yine daha önce de olduğu gibi, sevdalısı olduğum CHP’ sine, elimden geldiği, gücümün yettiği kadar emek vermeye devam edeceğimi de herkesin bilmesini isterim.
Ülkemizin her zamankinden fazla Chp’ sine ihtiyacı var. Ve ben inanıyorum ki, partimiz er geç olması gerektiği gibi güçlü bir parti durumuna gelecek ve halkımız Chp’ sine güvenecekler..
Atatürk gibi olamasak da, Atatürk gibi düşünmeye, O’nun ilkelerine sadık kalmaya, ve yine O’nun izinden gitmeye çalışmalıyız. Atatürk’ü öğrenmeliyiz.!
Tüm Sarıyer örgütüne, bizlere vermiş oldukları destekten dolayı tekrar teşekkür ederim.. Herşey gönlünüzce olsun.. Sevgiler, Saygılar / Nihal Yesilbas

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili’den gençlere umut dolu bayram mesajı

Published

on

blank

İş insanı ve siyasetçi Erhan Vergili, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak gençlere olan desteğini bir kez daha gösterdi. Vergili, gençlere yönelik bir mesaj yayınlayarak bu anlamlı bayramı coşkuyla karşıladığını ifade etti.

Erhan Vergili, gençlerin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu belirterek, “Bugün, gençlerimizin enerjisi ve potansiyeliyle dolu olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan en büyük güçtür. Onların umutlarına, hayallerine ve hedeflerine destek olmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

Gençleri Spora Teşvik Etmeliyiz!!

Vergili, gençlerin spora olan ilgisinin ve başarılarının da altını çizerek, “Gençlerimiz, sporun disipliniyle hayatta önemli başarılar elde ediyor. Spor, onları sadece fiziksel açıdan güçlendirmez, aynı zamanda karakterlerini, liderlik yeteneklerini ve takım ruhunu da geliştirir. Bu nedenle, gençlerimizin sporla iç içe olmasını teşvik etmeli ve desteklemeliyiz” şeklinde konuştu.

‘Gençlere Yönelik Projelere Devam Edeceğim’

Erhan Vergili’nin bu kutlama mesajı, gençler arasında olumlu bir etki yaratırken, onların toplumdaki değerlerine ve yeteneklerine olan inancı da pekiştirdi. Vergili, gençlere olan desteğine ve projelerine devam edeceğini belirtti. Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizin geleceğine ışık tutan gençlerimizin dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirdiği bir gün olarak anılacak. Erhan Vergili gibi iş insanlarının gençlere yönelik desteği, gençlerin daha da motive olmalarını sağlarken, Türkiye’nin geleceğine olan güveni de artırıyor.

Continue Reading

Genel

ADD Sarıyer’den Ankara’ya çıkarma

Published

on

blank

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.

Türkiye genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusu yaşanıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi de, Fahrettin Serdaroğlu başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya hareket etti. Saat 10:00’da Gebze’deki bir benzin istasyonunda duran ve saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan ADD Sarıyer ekibi, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere tekrar yola koyuldu.

GENEL MERKEZ BİNASININ AÇILIŞINA KATILACAKLAR

ADD Sarıyer ekibi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat 16:00’da açılacak olan ADD Genel Merkez binasının açılışına katılacak.

Continue Reading

Popüler

blank