Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU: AKP, PKK’YA YARDIM YATAKLIK YAPIYOR

Published

on

blank

Partisinin Grup Toplantısı’nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, AKP’ye PKK üzerinden çok sert sözlerle yüklenerek,” Oslo’da masayı biz mi kurduk arkadaşlar, bu PKK’ya yardım ve yataklık yapanlar bunlar değil mi?” dedi.

Partisinin Grup Toplantısı’nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’ye paylaştığı fotoğraflar üzerinden çok sert sözlerle yüklendi.İşte CHP liderinin konuşmasının o bölümleri:

Devleti yöneten insanların duygularına hakim olması lazım. Devlet öç alma duygusuyla, kinle yönetilmez. Birikimle, adaletle yönetilir. Az önce söyledim. İmralı’ya siz gönderdiniz. 2010’da “Biz PKK ile görüşmedik, görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir” diyor, 2012’de dönemin Başbakanı “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim, sıkıntısı olan bana söylesin” diyor. Kazara bir CHP’li söyleseydi ne olurdu? Oslo’da masayı biz mi kurduk arkadaşlar, bu PKK’ya yardım ve yataklık yapanlar bunlar değil mi? Bizi suçluyorlar. İki kanattan saldırı alıyoruz. Bir PKK, iki AKP. Çünkü ikisi de iş birliği yapıyor.

DOLMABAHÇE’NİN HESABINI VERMEZSENİZ, NAMERTSİNİZ

Dolmabahçe mutabakatı, üç kişi serbest, kalanları tutuklu. Kim bunlar, CHP milletvekilleri mi? Kim bunları Dolmabahçe’ye gönderdi. Önce bunun hesabını vereceksiniz. Bunun hesabını vermezseniz namertsiniz, vereceksiniz. Şehirler Diyarbakır, Şırnak, Sur bombalarla döşendi. Nusaybin’de kamyonun üzerinden kalaşnikoflar dağıtıldı, PKK vergi topladı.

ekran-resmi-2016-11-08-143715pngavdckjmv

HABUR’DA HAKİM VE SAVCILARI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AYAĞINA GÖNDERDİNİZ

Mahkemeler kurdu, adalet dağıtıyorum dedi. Kim vardı iktidarda CHP’mi vardı? Bizi suçluyorlar şimdi, PKK’ya destek veriyorsunuz diye. Benim söylediklerim yanlışsa destek veriyorum evet, ama doğruysa bunun hesabını siz vereceksiniz, vermezseniz namertsiniz. Habur’da bu ülkenin hakim ve savcılarını terör örgütünün ayağına kim gönderdi, çadır mahkemelerini kim kurdu? Bakın, meşruiyet kazandırdılar. PKK’ya meşruiyet kazandılarlar. Meşru bir organı muhatap ederseniz meşruiyet kazandırırsınız. Yanlış yapıyorsunuz diyen kimdi, bizdik. Allah akıl fikir versin vallahi bunların yatacak yeri yok. PKK saldırdı, Şavşat’ta. 1 er hayatını kaybetti. PKK sizi kucaklıyor, bize saldırı düzenliyor nasıl oluyor bu düzen? İçtiğiniz su ayrı gitmiyor. Doğruları söylemeye devam edeceğiz.

BELÇİKA’YA SERT TEPKİ

Belçika’da bir mahkeme karar verdi. “PKK terör örgütü değildir, silahlı bir örgüttür” diyor. Buradan Belçika hükümetine seslenmek istiyorum “30 bin kişinin hayatına mal oldu bu terör, küçük çocuklar, siviller, 30 bin kişi hayatını kaybetti. Belçika’da bırakın 30 bin kişiyi, 10 kişi ölse ne karar verdiniz? Siz nasıl bunu dersiniz? AB’ye aykırı, birlik PKK’yı terör örgütü olarak görüyor” Ses çıkaramıyorlar, kim ses çıkarıyor? Yine CHP. 2002’de terörsüz bir Türkiye devraldılar bugün her gün şehitlerimiz geliyor.

Click to comment

Bir Cevap Yazın