Connect with us

Son Dakika

Süleyman İnce yazdı: Gün olur…

Published

on

blank

Gün olur…

“Gizliden gebe kalan aşikare doğurur”

Yani:

Toplum içindeki insanlar arasında yaşanan hiçbir gizli davranış saklı kalmaz. Başlangıçta gizlenebilmiş olan bir olay, bir süre sonra gizlenemeyecek sonucu ile açığa çıkacaktır. Hiçbir suç cezasız kalmaz, gizli suçlar bir gün ortaya çıkar.

Bu zamana dek sırtımızı hiçbir duvara yaslamadan yaşadık,hiç sırtımızı yaslamak için duvar aramadık, hiç soluklanmak için çınar gölgesi aramadık, hiç korkmadık.

Biz hiçbir kayanın arkasına yaslanmadık, ayakta doğduk, ayakta yaşadık, ayakta öleceğiz, bırakın kayayı, toprağa bile sırtımızı yaslamayacağız, mezera bile dik gireceğiz, ola ki toprak sırtımızı yasladık diye hak iddaa eder, minnet ederiz.

Rüyanızda göremeyeceğiniz makamlara, mevkilere geldiniz. Birçoğunuza da Allah, “yürü ya kulum” dedi; siz de maşallah, dörtnala koştunuz. Öyle hızlı koştunuz ki, ayaklarınız altında kalan, hatta çiğnediğiniz mustazafların farkına bile varamadınız. Durduramıyorduk; mütemadiyen koşuyordunuz. Koştukça da değişiyordunuz. Değiştikçe de çiğnemeyeceğiniz hiçbir değer kalmıyordu.. Dahası, cenazelerde bile “piyasa” yapmaya başlamıştınız.

O kadar ki, “bunlar bu hızla giderlerse, mevtayı musalla taşında unuturlar” diye korkmuştum…

Kiminin mecburiyeti, kiminin hırsı, kiminin egosu, kiminin kini, ufak hesaplar ve büyük hesaplar, işte böyle arkasından küfür ettiği adama, adamlara gülücükler içinde yalakalık yaptırıyor! Birde Allah’ın sopası yok derler, bundan ala sopa mı olur?

Şerefli insan taviz vermez, çünkü şerefin tavizi yoktur. İdeallerini satanlar, insanların sırtından şan şöhret, makam mevki, para pul sahibi olanlar ve de geçmişini unutanlar her zaman en ağır bedeli ödemiştir.

Aşçı odur ki; bir un, bir yağ, bir yoğurttan 5 çeşit yemek yapar!

Eğitim herkesin içinde olduğu ve herkesin bir şeyler bildiği geniş bir alandır. Herkesin bir şeyler bilmesi her zaman her konuda konuşmasını gerektirmez. İnsanın haddini idealleri, zekası, mantığı, engin bilgileri ve cesareti belirler. Haddini bilmeyenlere haddini bildirmek ideallere ulaşmakta atılacak ilk adımdır…

Siz birbirinizi bırakın. Sizi birbirinize kırdırıp, kanlarınız-canlarınız,idealleriniz, ömürleriniz üzerinden şöhret olup paraya para demeyen soytarılardan hesap sorun!

Onlar sizlerin canı-kanı-hayatınız üzerinden yazar oldular, siyasetçi, iş adamı, sanatçı oldular. Şöhret oldular. O zaman hayatlarımızı pazarlıyorlardı, artık hedef büyülttüler, şimdi bütün bir ülkeyi pazarlıyorlar.

Bir oyun konulmuş önümüze. Bu oyunda karşındaki oyuncu gideceği hedefi biliyor. Gözünü karartmış hile yapıyor, seni kandırıyor, başka taraflara baktırıyor, dikkatini dağıtıyor… Bütün taşlarını kaybediyorsun. Elinde hiç bir şey kalmıyor…

Siyaset sabır ve sükunet gerektirir, bir nevi çiftçiliğe benzer; tohumların hazır, traktörler hazır, ırgatlar hazır, lakin hava şartları uygun değil, toprak tava gelmemiş. İşte o zaman hava ve toprağın aynı anda uygun hale gelmesini bekleyeceksin ve beklerken kendini her konuda geliştireceksin, eğiteceksin.

Sabır ve sükunet susmak, görmezden gelmek değildir, uygun zamanı beklemektir, beklerken büyümektir, güçlenmektir.

İnsanlığın ilk cinayeti Kabil’in Habil’i öldürmesi ile başlar. Kabil kıskançlık içinde Habil’i öldürdüğünde Allah Kabil’e kardeşinin nerede olduğunu sorunca “Ben kardeşimin bekçisi miyim?” diye cevap verir! Zamanımızın Kabilleri kardeşini öldürüyor…

Kardeşlikten, yoldaşlıktan dem vuranlar ilk fırsatta kardeşini sırtından hançerliyor, unutuyor, merdivensiz kör kuyulara atıyor. Kardeşlik paylaşmaktır! Acıyı, derdi, sevinci, sıkıntıyı, parayı paylaşmak. Kardeşlik vefa ister, yürek ister, inanç ister, güven ister, sadakat ister! Kardeşlik hukuku yoksa başarı, ahlak yoktur, olamaz!

Partimiz cüceler tarafından yatağa bağlanmış bir devdir, bu cüceler ezilecektir.

Şimdi…

Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır. Bu nedenle: Bir lokma ekmek için şerefini ayak altına almaya, -Bir anlık zevk için namusunu lekelemeye, -Bir zamanlık mevki için ayak öpmeye, -Bir günlük menfaat için faziletini karartmaya DEĞMEZ!

Gemileri Yakmak; “İspanya topraklarına çıkan Tarık bin Ziyad, 27 Nisan 711 tarihinde, Kral Roderick “Rodrigo” komutasındaki Vizigot ordusu ile Rekke vadisinde Rio Barbeta denilen yerde karşı karşıya geldi. Tarık bin Ziyad askerlerinin geriye dönüş ümidini kırmak için gemilerinin bir kısmını yaktırdı. “Gemileri yakmak” tabiri bu olay nedeniyle 13 asırdan beri söylenir durur.

Gemileri yaktım, bu işin geri dönüşü yok misali… Gemileri yaktın mı, daldan dala gezmeyeceksin! Ben bir hata etmişim, oldu bir yanlışlık demeyeceksin! Burada bize selam veren yok diye sızlanmayacaksın! Kayığa bile binmemiş, denizi uzaklardan görmüş, gemilere uzaklardan bakmışın gemi yakması teşbihte ya da temsilde hata olmasın babındandır, laf ola beri geledir.

Duruşu olmalı insanın… Sahte duruşlar, eğrelti duruşlar, hercai duruşlar, adamına göre duruşlar, her devre göre duruşlar duruş kavramının özünde olmayan ancak duruş yerine konmak isteyen duruş şekilleri olarak binlerce yıldır varlıklar…

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’in vatan sevdalısı Haluk Çehreli’yi kaybettik

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, yaşamını vatan mücadelesine adamış olan Haluk Çehreli’yi kaybettik…

Sarıyer’in bir sevilen ismini daha yaşamını yitirdi. Bir süredir tedavi gören Hakkı Haluk Çehreli, 66 yaşında hayatını kaybetti. Yaşamını vatan mücadelesine adayan, uzun yıllardır Vatan Partisi Sarıyer ilçe örgütünde siyaset yapan Çehreli’nin cenazesi, yarın(24 Eylül 2021 Cuma) saat 14:00’de Sarıyer Merkez Camisi’nden kaldırılacak ve Zekeriyaköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Hayatını kaybeden Hakkı Haluk Çehreli’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz…

VATAN PARTİSİ SARIYER’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

blank

 

Continue Reading

Genel

DSP Sarıyer kapılarını üniversite öğrencilerine açıyor

Published

on

blank

Türkiye genelinde üniversite öğrencileri için büyük bir kriz haline gelen yurt sorunu, birçok öğrencinin dışarda kalmasına neden olmuştu. Barınma sorunu yaşayan öğrenciler için muhalefet partileri ve birçok vatandaş seferber olurken, DSP Sarıyer İlçe Başkanlığı da, barınma sorunu yaşayan öğrencilere kapılarını açtığını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından yaklaşık 1.5 yıldır üniversitelerde eğitim göremeyen ve online eğitim üzerinden derslere katılan üniversite öğrencilerinin 1.5 yıllık hasreti kabusla başladı. Ailesinden ayrı olarak farklı şehirlerde üniversite eğitimini gören birçok öğrenci, barınma sorunu ile karşı karşıya kaldı ve dışarda yatmaya başladı. Yurtların yetersiz olması, kira fiyatlarının da pandemi nedeniyle çok yüksek olması, maddi açıdan sorun yaşayan birçok öğrenci için barınma sorunu yaşamasına yol açtı.

DSP SARIYER KAPILARINI AÇTI

Yurtların yetersiz olmasından ötürü barınma sorunu yaşayan öğrenciler için muhalefet partileri, birçok belediye ve gönüllü vatandaşlar harekete geçerken, DSP Sarıyer İlçe Başkanlığı da, barınma sorunu yaşayan öğrencilere kapısını açtığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “İhtiyaç sahibi öğrencilerimize 2 odalı İlçe merkezimizin 1 odasını tahsis ediyoruz. Okuyan hiçbir evladımızın sokakta kalmasını içimize sindiremeyiz.” denildi.

İlçe başkanlığında bulunan bir odanın, yurt bulamayan iki kız öğrenciye verileceği, odaya girişin ilçe binasına girişten farklı bir kapıda olacağı öğrenildi.

Continue Reading

Genel

Bahçeköy yolunda İETT otobüsü iki otomobile çarptı

Published

on

blank

Sarıyer Bahçeköy yolunda yağışla birlikte kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT’ye bağlı özel halk otobüsü, 2 otomobile çarptı. Kazada iki otomobil sürücüsü yaralanırken, yol tamamen trafiğe kapandı. Kapanan yolda ilerleyemeyen otobüslerde bulunan öğrenciler de yürüyerek okula gitmeye çalıştı.

Kaza, saat 09.00 sıralarında Sarıyer Bahçeköy Yolu Bahçeköy Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, yağışla birlikte kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü Hakan B.’nin kullandığı 34 JN 9921 plakalı 42T hat numaralı İETT’ye bağlı özel halk otobüsü, karşı şeritten gelen 34 PE 3224 plakalı otomobile çarptı. Otobüs ardından Ahmet Coşkun’un kullandığı 34 EAE 551 plakalı otomobili önüne katarak sürüklemeye başladı. Otobüs sürüklediği otomobil ile yol kenarında bulunan bariyerlere çarparak durabildi. Kazada her iki otomobilin sürücüsü de yaralanırken, otobüs şoförü kazadan yara almadan kurtuldu. İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri 2 yaralıya olay yerindeki ilk müdahalede bulunduktan sonra Sarıyer Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Continue Reading

Popüler

blank