Connect with us

Genel

1930’LU YILLARIN AYDINLIK TÜRKİYE’SİNİ İSTİYORUM

Published

on

blank

Ünlü rockçı Kıraç, “Senin istediği nasıl bir ülke sorusuna” şöyle yanıt verdi: “Atatürk Türkiye’si.” Kıraç, “Türk Ordusu o savaşı kaybetti.” dedi.

Ünlü rockçı Kıraç, “Senin istediği nasıl bir ülke sorusuna” şöyle yanıt verdi: “Atatürk Türkiye’si.” Kıraç, “Türk Ordusu o savaşı kaybetti” dedi.

Sözcü gazetesinden Özlem Gürses’e konuşan Kıraç, “Sen bu ülkenin nesini seviyorsun Kıraç?” sorusunu yanıtladı. Kıraç şunları söyledi:

“Anneyi sevmek gibi seviyorum ben Anadolu’yu. Koşulsuz. Başka nedenlerim de var tabi. Ben Atatürk’ün dediği gibi Türklerin en aşağı 7000 yıldır Anadolu’da olduğunu düşünüyorum. Ben Türk insanının, Türklerin, dünyayı aydınlatan güneş olduğunu biliyorum. Dünyayı aydınlatan güneş, dünyaya medeniyeti getiren ülkedir, Türkler ve Türkiye.”

“Senin istediğin nasıl bir ülke?” sorusuna Kıraç, “Atatürk’ün Türkiyesi. Ben CHP içindekilerin bile tartışmaya açtığı 1930’lu yılların aydınlık Türkiye’sini istiyorum” yanıtını verdi.

“TÜRK ORDUSU SAVAŞI KAYBETTİ”

“Türkiye siyasi olarak da, ekonomik ve askeri olarak da tamamen Batı’ya bağımlı. Şu anki, şu günkü sorunumuz bu” diyen Kıraç şöyle devam etti:

“Türkiye 90’ların sonunda Amerika’dan kurtulabileceğini düşündü. ‘NATO’nun dışında olabilir miyim?’ diyen bir ordu vardı. Ordunun başına ne geldiğini gördük. Türk Ordusu o savaşı kaybetti.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın