Connect with us

Genel

Sarıyer’e 25 yeni proje! Açılışlara Kılıçdaroğlu da katılacak

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi 25 yeni projeyi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek toplu açılış ve temel atma töreniyle ilçeye kazandırıyor.

Sarıyer’de CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katılacağı etkinlikte; yeni tesisler, merkezler, parklar ve kreşler başta olmak üzere 17 projenin açılışı yapılırken 8 önemli projenin de temeli atılacak. Toplu açılış ve temel atma töreni, 13 Kasım saat 11.00’de Büyükdere Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi bahçesinde gerçekleşecek.

AÇILIŞI YAPILACAK PROJELER

Büyükdere Mahallesi Gündüz Bakımevi

Reşitpaşa Mahallesi Gündüz Bakımevi

Huzur Mahallesi Gündüz Bakımevi

Büyükdere Kütüphanesi

Maslak Mahallesi Muhtarlığı

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci Sosyal Yaşam, Rehabilitasyon ve Terapi Merkezi

1.Sınıf Atık Getirme Merkezi

Çayırbaşı AFAD Merkezi

Cevahir Sönmez Spor Parkı

Kemal İnci Parkı

Necip Fazıl Kısakürek Parkı

Kenan Pars Sağlıkçılar Parkı

Kısırkaya Mahallesi Parkı

Demirtaş Ceyhun Parkı

Uskumruköy Mahallesi Parkı

Kocayemiş Parkı

 

TEMELİ ATILACAK MERKEZLER

Poligon Mahallesi Spor Kompleksi

Maden Mahallesi Balık Pazarı

 

YAPIMI DEVAM EDEN MERKEZLER

FSM Gündüz Bakımevi

Pınar Mahallesi SAGEM

Rumeli Mahallesi Feneri Balık Pazar Yeri ve Sosyal Tesis

Gümüşdere Mahallesi Balık Mezat Yeri ve Sosyal Tesis

Büyükdere Mahallesi Denizcileşme ve Su Sporları Merkezi

Maslak Mahallesi Sahra Mutfağı ve Aşevi

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank