Connect with us

Genel

Adem Ayverdi Sarıyer’e hizmet için meclis üyeliğine aday oldu

Published

on

blank

Sarıyer’in köklerine, doğasına ve yaşam tarzına olan derin bağlılığıyla tanınan Adem Ayverdi, belediye meclis üyeliği için Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) aday adayı olarak başvuruda bulundu. Sarıyer’in renkli simalarından biri olan Ayverdi, hizmete ve vatandaşlara katkı sağlamak amacıyla bu önemli adımı attı.

Ayverdi’nin, Sarıyer’e olan sevgisi ve bağlılığı başvuru sürecinde vurgulanan önemli unsurlardan biri oldu. Kendi ifadeleriyle doğup büyüdüğü Sarıyer’in havasından, denizinden ve ormanından aldığı ilhamla, belediye meclis üyeliği için aday adayı olmaya karar verdiğini beliren Ayverdi, dostlarının ve parti mensuplarının kendisine vereceği destekle bu süreci daha da güçlendirmeyi umduğunu ifade etti.

YAŞAMI RENKLİ OLAN BİR İSİM

Adem Ayverdi’nin kişisel geçmişi de adaylığına renk katan unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. 1976 yılında Sarıyer’de doğan Ayverdi, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 6 yıl staj yaparak Serbest Muhasebeci ruhsatını aldı. Ayverdi, muhasebecilik alanındaki eğitimlerini tamamlayıp 2010 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını elde etti. Çalışma hayatına Ortaokul 2. sınıftayken başlayan Ayverdi, çeşitli sektörlerde deneyim kazandı. Oto motorcu çırağı, oto kaporta, oto egzoz, tekstil gibi farklı alanlarda çalışarak kendini geliştirdi. 2005 yılında Başarı Mali Müşavirlik bürosunu kurarak iş hayatına devam etti.

Eğitim hayatındaki başarılarıyla da dikkat çeken biri olan Ayverdi, Satış Pazarlama Düşünceleri Yönetme Sanatı eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra liderlik eğitimleri gibi farklı alanlarda da kendisini geliştirdiğini ifade etti. Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olduğunu da ekledi.

Adem Ayverdi’nin Sarıyer’e olan derin bağlılığı, uzun soluklu çalışma geçmişi ve eğitimlerindeki başarıları, onu Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği için önemli bir aday adayı haline getiriyor. Sarıyer’in yaşam kalitesini ve vatandaşların refahını artırmak için adım atan bu aday adayı, Sarıyer halkının ve partisinin desteğiyle hizmete talip.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank