Connect with us

Genel

Ali Genç Sarıyer Spor Kulübü’nün başkan adayı oldu

Published

on

blank

Sarıyer’in Kanaat Önderlerinden, saygıdeğer iş insanı Ali Genç, 17-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden olan Ali Genç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Çok değerli Sarıyerli hemşehrilerim;

Öncelikle hepimizin ortak sevdası olan, Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan adayı olduğumu açıklayarak sözlerime başlamak istiyorum…

Yazımın başında, 82 yıllık şanlı tarihimizde kulübümüze hizmetleri olan tüm başkan ve yöneticilere canı gönülden teşekkür ederken, Sarıyer’e hizmetlerde bulunan ve bu süreçte ahirete intikal eden tüm başkan, yönetici, sporcu ve taraftarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

400 bine yaklaşan ilçe nüfusumuz ile büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum.

Camiamızda her daim sevginin, saygının, hoşgörünün, sağduyunun ve şeffaflığın hakim olmasını en temel ilke edinmiş bir anlayış ile bu kutsal göreve talip olduk.

Sarıyerimizi tüm halkımızla yönetmeye talibiz.

“Asla ve asla şüpheye fırsat vermeyecek ve herkese karşı şeffaf olacağız.”

Oluşturduğumuz bütçe ile, hali hazırda yapmış olduğumuz çalışmalar ile mali yönden zor günler geçiren kulübümüzü düze çıkaracak planlamaların hepsini tamamlamış bulunmaktayız.

Kulübün mevcut borçları olması hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir.

Ancak mazbatamızı aldığımız günden itibaren sürdürülebilirliğini kaybetmiş olan kulübümüze sağlayacağımız maddi kaynaklar ile takımımızı tekrar mali yönden sürdürülebilir hale getireceğiz.

“Sarıyer Spor Kulübü Başkan adaylığı ciddi bir sorumluluk, çok değerli bir sıfattır.”

Ben ve (listemi daha sonra açıklayacağım) ekibim, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyor; sizlerin değerli desteğiyle bu kutsal göreve adım adım ilerliyoruz.

Sarıyerli vatandaşlarımızın maddi-manevi hizmetleri olacaksa, kendilerine yönetim kurulunda yer vermeye hazır olduğumuzu bilmelerini isterim.

Bu arada çok önemli bir detayı daha dile getirmek istiyorum.

Sarıyer Spor Kulübü, her zaman ifade ettiğimiz gibi siyaset üstü bir konuma sahiptir.

Dolayısıyla kulübümüzün hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağına yönelik söz veriyorum.

Tüm siyasi partiler bizim partimizdir. Herkese eşit mesafede saygı duyuyoruz.

Dolayısıyla kendilerinden tek isteğimiz, Sarıyer Spor Kulübü’nü tüm Sarıyer halkının ortak paydası olarak kabul etmeleridir.

“Adaylığım süresince siyasi kimliğe sahip hiçbir kişiyle görüşme yapmadım.”

Benim anlayışımda icazet almak yoktur.

Geçmişte olduğu gibi bizim dönemimizde de siyasilerimizin Sarıyer sevgisiyle fakat içişlerimize karışmadan sunacakları desteğe şükran duyarız.

Sarıyer’e sahip çıkanları bizde unutmayız.

Geçmiş dönemlerde kulübümüze sponsorluk yapan değerli firmalara ise ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımıza bir kez daha aktarmak istiyorum ki, yüreğinde Sarıyer aşkı olan herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

Şunu da özellikle belirtmek istiyorum…

Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, kulübümüzün son durumu hakkında net fikir sahibiyiz.

Her şeyin farkındayız ve çok zorlu ve mesuliyetli bir göreve talip olduğumuzu gayet iyi analiz etmekteyiz.

Halkımız, camiamız emin olsunlar ki, ben ve değerli yönetim kurulu üyelerim, karşımıza çıkacak her türlü zorluğun üstesinden gelecek olan ekonomik fedakarlığı yapacağız.

Sarıyer’in Büyük bir camia olduğunu tüm Türkiye’ye yeniden hatırlatacağız!!!

Kıymetli Sarıyerli hemşehrilerim;

Sarıyer’in cefakar ve büyük taraftarıyla, kulübüyle, şanlı tarihiyle camiamıza, Sarıyerimize hizmet etmeye adayım.

Azimle, sevgiyle, omuz omuza çalışacak yeni bir ekiple birlikte ortak amaç için ter dökmeye adayım.

Çözümü mutlak suretle yerine getirilmesi gereken her konuyu özenle çözüme kavuşturmaya, başarılarımızı kalıcı hâle getirmeye adayım.

Geleceğimizin temel taşlarını oluşturacak, finansal, idari, tesisleşme, altyapı ve sportif başarı sağlayacak bir sistematik yapı ve inançla yeniliklere öncü olmak için adayım.

Ekonomik istikrar ve maddi bağımsızlık için adayım.

Camiamızın birlik olması ve layık olduğu gibi yönetilmesi için adayım.

Taraftarı, profesyonel ve altyapı takımları, teknik heyetleri ve yönetimiyle tek yürek olarak başarıya koşan Sarıyer için adayım.

Ekip arkadaşlarımla bu armanın, bu tarif edilemez sevdanın, Büyük Sarıyer Ailesi’nin neferi olmak için adayız!

Sarıyer ve Sarıyer’in bütün dinamikleriyle…

Hep Birlikte Başaracağız!

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler