Connect with us

Genel

Ali Genç Sarıyer Spor Kulübü’nün başkan adayı oldu

Published

on

blank

Sarıyer’in Kanaat Önderlerinden, saygıdeğer iş insanı Ali Genç, 17-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden olan Ali Genç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Çok değerli Sarıyerli hemşehrilerim;

Öncelikle hepimizin ortak sevdası olan, Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan adayı olduğumu açıklayarak sözlerime başlamak istiyorum…

Yazımın başında, 82 yıllık şanlı tarihimizde kulübümüze hizmetleri olan tüm başkan ve yöneticilere canı gönülden teşekkür ederken, Sarıyer’e hizmetlerde bulunan ve bu süreçte ahirete intikal eden tüm başkan, yönetici, sporcu ve taraftarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

400 bine yaklaşan ilçe nüfusumuz ile büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum.

Camiamızda her daim sevginin, saygının, hoşgörünün, sağduyunun ve şeffaflığın hakim olmasını en temel ilke edinmiş bir anlayış ile bu kutsal göreve talip olduk.

Sarıyerimizi tüm halkımızla yönetmeye talibiz.

“Asla ve asla şüpheye fırsat vermeyecek ve herkese karşı şeffaf olacağız.”

Oluşturduğumuz bütçe ile, hali hazırda yapmış olduğumuz çalışmalar ile mali yönden zor günler geçiren kulübümüzü düze çıkaracak planlamaların hepsini tamamlamış bulunmaktayız.

Kulübün mevcut borçları olması hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir.

Ancak mazbatamızı aldığımız günden itibaren sürdürülebilirliğini kaybetmiş olan kulübümüze sağlayacağımız maddi kaynaklar ile takımımızı tekrar mali yönden sürdürülebilir hale getireceğiz.

“Sarıyer Spor Kulübü Başkan adaylığı ciddi bir sorumluluk, çok değerli bir sıfattır.”

Ben ve (listemi daha sonra açıklayacağım) ekibim, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyor; sizlerin değerli desteğiyle bu kutsal göreve adım adım ilerliyoruz.

Sarıyerli vatandaşlarımızın maddi-manevi hizmetleri olacaksa, kendilerine yönetim kurulunda yer vermeye hazır olduğumuzu bilmelerini isterim.

Bu arada çok önemli bir detayı daha dile getirmek istiyorum.

Sarıyer Spor Kulübü, her zaman ifade ettiğimiz gibi siyaset üstü bir konuma sahiptir.

Dolayısıyla kulübümüzün hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağına yönelik söz veriyorum.

Tüm siyasi partiler bizim partimizdir. Herkese eşit mesafede saygı duyuyoruz.

Dolayısıyla kendilerinden tek isteğimiz, Sarıyer Spor Kulübü’nü tüm Sarıyer halkının ortak paydası olarak kabul etmeleridir.

“Adaylığım süresince siyasi kimliğe sahip hiçbir kişiyle görüşme yapmadım.”

Benim anlayışımda icazet almak yoktur.

Geçmişte olduğu gibi bizim dönemimizde de siyasilerimizin Sarıyer sevgisiyle fakat içişlerimize karışmadan sunacakları desteğe şükran duyarız.

Sarıyer’e sahip çıkanları bizde unutmayız.

Geçmiş dönemlerde kulübümüze sponsorluk yapan değerli firmalara ise ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımıza bir kez daha aktarmak istiyorum ki, yüreğinde Sarıyer aşkı olan herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

Şunu da özellikle belirtmek istiyorum…

Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, kulübümüzün son durumu hakkında net fikir sahibiyiz.

Her şeyin farkındayız ve çok zorlu ve mesuliyetli bir göreve talip olduğumuzu gayet iyi analiz etmekteyiz.

Halkımız, camiamız emin olsunlar ki, ben ve değerli yönetim kurulu üyelerim, karşımıza çıkacak her türlü zorluğun üstesinden gelecek olan ekonomik fedakarlığı yapacağız.

Sarıyer’in Büyük bir camia olduğunu tüm Türkiye’ye yeniden hatırlatacağız!!!

Kıymetli Sarıyerli hemşehrilerim;

Sarıyer’in cefakar ve büyük taraftarıyla, kulübüyle, şanlı tarihiyle camiamıza, Sarıyerimize hizmet etmeye adayım.

Azimle, sevgiyle, omuz omuza çalışacak yeni bir ekiple birlikte ortak amaç için ter dökmeye adayım.

Çözümü mutlak suretle yerine getirilmesi gereken her konuyu özenle çözüme kavuşturmaya, başarılarımızı kalıcı hâle getirmeye adayım.

Geleceğimizin temel taşlarını oluşturacak, finansal, idari, tesisleşme, altyapı ve sportif başarı sağlayacak bir sistematik yapı ve inançla yeniliklere öncü olmak için adayım.

Ekonomik istikrar ve maddi bağımsızlık için adayım.

Camiamızın birlik olması ve layık olduğu gibi yönetilmesi için adayım.

Taraftarı, profesyonel ve altyapı takımları, teknik heyetleri ve yönetimiyle tek yürek olarak başarıya koşan Sarıyer için adayım.

Ekip arkadaşlarımla bu armanın, bu tarif edilemez sevdanın, Büyük Sarıyer Ailesi’nin neferi olmak için adayız!

Sarıyer ve Sarıyer’in bütün dinamikleriyle…

Hep Birlikte Başaracağız!

Genel

Sarıyer’de okuma yazma kursu öğrencilerinin mezuniyet heyecanı

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik açtığı İlkokul Bitirme Kursu’nu tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende bir araya gelen mezunlar diplomalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ve birim müdürlerinin elinden aldılar.

Çeşitli nedenlerle okulunu bitirememiş veya hiç okuma şansı yakalayamamış çalışanlara yönelik açılan İlkokul Bitirme Kursu öğrencilerinin diploma töreninde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bir toplumun kalkınmışlığı okur- yazar oranının artmasıyla ölçülür. Bu bağlamdan yola çıkarak 2009 yılında göreve geldiğimde açtığımız okuma yazma kursuna katılan bir annemizin sözünü hiç unutamam.  Yanıma gelerek kendisine okuma yazmanın dışında ikinci bir kimlik kazandırdığımızı söyledi. Bu o kadar kıymetli ki. Okuma yazma bilmeyen ama yıllar sonra kendine sunulan imkanlarla üniversiteye girmeyi başaran öğrencilerimiz var. Yaşadığımız her anın, her bir noktasında sorumluluklarımız var. Bunları yerine getirmek en büyük görevimiz” dedi.

Kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında açılan ve 10 ay süren kursu tamamlayan Temizlik, Veteriner ve Destek Hizmetleri müdürlüklerinde çalışan 22 öğrenci ailelerinin de katıldığı törende diplomalarını alırlarken, duygularını Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yazdıkları mektuplarla dile getirdiler.

Continue Reading

Genel

Pınar Mahallesi’nde duman kavgası: 1 yaralı

Published

on

blank

Sarıyer’in Pınar Mahallesi‘nde iki esnaf arasında “duman” kavgası yaşandı. Kavgaya iki esnafın yakınları da dahil olunca ortalık savaş alanına döndü. Polisin güçlükle ayırdığı kavgada 1 kişi yaralandı.

Kavga, Sarıyer’in Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi‘nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddialara göre cadde üzerinde bulunan tatlı dükkanına, arka duvarıyla bitişik olan kahvehaneden duman geldi. Tatlıcı, kahvehane sahibine dumandan rahatsız olduğunu ve engellemesini söyledi. İki esnaf arasında çıkan tartışma giderek büyüdü ve taraflar birbirlerini darbetmeye başladı. Kahvehane sahibinin kavga ettiğini gören aile bireyleri de kavgaya dahil oldu. Caddeye taşan kavgada kahvehane sahibinin yakınları, tatlı dükkanında bulunan masa ve sandalyeleri birbirlerine fırlattı.

BİR KADIN SOPA DARBESİYLE YARALANDI

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polisler kalabalık grubun kavgasını güçlükle ayırdı. Kavgada bir kadın başına aldığı sopa darbesi ile yaralandı. Sağlık ekipleri yaralı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı.

Polis ekipleri kavgaya karışan tarafları gözaltına alarak emniyete götürdü.

Continue Reading

Genel

İstanbul, UEFA Şampiyonlar Ligi finaline hazır

Published

on

blank

İBB, 10 Haziran’daki UEFA Şampiyonlar Ligi finali için hazırlıklarını tamamladı. Yol yapımı, ulaşım, otopark, aydınlatma ve yeşil alan gibi fiziki çalışmalar ile alan tahsisinden tanıtıma kadar pek çok alanda yürütülen hazırlıklar bitirildi. İstanbul’un devler sahnesinin finaline en iyi şekilde ev sahipliği yapması için maç öncesi, sırası ve sonrasında da İBB ekipleri görev yapacak. 25 İBB birimi, bin 117 personeliyle sahada olacak. Maça erişim için 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Biletli seyirci ve akreditasyon sahipleri toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek.

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından UEFA Şampiyonlar Ligi’nin final maçı İstanbul’da oynanacak. 2020 ve 2021’de pandemi koşulları nedeniyle İstanbul’da oynanamayan dev maça, Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), on binlerce kişinin tribünlerden, 225 ülkede 300 milyondan fazla seyircinin de televizyonlardan canlı izlediği karşılaşmanın en iyi şekilde gerçekleşmesi için bağlı birim ve iştiraklerinden oluşan 25 kurumu ile katkıda bulunuyor.

TARAFTARLARA ÜCRETSİZ TRANSFER

18 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a dönen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için İBB, 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Taraftar transferi noktasında genel ulaşım planlamasını üstlenen İBB, biletli seyircilerin ve akreditasyonlu kişilerin 9-10  Haziran dahil olmak üzere 11 haziran saat 12.00 ye kadar otobüsleri ve metroları ücretsiz kullanmasını sağlayacak.

DEV MAÇA DEV DESTEK

Şampiyonlar Ligi Final hazırlıklarını Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinesinde yerine getiren İBB, başlattığı çalışmaları karşılaşmadan önce tamamladı. Sahada yaptığı çalışmalar sırasında zemin ıslahı, yol bakımı; ihtiyaç duyulan engelli ve yaya rampalarında eğim azaltılması, iyileştirme, tırabzan eklenmesi; giriş ve çıkış noktalarında genişletme çalışması yapıldı. İBB çevre yollarda drenaj, yol çizgileri ve tretuvar işlemlerini yerine getirdi. Otopark alanındaki çalışmalar da tamamlandı. Yenikapı Etkinlik Alanı organizasyon için tanıtım, transfer merkezi ve festival alanı olarak tahsis edildi.

PEYZAJ, TEMİZLİK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Stadyum çevresinde ağaçlandırma ve peyzaj düzenlemesi, gerekli noktalarda ilave aydınlatmaların yerleştirilmesi, diğer alanlarda ise geçici aydınlatma ve elektrik temin edilmesi için de İBB düzenlemeler yaptı. Organizasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında temizlik ve atık yönetimi ile ilgili olarak da görevlendirmeler yapıldı.

ACİL DURUM EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

Acil durum ve yardım ekipleri ile zabıta ekipleri de hazırlık çalışmalarından itibaren şantiye ve stadyumda teyakkuz halinde olacak. Stadyum içinde, tribünlerde ve etkinlik alanlarında yangın olaylarına müdahale edilmesi için yeterli sayıda itfaiye aracını ve personelini görevlendirecek.

Çok yönlü süren çalışmalarda; reklam alanlarının ücretsiz olarak tahsis edilmesi, geçici tuvaletlerin temini, ihtiyaç halinde su, vinç, vb. geçici alt yapı hizmetlerinin yapılması, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan müsabakayı izlemeye gelecek olan taraftarların koordinasyonunun sağlanması gibi pek çok alanda daha sorumluluklar üstleniliyor.

Continue Reading

Popüler