Connect with us

Genel

Ali İhsan Özdemir: Ak Partili meclis üyeleri proje getirirse hayata geçirilir

Published

on

blank

Sarıyer siyasetinin son dönemde önde gelen isimlerinden, Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ali İhsan Özdemir, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı.

2015 yılında mevcut ilçe başkanı Mehmet Deniz’in karşısında CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı olan ve seçimi kaybeden, 2017 yılında CHP Sarıyer İlçe Kongresi’nin ana unsur isimlerinden olan ve Mart 2019 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi olan Ali İhsan Özdemir, gazetemizin sorularını yanıtladı. Özdemir, “Sadece bir ilçede olanlardan siyaseti anlamaya çalışmak, gelecekte olacak birçok meseleyi ıskalamakla beraber hiçbir işe yaramaz.” ifadelerini kullandı.

CHP Sarıyer’in 2017 yılı ilçe kongresinde önce muhalefet adaylarından Erdal Sarıgöl’ü desteklemiştiniz. Ancak seçime kısa bir süre kala o dönem meclis üyesi olan Sevim Yalınkılıç’ı destekleme kararı aldınız. O gün aldığınız bu karardan ötürü hiç pişmanlık duydunuz mu?

Dünyanın ve ülkemizin hayati sorunları var!

Dünyanın bir numaralı gündemi olan salgınla iyice daralan ekonomiden yıkıcı işsizliğe, artan açlığa; dış politik sıkışıklıktan iç politikadaki yapay, irrasyonel kamplaşmalara kadar, parlamenter demokrasi yerine tercih edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nedeniyle sağlıkta, eğitimde ve gelir dağılımında artan eşitsizliklere kadar nice sorunlar varken!

Toplumsal cinsiyet eşitliği bakımından 153 ülkenin değerlendirildiği raporda 130. sıradayken…

Kamu kaynaklarının kullanımında ve kamu sağlığı verilerinde şeffaflıktan bu kadar uzaklaşılmışken; atanamayan öğretmenlerden, Emeklilikte Yaşa Takılanlara kadar yığınla sorunlarımız varken üç yıl önceki kongreyi aydınlatmak hangi ihtiyacı karşılayacak bilemedim!

Yine de anlatmak gerekirse: Seçilen delegelerin motivasyonu belliydi, adaylar teke düşerse kongre kazanılacaktı. Bu ‘motivasyon’ istismar edildi! Aday olmamış arkadaşlardan genç, kadın, ileri yaşlı alternatifler önerdiysek de işe yaramadı, delegeyi davet ederek mini kongre yapmayı önerdik, kabul görmedi; bütün seçenekler teklif edildi; fakat adayların hiçbiri feragat etmedi, anlaşamadılar!

Akıl yolundan uzaklaşıldığını, makul sürenin aşıldığını, görüşmelerin tıkandığını teşhis ettik. İşlerin yoluna girmesi sadece mucizeye bağlı hâle gelmişti, olanaklı görünmüyordu…

Zira o mucize de gerçekleşemedi!

“TARTIŞILMAK HER ZAMAN KÖTÜ DEĞİLDİR”

Meclis üyesi aday adayı değilken, kontenjandan meclis üyesi adayı oldunuz. Bize bu süreci anlatabilir misiniz?

2019 yerel seçimlerinde aday olmadıkları halde, İstanbul’un diğer ilçelerinde meclis üyesi olmuş çok arkadaşım var. Ayrıca Şükrü başkan da, 94-99 arası meclis üyesiydi. Gökan Bey 2004’de Belediye Başkan adayımızdı, seçimleri kaybettik. 2009’da belediye başkan aday adayıydı olmadı, meclis üyesi oldu. 2014’te de adaylığı yoktu; lazım oldu ki meclis listesine yazıldı, şimdi PM Üyesi ve Milletvekili. Yani Sarıyer’de de çok emsal var!

Bu gibi durumlarda tartışmalar olur mu, olur; ve bana inanın tartışılmak her zaman kötü değildir!

Ayrıca sadece bir dönemde olanlardan, sadece bir ilçede olanlardan siyaseti anlamaya çalışmak gelecekte olacak birçok meseleyi ıskalamakla beraber hiçbir işe yaramaz!

Sarıyer’deki siyasi yapıyı nasıl görüyorsunuz?

Siyasi yapı hedef birliği olanlarla, ortak yön duygusu olanlarla, aynı oranda istekli olanlarla, disiplin içinde tam zamanlı çalışabilenlerle, plan-program yapabilip hedefe kadar en az sapmayla ilerleyebileceklerle, kesintisiz iletişim kurabilenlerle teşekkül edilebilir ve yenilerle, yeniliklerle sürdürülebilir.

Eksik bile söyledim; ama bu tarife uyanlar siyasi yapı olarak anılmaya yakındır, uymayanlar ise ister parti olsun ister ekip her şey olabilirler; fakat siyasi yapı değillerdir, sonuç da alamazlar!

“SEVİM HANIM DA BİZ DE ALIŞAMADIK”

İki dönem boyunca desteklediğiniz Sevim Yalınkılıç’ı başarılı buluyor musunuz?

Sarıyer insanı naif ve kucak açıcıdır, sosyal demokratlar bakımından da oldu olası fırsatlar ilçesidir. Bu nedenlerle çok siyasi göç alır, bilirkişisi de çoktur.

2017-2019 dönemi Sevim Hanım için de, bizim için de, Sarıyer için de yeni bir durumdu; kendisi de biz de alışamadık. 2019’da yapılan kongrede bir kez daha destekleme kararı aldığımızda seçime kısa bir süre kalmıştı.

İlçe kongresini il kongresi hazırlıkları takip etti ve bütün süreç alışık olmadığımız derecede şaşırtıcı ve onur kırıcı bir deneyim oldu bizim için!

Yeni normal dönemde adet edindiğimiz, alışık olduğumuz neredeyse her şey değişti. Salgın biraz daha sürecek olsa, görücü usulü ile yapılacak evliliklerin selameti sadece internet hızına bağlı!

Başarı bildiğimizden de görecelidir artık!

Sarıyer belediye meclis üyesi olarak gelecekle ilgili planlarınız nedir?

2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Genel Başkanın çağrısıyla Şırnak’ta çalıştım. Silopi’de, Cizre’de ve İdil’de bulundum. O dönemin Şırnak il başkanı, ilçe başkanları ve partililerle tanıştım. Hiçbirisinin İstanbul’daki gibi havalı, birbirine bilgiçlik taslayan insanlar olmadığını söyleyebilirim!

Bir ilçeden diğerine giderken, kısa aralıklarla 220 cm’lik beton blokların arkasından güvenlik kuvvetlerince yapılan uygulamalarda aracımız her durdurulduğunda, CHP’li olduğum için kolaylık gördüğüm kadar ‘bu seçimleri alın artık’ diyen görevlilerle de karşılaştım!

İster istemez birbirimizle partililik yarıştırdığımız, bazen emek yarıştırdığımız, bazen solculuk bazen de sağcılık yarıştıranlarımız, bazen vatanseverlik yarıştıranlarımız, bazen inanç yarıştıranlarımız hasılı hepimiz aklıma geldi.

Herkese ve her şeye olan bakış açım değişti.

Genel Başkanla konuşmak için 2 saat vaktim olsa tekrarlanan İstanbul seçimlerinde olduğu gibi seferberlik ilan edilmesi gerektiğini anlatırdım. Eskisi-yenisi seçim kazanmış ilçe başkanlarına 3., 4. parti olduğumuz ilçeler için görev yazılmasını, eskisi-yenisi seçim kazanmış il başkanlarına 3., 4. parti olduğumuz iller için görev yazılmasını önerirdim, ayrıca milletvekilleri ve belediye başkanları için de, üstelik daha bugünden…

Mız mızlanan, her durumda ağlamak için bir sebep bulan ne kadar kolaycı, ne kadar çok bilmiş varsa İç Anadolu’da 2., 3. parti olduğumuz illere, ilçelere görev yazılmasını önerirdim…

Samimi olduklarını iyice bildiklerim var, giderler. Gitmeyenler de zaten bizimle değildir!…

Meclis üyesi olarak gelecekle ilgili planlarım değil mi? İlk Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde güneydoğu illerinden herhangi birinde müşahit olarak çalışmaya hazırım.

Belediye olarak pandemi sürecinde yeterli çalışmayı yaptığınızı söyleyebilir misiniz?

Modern dünya bir yıldır salgınla mücadele ediyor.

1.4 milyar nüfusuna rağmen günlük vaka sayısı sadece 19 olan Çin (24Aralık2020, NCH resmi verisi), yalnızca beni mi düşündürüyor?

Aşı geliştirerek üzerine düşeni yapan bilim dünyası, insanlığı aşılanmaya ikna etmek için aynı mahareti göstermekte ne kadar da çaresiz kalıyor!

Aşılamanın ne zaman başlayacağı, kimlerin aşılanacağı hiç değilse ülkemiz için belirsizliğini koruyor üstelik.

Bu şartlarda ne Sarıyer Belediyesi’nin ne de başka bir belediyenin birbirinden geri kalmadığını ya da birbirinden ileriye gidemediğini söylemek belki üzücü; ancak hakkaniyetli olacaktır. Bununla birlikte emek veren, kişisel olarak yoğun çabası olan herkese teşekkür ederiz.

Sarıyer’de AKP’li meclis üyeleri, belediyenin yeterli projeleri olmadığını iddia ediyor. Bu iddiayla ilgili neler söylemek istersiniz?

Bizim garip olduğumuz, eski hallerimiz… CHP’nin muhalefet etme gailesiyle her şeyi reddettiği, nasıl yapılabileceği hakkında öneride bulunmadığı halleri gibi! Biz bu hastalıktan kurtulduk reddettiğimiz ne varsa çözüm önerilerimizle birlikte dile getiriyoruz artık. Aynı hastalığa onlar tutuldu bu kez!

Ak Partili meclis üyeleri de, Sarıyer Belediyesi’nin meclis üyeleridir, Sarıyer’in yararına olacak öneri-proje getirirlerse Şükrü Başkan da yardımcıları da can kulağıyla dinlerler ve hayata geçirirler.

Genel

İmamoğlu’ndan öğrencilere yurt müjdesi: Eylüle kadar 2700, önümüzdeki sene 5000 yatak olacak

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çarşamba mesaisinin büyük bölümünü Bağcılar’a ayırdı. Bağcılar’daki İBB projelerini ve geldikleri aşamaları yerinde inceleyen İmamoğlu, Yenimahalle’deki 510 yataklı öğrenci yurdu inşaatı şantiyesinde açıklamalarda bulundu. “Her yönüyle çok sağlam bir kompleks” diyen İmamoğlu, “Biz, eylülde yurtlarımızda 2 bin 700’e ulaşacağız yatak sayısında. Bu aslında ara dönemde devreye girecek. Bunların da katkısıyla, bir sonraki seneye hedefimiz, 5000 yatakla eğitim sezonuna dahil olmak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da 28 Şubat 2022’de açtıkları Sosyal Uyum Destek Merkezi’ne (SUDEM) yaptığı ziyaretin ardından ilçeden ayrılmadı. İlçedeki İBB hizmetlerini yerinde deneyimleyen İmamoğlu, sırasıyla; Ebubekir Otopark Üstü Meydan ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı’nda, Bağcılar Otizm Temalı Park’ta, Yenimahalle Yurt İnşaatı’nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu, Bağcılar turuyla ilgili değerlendirmesini de önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 510 yatakla hizmet vermesi planlanan öğrenci yurdu şantiyesinde yaptı.

“BAĞCILAR BENİM İÇİN DUYGUSAL BAĞI ÇOK YÜKSEK BİR YER”

Bağcılar’ın kendisi için duygusal bağı çok yüksek bir yer olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’da, Avrupa yakasında ilk iş yerimiz Güngören sınırlarındaydı. Bağcılar’la, Esenler’le, Bahçelievler’le bu alanla çok ilişkili bir yaşamım oldu. Ama bu 4 ilçe, gerçekten zor bir yaşam alanına dönüştü. Bir kısım adımlar atılmıştı. Şimdi daha zevkli, daha renkli ve daha çevreye uyumlu bir biçimde dönüşümler yapıyoruz. Yaptıkça da bence çok daha iyi sonuçlar alacağız. İşte bulunduğumuz merkezin, bu anlamda hem yurt ihtiyacımıza ilave katkısı var. 510 yatak kapasitesine sahip. Mahalle içinde kapalı otoparkıyla hizmet edecek. Aynı yerde 4 sınıflı kreşimiz var. Aynı yerde e-spor merkezimiz var. Aynı yerde konferans salonumuz var. Çevreye etkisi olacak bir düzenleme kabiliyeti ve kapasitesi olacak” bilgilerini paylaştı.

“SUDEM’LERİN VE KENT LOKANTALARI’NIN SAYILARI ARTACAK”

“Her yönüyle çok sağlam bir kompleks” diyen İmamoğlu, “Bu tür yapılar çevresine hem buluşma şansı fırsatı verir, komşuluğu hissettirir hem de aynı zamanda burada hayatı değiştirir, dönüştürür. Her yönüyle çok etkili bir alan olacağını şimdiden hissedebiliyorum. Zira biz, eylülde 2 bin 700’e ulaşacağız yatak sayısında yurtlarımızda. Bu aslında ara dönemde devreye girecek. Dolayısıyla bunların da katkısıyla, bir sonraki seneye hedefimiz, 5000 yatakla eğitim sezonuna dahil olmak” ifadelerini kullandı. Bağcılar’da gezdiği İBB hizmetlerini sıralayan İmamoğlu, İstanbul’un farklı yerlerindeki alanlara otizm temalı parklar kurma hedefinde olduklarının müjdesini verdi. Bağcılar ve Sultanbeyli’de açtıkları SUDEM’lerin sayısını da artıracakları bilgisini paylaşan İmamoğlu, ikincisini çok yakında Bağcılar’da açacakları Kent Lokantaları için de aynı hedefle yol yürüdüklerinin altını çizdi.

“BÜTÜN ATTIĞIMIZ BU ADIMLAR, DAYANIŞMA AHLAKI SORUMLULUĞU”

Kent Lokantaları’nda yaptıkları işin bugünün ihtiyacına yönelik olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Yoksa restoranı olan, lokantası olan; onların segmenti, işi başka, bizim yaptığımız şey başka. Bu bağlamda, bu zor günleri aşmanın yolunu hep birlikte bulmak zorundayız. Bütün attığımız bu adımlar, aslında dayanışma ahlakı, dayanışma sorumluluğu. Onu yerine getiriyoruz. Bunları keşke konuşmasak. Konuşmayacağımız günler de gelecek. Yoksulluğu değil, zenginliği, eşit dağılımı, gelirin eşit paylaştırıldığı, insanların mutlu olduğu günleri, inşallah hep birlikte başaracağız. O zaman başka adımları, başka yatırımları, başka atılımları konuşuyor olacağız” dedi.

“TEMEL MESELE: İSTANBUL’UN HER NOKTASINA EŞİT HİZMET”

Gezdikleri hizmetlerin, Bağcılar’da yürüttükleri projelerin tamamı olmadığının altını çizen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Burada yürüttüğümüz temel mesele şu: İstanbul’un her noktasına eşit hizmet. Her yaptığımız sadece mimarın kaleminden çıkmıyor. Aynı zamanda yakın çevrede talep edilen ne var? Burada oturan insanların demografisi, yaş grubu, beklentileri, onlara nasıl hizmet edebiliriz? Örneğin burada çocuk sayısı fazlaysa, burada bir kreş ihtiyacı var demektir. Gençler varsa, evet e-sporla ilgili bir talep varsa, onları yine kontrollü bir alanda, iyi bir eğitimle eğitmenlerle buluşturmanın mutlaka zeminini hazırlamanız gerekir. Bütün bu yönleriyle bir değişim yaşattık. Birçok projemizde, ne yazık ki göreve geldiğimizden sonra, tasfiye kararı olan müteahhitler, konkordato ilan eden müteahhitler süreçleri, ihale yapma konusundaki sorumlu süreçler… Bütün bunları aşıp, tekrar burada harekete geçmek ve hızlıca bunları hem 2022’ye hem 2023’ün başına yetiştirme hedefi koyan hem yönetici arkadaşlarıma olsun hem de yüklenici firmalarımıza olsun, Allah kolaylık versin. Öyle ya da böyle bu işi toparlayacağız, hızlıca -başta Bağcılar olmak üzere- bütün ilçelerdeki işlerimizi vatandaşlarımıza hediye edeceğiz. Yolumuz açık olsun. Keyifli bir gün geçirdik. Umuyoruz, Bağcılar’da keyifli bir günü de hatta birkaç günü de bunların açılışlarını yaparken, hep birlikte geçiririz.”

ESNAF VE PAZAR ZİYARETİ

İmamoğlu, ziyaretlerinin ardından Fatih Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunup, Fevzi Çakmak Mahalesi’nde kurulan semt pazarında vatandaşlarla buluştu. Yaşadıkları ekonomik sıkıntıları İmamoğlu ile paylaşan esnaf ve vatandaşlar, İBB Başkanı ile anı fotoğrafları çektirdi.

Continue Reading

Genel

Kimya Çiftçi Dumlu: Evlilik doyumunu etkileyen faktörler

Published

on

blank

En başarılı ve mutlu ailelerde bile zaman zaman çatışmalar yaşanabilir. Her evlilik ilişkisinde çatışma, tartışma ve ardından çözüm bulma süreci, ilişkinin doğasında yer alır ve süreklilik gösterir. Çiftlerin evlilik ilişkisinde yolunda gitmesini sağlayan faktör; evliliklerinde tartışma ve çatışma yaşamıyor olmaları değil, yaşadıkları tartışmaları çözüme ulaştırabilmeleri ve çatışmalarını çözebilecek beceriye sahip olmalarıdır. Aksi takdirde aile içerisinde sürekli tartışmaların ve çözülemeyen çatışmaların var olması, ailenin stres seviyesini yükselterek evlilik fonksiyonlarında bozulmalara yol açmaktadır.

***

Evlilik ilişkilerinde sürekli çatışma yaşayan ve çatışmaları genellikle hayal kırıklıkları, incinme ve küskünlükle sonuçlanan çiftler zamanla evliliklerinden aldıkları doyumu yitirirler. Eşlerin birbirlerine olan bağlılıkları ve güvenleri azalır. Oysa çiftlerin ve aile üyelerinin aralarındaki sorunları çözümleyerek yaşamdan aldıkları doyumu arttırabilmeleri mümkündür.

***

Uzun süreli beraberlikler, çatışmaları çözme becerisinin bir sonucudur. Evlilik çatışmalarıyla başa çıkabilmek için sahip olunması gereken beceriler bulunmaktadır. Çiftler bu becerileri kazanarak evlilik doyumunu arttırabilir. Açık İletişim Çoğunlukla eşler arasında çatışmaya sebep olan veya çatışmaları alevlendiren en önemli şey, ağızdan çıkan cümlenin eşiniz tarafından, söyleyenin niyetinden farklı bir biçimde algılanmasıdır. Bunun pek çok farklı sebebi olabilir. Örneğin çiftler tartışırken aslında birbirlerinin ne dediğini tam olarak dinlemiyor. Zihinleri birbirlerinin ne dediğini anlamaya çalışmak yerine, karşısındaki susunca kendisinin ne diyeceğini düşünmekle meşgul oluyor. Tartışma esnasında birbirlerinin fikirlerini çürütmeleri gerektiği ya da her tartışmadan birinin galip çıkması gerektiği ön yargısıyla hareket etmektedirler.

Açık iletişimde önemli olan hususlar şunlardır:

• Eşinizin zihnini okumaya çalışmayın, fikirlerini ifade edebilmesi için onu can kulağıyla dinleyin,

• Tartışma esnasında eşinizi suçlama ve eleştiriden uzak durmaya çalışın,

• Tartışırken kendinizin ve eşinizin beden dilinin farkında olun (Örneğin dinlerken kollarını kavuşturmak, göz iletişiminden kaçınmak, yüz buruşturmak gibi davranışlar, karşıdaki kişi tarafından anlattıklarının onaylanmadığı şeklinde algılanır.)

• Aynı fikirde olunmasanız bile eşinizin neden böyle düşünüyor olabileceğini anlamaya çalışın, konuya bir de onun gözünden bakarak aynı fikirde olunmasanız bile eşinizin fikirlerine saygı göstermeye gayret edin.

***

Olumsuz Düşünceleri Kontrol Edebilmek

Tartışmalar esnasında eşlerin birbirlerine duygu ve düşüncelerini çekinmeden aktarabilmeleri ve içlerinden geçenleri ifade edebilmeleri oldukça önemlidir. Ancak eşlerin sürekli olarak birbirlerine olumsuz düşüncelerini ifade etmeleri tartışmaları daha da fazla çözümsüzlüğe sürüklüyor. Tartışma esnasında eşler esas konudan uzaklaşarak birbirlerinin yetersizliklerine ve zayıf yönlerine odaklandığı zaman tartışma gittikçe daha acı verici ve rahatsız edici bir hâl alır. Bu sebeple eşlerin birbirleri hakkındaki düşüncelerini kontrol etmeyi öğrenmeleri gerekir.

***

Olaya Eşinizin Gözünden Bakabilmek

Tartışma esnasında taraflardan biri karşısındakinin haksız olduğunu düşünebilir. Ancak yine de mutlaka olaya bir de eşinizin gözünden bakmaya ve onun bakış açısını anlamaya çalışmalısınız. Eşinizin gözüyle bakmayı denemek, kendini onun yerine koymak size yeni bir ufuk açabilir.

***

Affedicilik

Her evlilikte, yaşanan çatışmalar dolayısıyla zaman zaman eşler arasında incinmişlik ve kırgınlık duyguları meydana gelebilir. Eşler yorgun, meşgul veya öfkeli olduklarında birbirlerine karşı daha az hoşgörülü davranırlar. Hatta birbirlerini daha az çekici olarak bile algılayabilirler. Aslında tüm bu duygular gelip geçicidir. Eğer eşler duygularının zeminine birbirlerine duydukları bağlılığı yerleştirirlerse bu, ilişkilerini güçlü tutar ve birbirlerini affetmelerini kolaylaştırır. Çatışma durumları anlayış ve affedicilikle çözümlenemediği takdirde, ilişkide karşılıklı sevgi bağının gelişmesi mümkün olamaz. Yaşanan tüm olaylar, zamanla geride kalır. Onları zihinde yaşatarak sürdürmek ise kişinin tercihidir. Fakat bu ilişkide doyumu azaltacak en tehlike unsur olacaktır. İlişkinin olumlu yönlerine ve içinde bulunulan ana odaklanmak, her zaman için daha sağlıklı bir yoldur.

Problem Çözme Becerisi

Birbirlerine karşı destekleyici bir tavır sergilemeyen çiftler, problemlerine eleştirel bir tarzda yaklaşır ve “sen ve ben birbirimize karşı” yaklaşımını benimserler. Oysa destekleyici bir ilişki geliştirebilmiş olan çiftler problemlerine “takım ruhu” ile yaklaşırlar. Aslında tüm tartışmalarda her iki tarafın da ortak bir ihtiyacı vardır: Anlaşılmak… Eşine kendisini tam olarak ifade edebildiğini ve eşi tarafından anlaşıldığını hissedebilmek. Burada önemli olan “sen-ben” güç dengesindeki çekişmeden vazgeçerek “biz” olabilmeyi başarmak ve tartışmanın sonunda ortak hedefe ulaşabilmektir.

***

Evlilik ilişkinizde problem ve çatışma çözme becerilerinizi geliştirmeye çalışırken ilişkinizi sağlıklı yollardan desteklemeyi unutmayınız. Bunun için çift ilişkisi danışmanlığı alabilirsiniz.

Continue Reading

Genel

Beyaz Martılar’ın grubu belli oldu

Published

on

blank

2022-2023 sezonu TFF 2. Lig gruplarında yer alacak takımlar, yapılan kura çekimi ile belirlendi. Sarıyer, birbirinden zorlu ekiplerin olduğu Kırmızı Grup’ta yer aldı.

TFF 2. Lig’de gruplar belli oldu. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen kura çekimiyle birlikte Kırmızı ve Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan takımlar belirlendi. Kura çekimine; Türkiye Futbol Federasyonu 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın, kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.

2022-2023 sezonunda TFF 2. Lig; Beyaz ve Kırmızı Grup olarak iki gruba ayrılırken, Kırmızı Grup’ta 20, Beyaz Grup’ta 19 takım yer alıyor. TFF 2. Lig’de müsabakalar, 27-28 Ağustos 2022 tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlayacak ve normal sezon 29 Nisan 2023’te sona erecek.

İşte gruplarda yer alan takımlar:

Beyaz Grup

Afjet Afyonspor

Amed Sportif

24 Erzincanspor

Ankaraspor

Arnavutköy Belediyespor

Batman Petrolspor

Bayburt Özel İdare

Düzcespor

Bursaspor

Çorum FK

Esenler Erokspor

Nazilli Belediyespor

Ispartaspor

İnegölspor

Menemenspor

Sivas Belediyespor

Somaspor

Şanlıurfaspor

Tarsus İdman Yurdu

Kırmızı Grup

Sarıyer

Kırklarelispor

Zonguldak Kömürspor

Ankara Demirspor

Erimasgut Belediyespor

Pazarspor

1462 Trabzon FK

Silahtaroğlu Vanspor FK

Diyarbekirspor

Adıyaman Futbol Kulübü

İskenderunspor

Serik Belediyespor

Fethiyespor

Uşakspor

Bucaspor 1928

Balıkesirspor

Kocaelispor

Karacabey Belediyespor

GMG Kastamonuspor

 

Continue Reading

Popüler

blank