Connect with us

Genel

Ali İhsan Özdemir: Duruma göre taraf değiştirenlerden olmadım

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Ali İhsan Özdemir, adaylık açıklamasında, “Bizim yönetim anlayışımızda ötekileştirme olmayacak.” ifadelerini kullandı.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Özdemir, yaptığı adaylık açıklamasında , “Sayın İlçe başkanım, ilçe yönetimim, kadın kolları ve gençli kolları yöneticilerim. Değerli Sarıyerliler, muhtarlarım, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli temsilcileri, çok kıymetli Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım. Hepiniz hoşgeldiniz.

Sarıyer’e değer katan Ali Sandıkçı’dan Rahmetli İhsan Yalçın’ı başkanları anmadan olmaz.

Yaşam evlerinden, semt evlerinden, İsmeklerden, eçademlerden, kütüphane, kültür merkezleri, hizmet binası ve sayısız eser ve hizmetten, başarıdan bahsederken Sarıyerlilere ve partimize teşekkür etmeden olmaz.

Ali İbrahim Aydın’dan itibaren, Şinasi Yalçın’dan, Gülperi Özdemir’den diğer efsane bürokratlara kadar…

Seçkin Özdemir’den, sevgili Adnan Ayber’e, ağabeyim Erdal Sarıgöl’den, Ali Rıza Yılmaz’a, Hacı Mehmet Bayraktar’dan rahmetli Seyit Ali Gürkan’a Sayın Gökan Zeybek ve İsmail Erdem’e kadarp ek çok saygın ismi anmasak olmaz. Kayıplarımıza rahmet dilemesek olmaz. Sarıyer’in 40 yılında emeği olan her birine gönülden teşekkür etmeden olmaz. Bu başarıyı el birliği ile ortaya çıkaran emekçi kardeşlerime minnettarlığımızı göstermeden olmaz. Hepsine teşekkür ederim, hepsinin emeklerine sağlık.

“DEĞİŞİMİN YANSIMALARIYLA YÖNETECEĞİZ”

Bu nadide kenti, çok kısa bir süre önce sokağın, seçmenin ve örgütün yenileşme çağrısına kulak vermiş kurultayımızda gerçekleşen değişimin yansımalarıyla hep birlikte yöneteceğiz. Parti liyakatına ve temayüllerine uygun, genç, enerjik, yenilikçi bir aday ile daha güçlü bir heyecan yaratmak gerekir artık Sarıyer’de. 5 yıllık başarılı yönetimi ile 16 milyon İstanbulluya hizmet getiren başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun da yola çıkarken belirttiği gibi…

“Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var

Genel başkanımız Özgür Özel ile başlayan yansımanın da yarattığı yenileşme süreci ile artık heyecanını kaybetmiş, kendini tekrara düşmeye başlayan Şükrü başkana teşekkür etme vakti gelmiştir, Sarıyer’e verdiği hizmetler için. Değerli partili dostlarım, sevgili Sarıyerliler, Gençliğimiz ve heyecanımız ile birlikte; Sarıyer’in bütün kesimlerini kapsayacak şekilde, ortak bir anlayışla yeni bir hizmet anlayışını hayata geçireceğiz. Bizim yönetim anlayışımızda ötekileştirme olmayacak. Mutlu bir azınlık kollamak da, bizim şiarımızda yok.

Yönetim anlayışımızın merkezine Sarıyerlileri ve onların öncelikli ihtiyaçlarını, taleplerini, konforunu ve refahını koyacağız.

Sosyal ve kamucu belediyecilik anlayışını büyütecek, hayata geçirip işlevsel hale getireceğiz.

Sevgili yol arkadaşlarım,

Çıktığımız bu yolda, tek hedefimiz Sarıyer’de seçimi kazanmak değil. Sarıyer’de seçimi büyük bir farkla kazanırken, İstanbul’u tekrar kazanmak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisindeki Ak Parti, Meclis üyesi çoğunluğunu da ortadan kaldırmak öncelikli hedeflerimiz olacak.

Sadece yerel bir başarı için değil;

Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını müjdeleyici bir mahalli seçim sonuçları çıkarmanın sorumluluğuyla bu göreve talep açıyoruz. Bu görevi, yalnızca kendi adıma değil, cefasını beraber çektiğimiz, havasını birlikte soluduğumuz, aynı denizden balığını tuttuğumuz, iyi gününde, kötü gününde omuz omuza dayanışma içinde olduğumuz, komşularımız ve partililerimiz adına bu görevi talep ediyoruz. Sarıyer’de 5 sene sonra “şu isim aday olursa kazanabiliriz, bu isim aday olursa zorlanabiliriz endişesini ortadan kaldıracağız. Sarıyer’i hizmet ve yeni bir anlayışla partimizin kalesi yapacak bir anlayışı ortaya koyacağız. Sokaklarında çocukluğumun geçtiği, ilklerimin tamamını yaşadığım Sarıyer, bizim için 38 mahallesi ile, Boğazı, ormanı ve 350 bin yaşayanı ile dirlik içinde yaşadığımız kadim bir kenttir.

“İŞ HAYATINA ÇOCUKLUĞUMDAN İTİBAREN DAHİL OLDUM”

1973 yılında bu kentte, Sarıyer’de doğdum. İlk ve Orta okul öğrenimimi Sarıyer’de tamamladıktan sonra, Liseyi Sultanahmet’te bitirdim. Trakya üniversitesi Muhasebe uygulamaları ve ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi tamamladım. Halen, Kemerburgaz Üniversitesi İngilizce Hukuk bölümü öğrencisiyim. Değerli hayat arkadaşım Elif’le birlikte 2 çocuk yetiştirdik. İş hayatına çoğumuz gibi çocukluğumdan itibaren dahil oldum. 5 yıllık profesyonel pozisyonlardan sonra, kendime ait şirketlerde vergi mükellefi olarak iş yaşamıma devam ederek bugünlere geldim. Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli görevler aldım. 5 yıldır da Sarıyer Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi olarak görev yapmaktayım.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumu uzun uzun anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Çok umutlandığımız genel seçimden istediğimiz sonucu alamadık. Fakat bu bizim mücadele azmimizi ve inancımızı asla yok etmedi. Mücadele etmeye devam edeceğiz.

Gençliğimizle, inancımızla, enerjimizle umudu hep birlikte yeniden inşa edeceğiz.

 “cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır” der Mustafa Kemal Atatürk,

Biz kazanacağız… İstanbul’u da, Sarıyer’i de biz kazanacağız.

Kazanmak için mücadele alanından kaçmayacağız. Memleketimiz için, parti programıyla birlikte iktidara yürüyeceğiz.

Partimizin sosyal belediyecilik politikalarını Sarıyerlilerle biz buluşturacağız.

Sanat severlerimizle, hayvan severlerimizle, doğa severlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, esnaflarımız ve iş insanlarımızla birlikte çalışacağız. Okullarımızla, velilerimizle, öğrencilerimizle ve üniversitelerimizle eğitim-öğretim faaliyetlerinin her aşamasında birlikte olacağız. Kaymakamlık makamından itibaren, eğitimden sağlığa, güvenlikten orman ve tarıma, Tabi ki Muhtarlarımıza kadar, ilçe bürokrasisi ile tam bir uyum içinde çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partililer ile bu kutsal yola çıkıyorum, fakat Belediye Başkanlığı görevini ayrım gözetmeksizin tüm Sarıyerlilerle birlikte yapacağız. Kararlarımızı ortak akıl ile alıp hep birlikte hayata geçireceğiz. Ekonomik krizden en çok etkilenen ev hanımları, dar gelirli kiracılarımız, öğrencilerimiz, esnafımız ve işsizlerimiz destekleyeceğimiz öncelikli kesimler arasında olacak. Aile yapısını korumak üzere alacağımız kararlar ile dar gelirli ailelere kira yardımında bulunacak, gıda bankacılığını işletip ailelerin mutfak yükünü hafifleteceğiz. Dar gelirli ailelerin öğrencilerine daha fazla katkı vereceğiz. Zor durumda olan esnafımızı destekleyerek, ayakta kalmalarını sağlayacağız. Sosyal hayata destek amacı ile, belediye sosyal tesisleri yaparak Sarıyerlilerin aileleriyle vakit geçirecekleri alanlar inşa edeceğiz.

“KREŞLERİMİZİ ÇOĞALTACAĞIZ”

Mevcut yaşam ve semt evlerimize, yeni fonksiyonlar ekleyeceğiz. Kreşlerimizi yeterli ve halkın ihtiyacını karşılayacak şekilde çoğaltacağız. Son 40 yıldır huzur içinde yaşayan Sarıyer’imizin suçtan, kötülükten uzak, daha nice 40 yıllar yaşaması için verilen mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Görev süremiz boyunca yenliğe açık, sosyal, şeffaf ve kamucu bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız.

Diğer siyasi partilerle sürekli olarak temas içinde olup, siyasi atmosferi geliştirip, katılımcı belediyecilik anlayışını güçlendireceğiz. Deprem gerçeğini unutmadan, yapılarımızı güçlendirecek, depreme hazırlı için her türlü tedbiri hayata geçireceğiz. Yerinde dönüşüme destek olacak, mülkiyet sorunlarımız için sonuç alıcı çalışmaları İstanbul Büyük Şehir Belediyemiz, Sarıyerli dostlarımız ve temsilcileriyle birlikte yapacağız.

Mülklerimizi ranta ve rantçılara teslim etmeyeceğiz.

Sosyal Demokrasi’nin evrensel ilkelerini, Sarıyer’imize uygun şekilde anlatacağız.

Özgürlükçü, eşitlikçi, dayanışma içinde toplumsal barışın neferleri olduğumuzu belediyecilik hizmetlerimiz ile de ortaya oyacağız.

Belediye iştirakleri ile yatırımlar gerçekleştirip, işsizlik sorununa çözüm üretmek üzere istihdama dönük çalışmalar yapacağız. Gençlerimizin çalışma hayatlarına nitelikli adım atmaları için gereken meslek eğitimleri ile, iş hayatına katılmalarına öncülük edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın ve ev hanımlarımızın ekonomik hayata entegre olmalarına dönük yatırımlar yapacağız. Müzminleşmiş sorunlarımızın tamamını kısa zamanda çözüme kavuşturacağız. Sarıyer’in tarihi mekanlarını turizme açacak, halkımızın sahillerden ve kumsallarından maksimum düzeyde, ekonomik veya ücretsiz şekilde yararlanmasını sağlayacağız. Anlayışımız gereği emekçiler ve sendikalarla barışık olduğumuz, hak arayanla yan yana olduğumuz görülecek. Belediyecilikte yalın yönetim anlayışını devreye alacağız. Görev süremiz boyunca ‘İTİBAR’da DAHİL’ her kalemde tasarruf edilebileceğine birlikte tanıklık edeceğiz. Verimliliği arttırmak için, çalışma arkadaşlarımızı rutin olarak, uzmanlık ve sürdürebilirlik eğitimleri ile destekleyeceğiz.

Kıymetli Sarıyerliler…

Ayazağa’dan, Kısırkaya’ya kadar hiçbir mahallemize ilgimizi esirgemeyeceğimizi, 38 mahallemize görev süremiz boyunca eşit ve hakça hizmet ettiğimizi herkes görecek. Seçim hesapları ile değil, ayrımsız bütün mahallelere eşit hizmet götürdüğümüz görülecek. Seçim süreci boyunca birlik ve beraberlikten yana olduğumuz hissedilecek. Çağa ayak uyduran, yenikleri takip eden, Sarıyer’in sokaklarında çözüm arayan ve Sarıyerlilerle birlikte çözümü hayata geçiren kadrolarımız olacak. Endüstriyel gelişmeleri takip edecek, çevreci çözümleri hayata geçireceğiz. Sarıyer’imizin marka değeri olan, Sarıyer Spor kulübümüzü hak ettiği yere getirecek her çözümün ortağı olacağız. Tüm bunları, hayatım boyunca üyesi olduğum tek parti olan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ufkundan sapmadan birlikte gerçekleştireceğiz. Atatürk’ün açtığı yolda yılmadan yürürken, demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren hiçbir değerimizi unutmadan, miraslarına sahip çıkarak çalışacağız.

“CHP DIŞINDA BAŞKA BİR PARTİYE ÜYE OLMADIM”

Değerli parti örgütüm;

Siyasi hayatım boyunca CHP dışında başka bir partiye üye olmadım,  CHP üyeliğim süresinde, başka bir partiye oy vermedim. Duruma göre taraf değiştirenlerden, yolunu şaşıranlardan olmadım! Doğru yolda yürümeye devam ederken; Kaybetmeyeceğiz. Hep birlikte Kazanacağız. Hep birlikte Güçleneceğiz. Sarıyer ve İstanbul’a değer katmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ve buraya gelme imkânı bulamayan komşularımızın ve arkadaşlarımızın da desteğiyle, önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partimizin Sarıyer Belediye başkan adayı olmaya adayım. Buraya gelerek desteğini esirgemeyen, her birinize, ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

Ayaklarınıza sağlık. Yüreklerinize sağlık.

Sarıyer’in bizim vizyonumuza, bizim de Sarıyerli dostlarımızın helalliğine ihtiyacı var.

Şehrimize en iyi şekilde hizmet yapacağımıza olan inancımla, kendimi yuvam olan Cumhuriyet Halk Partisi ve ailem olan Sarıyer örgütüne emanet ediyorum.

Birlikte yazacağımız bir başarısı hikayesi için yolumuz ve gazamız açık olsun.

Sevgi ve sağlıkla kalın…

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank