Connect with us

Genel

Ali İhsan Özdemir’den İstinye’de seçim çalışması

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Ali İhsan Özdemir, İstinye mahallesi sakinleri ve CHP üyeleri ile bir araya geldi.

İstinye mahallesi çalışmasını toplantı ile açan Ali İhsan Özdemir, toplantıda nasıl bir Sarıyer, nasıl bir belediye başkanı sorularına yanıt verirken, toplantıya katılanlara kendisini tanıttıktan sonra, neden aday olduğunu ve Sarıyer’de neler yapılması gerektiğini aktardı. Sarıyer’in sosyolojik yapısını ve geçmiş seçimlerde alınan seçim sonuçları hakkında da bilgi aktaran Özdemir, bu veriler ışığında Sarıyer’de kendisinin aday olması gerektiğini ve aday olması durumunda ise tereddütsüz seçimi kazanacak adayın kendisi olacağını belirtti.

AK PARTİLİ SEÇMENDEN DESTEK

Toplantıya katılan İstinye mahallesi sakinlerinden ve eskiden Ak Parti seçmeni olan bir seçmen, Özdemir’e “Seni tanıdığıma çok memnun oldum, ben eski bir Ak Parti seçmeni olarak artık değişim istiyorum, aday olman durumunda kazanman için oy vereceğim ve sana destek olacağım. Yolun açık olsun, başarılar dilerim” şeklinde desteğini açıkladı.

Toplantı sonrası İstinye Mahalle muhtarını ziyaret eden Özdemir, basketbol sahasında basket oynayan gençlerle bir sohbet gerçekleştirip gençlerin beklentilerini dinleyip kısa bir basket maçı oynadı.

blank

İstinye ziyaretine esnafları dinleyerek devam eden Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Ali İhsan Özdemir’e ziyaret sırasında gösterilen ilgi gözlerden kaçmadı. Özdemir’in genç olması ve Sarıyer’de artık bir değişim olmasını bekleyen İstinyeliler ve esnaf genel olarak yaşanan ekonomik gidişattan çok şikayet ederken, Sarıyer’de yeni bir vizyonun belediye başkanı olması gerektiğini dile getirerek Özdemir’e başarı dilediler.

Ziyaret sırasında müzik dolu dakikalar yaşandı.

Özdemir’in esnaf ziyareti sırasında Kabil müzik evinde kulağa hoş gelen bir de tesadüf yaşandı. Özdemir ve Kabil müzik aletleri evinin sahibi sanatçı Can Kabil, bağlama ve kemençe ile kısa bir düet gerçekleştirdiler.

blank

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank