GenelSon Dakika

At eti satan Reşitpaşalı kebapçıdan açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürünü kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan firmalar arasında yer alan Reşitpaşa’daki Paşalı Kebap’ta da at etinin tespit edildiği belirtildi. Mekan sahibinden ise açıklama geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca ocak ayında “Çiğ kanatlı döner” ürününde “At eti” tespit edilen Sarıyer’in Reşitpaşa Mahallesi’ndeki Paşalı Kebap’tan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “İyi akşamlar, lüzum üzere açıklama gereği duyuyorum. Paşalı kebap ailesi olarak 20 yıllık bir mazimiz var. Allah’a şükür lokantada ne pişiyorsa önce biz, sonra müşterilerimize ikramda bulunuyoruz. Bizim yemediğimiz hiç bir şeyi müşterilerimize sunmuyoruz. Ocak 2020’de yapılan denetimlerde tavuk döner etinde iki numune verdik. Biri temiz çıktı, diğerinde özellikle at eti tahlili istenmiş. Sonuç 10 gr dahi mekanımızda at eti çıkmadı. Tavuk at etine temas etmiş yetkililere sorduğumuz zaman tavuğun kesiminden sizin tezgaha gelene kadar her yerde olabilir, tahlillere itiraz ettik. İkinci tahliller yapılmadı. Şu an mahkemelik durumdayız. Et kıyma tavuk tahlil sonuçlarını tarım bakanlığının resmi laboratuarlarında yaptırdık, sonuç hiçbir üründe at etine rastlanmamıştır. Belgeleri sizlere sunuyorum, teşekürler. Paşalı Kebap Reşitpaşa adına Ahmet Unutmaz” denildi.

DESTEKTE GELDİ, TEPKİ DE…

Paşalı Kebap tarafından yapılan bu açıklamanın ardından bazı vatandaşlar, mekanla ilgili destek açıklamalarında bulundu, güvendiklerini ifade etti. Bazı vatandaşlar ise mekana artık güveninin kalmadığını ifade eden yorumlarda bulundu. İşte Paşalı Kebap tarafından paylaşılan o belgeler:

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı