Connect with us

Genel

At eti satan Reşitpaşalı kebapçıdan açıklama

Published

on

blank

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürünü kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan firmalar arasında yer alan Reşitpaşa’daki Paşalı Kebap’ta da at etinin tespit edildiği belirtildi. Mekan sahibinden ise açıklama geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca ocak ayında “Çiğ kanatlı döner” ürününde “At eti” tespit edilen Sarıyer’in Reşitpaşa Mahallesi’ndeki Paşalı Kebap’tan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “İyi akşamlar, lüzum üzere açıklama gereği duyuyorum. Paşalı kebap ailesi olarak 20 yıllık bir mazimiz var. Allah’a şükür lokantada ne pişiyorsa önce biz, sonra müşterilerimize ikramda bulunuyoruz. Bizim yemediğimiz hiç bir şeyi müşterilerimize sunmuyoruz. Ocak 2020’de yapılan denetimlerde tavuk döner etinde iki numune verdik. Biri temiz çıktı, diğerinde özellikle at eti tahlili istenmiş. Sonuç 10 gr dahi mekanımızda at eti çıkmadı. Tavuk at etine temas etmiş yetkililere sorduğumuz zaman tavuğun kesiminden sizin tezgaha gelene kadar her yerde olabilir, tahlillere itiraz ettik. İkinci tahliller yapılmadı. Şu an mahkemelik durumdayız. Et kıyma tavuk tahlil sonuçlarını tarım bakanlığının resmi laboratuarlarında yaptırdık, sonuç hiçbir üründe at etine rastlanmamıştır. Belgeleri sizlere sunuyorum, teşekürler. Paşalı Kebap Reşitpaşa adına Ahmet Unutmaz” denildi.

DESTEKTE GELDİ, TEPKİ DE…

Paşalı Kebap tarafından yapılan bu açıklamanın ardından bazı vatandaşlar, mekanla ilgili destek açıklamalarında bulundu, güvendiklerini ifade etti. Bazı vatandaşlar ise mekana artık güveninin kalmadığını ifade eden yorumlarda bulundu. İşte Paşalı Kebap tarafından paylaşılan o belgeler:

blank blank blank blank blank blank blank blank

 

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank