Connect with us

Genel

Barış Yarkadaş’tan sevindiren haber

Published

on

blank

‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programının daimi konuklarından Gazeteci Barış Yarkadaş, programlarıyla ilgili sevindiren müjdeyi verdi.

HALK TV dün aldığı ani bir kararla reyting rekorları kıran ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programını yayından kaldırmıştı.

‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programının HALK TV yönetimi tarafından yayından kaldırılması özellikle CHP tabanında ve izleyicilerde büyük bir üzüntü yaratmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da HALK TV’nin yayından kaldırdığı ‘Şimdiki Zaman’ programının yapımcısı Gürkan Hacır’ı aramış ve programa son verilmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirmişti.

Her Salı gecesi saat 20.00’de HALK TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programının yapımcısı ve moderatörü Gürkan Hacır, daimi konuklar içerisinde ise Elfin Tataroğlu, İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Erol Mütercimler yer alıyordu.

Programın HALK TV’de yayından kaldırılması sonrası izleyenlere müjdeyi Barış Yarkadaş verdi.

Yarkadaş, yakın bir zamanda ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programının başka bir kanalda yayınlamaya başlayacağının müjdesini verdi.

‘En kısa süre içerisinde yeni bir TV kanalında buluşacağız’

Gazeteci Barış Yarkadaş müjdeli haberi Twitter hesabından duyurdu.

Yarkadaş, Twitter paylaşımında ‘’ Sevgili dostlar, bugün yaşanan gelişmelerin ardından, mesaj yazan, arayan ve üzüntülerini bildiren birçok dostuma telefon trafiğinin yoğunluğundan dolayı cevap veremedim. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkürler. En kısa sürede yeni bir TV kanalında buluşacağız. İyi geceler…’’ ifadelerine yer verdi.

Öte yandan reyting rekorları kıran ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programının hangi kanalda yayına başlayacağı merak konusu oldu.

Genel

Sarıyer Akademi’de ders zili çaldı

Published

on

blank

Eğitimde fırsat eşitliğinin en güzel örneklerinden biri olan Sarıyer Akademi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Mart ayında gerçekleştirilen kabul sınavı sonrasında barajı geçen 12’inci sınıfa giden 320 öğrenci derse başladı.

Seçkin kadrosu, donanımlı sınıfları ve kapsamlı müfredatıyla yeni eğitim ve öğretim yılına başlayan Sarıyer Akademi’de 12’inci sınıf öğrencilerinin bir bölümü yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir araya getirildiği hibrit sistemle eğitim alacaklar. 2022-2023 eğitim öğretim yılının kendileri için özel bir yıl olduğunu ifade eden Genel Koordinatör Sami Görey, “Sarıyer Akademi hibrit eğitim modeliyle kapasitesini yüzde yüz arttırdı. Bu nedenle bu yıl bizim için özel bir yıl olacak. Kurumumuzda ilk olarak 12’inci sınıflar için derslerimiz başladı. Eylül ayının ikinci haftasına kadar haftada 120 saat yüz yüze eğitim alacaklar. Hibrit öğrencileri ise 2 hafta yüz yüze eğitim alacaklar. Okullar açıldığında ise haftada 14 saatlik eğitim, sınav ve etüt maratonu başlayacak” dedi.

Hibrit eğitim modelini hayata geçirdik

Sarıyer Akademi’nin hedeflerinden biri olan ve altyapısı tamamlanan hibrit eğitim modelini 2022-2023 eğitim öğretim yılında hayata geçirdiklerini belirten Görey, “Hibrit Eğitim Modeli’ne dahil olan 120 öğrencimiz haftalık 14 saatlik dersi kendi ev ortamlarında, kendileri için en uygun zaman döneminde alacaklar. Bu dersler tek bir öğretmenimiz tarafından değil, bütün öğretmenlerimizin katılımıyla hazırlanıyor olması nedeniyle A plus bir ders oluyor. Ayrıca hafta sonu 6 saat kurumumuzda yüz yüze ders alma imkanı olacak” şeklinde konuştu. Sınav maratonunu devam eden Sarıyer Akademi’nin 2022-2023 eğitim yılında mezun durumunda olacak öğrenciler için düzenlediği 24 Ağustos’ta yapılacak mezun grubu sınavı için başvuruların 19 Ağustos’ta sona ereceği belirtildi.

Continue Reading

Genel

İmamoğlu’ndan önemli uyarı: Saat 15’e kadar dışarı çıkmayın!

Published

on

blank

İstanbul’da hayatı felç eden sağanak yağış sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AKOM’da durum değerlendirmesi yaptı.

İBB Başkanı İmamoğlu, “Yağışın saat 15.00’e kadar sürmesi bekleniyor, lütfen mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın.” dedi.

Bu sabah saatlerinde etkisini gösteren sağanak, tüm İstanbul’u etkisi altına aldı. Birçok ilçede trafik yoğunluğu oluştu. İşe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşarken, bazı dükkan ve evleri ise su bastı. Özellikle tarihi Kapalı Çarşı’da esnaf, su basması nedeniyle zor anlar yaşadı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nden ve Afad’dan kritik uyarı!

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi ve Afad, İstanbul’da gökgürültüsüyle beraber kuvvetli yağan sağanak yağışa karşı tedbirli olunması konusunda uyardı ve acil olmadıkça dışarıya çıkılmaması çağrısında bulundu.

Sarıyer Belediyesi ve Afad, İstanbul’da gökgürültüsüyle beraber etkili olan kuvvetli sağanak yağışa karşı uyarılarda bulundu. Sarıyer Belediyesi, “Değerli Sarıyerliler, ilçemiz yoğun bir yağış altında. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Sizler de lütfen zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın ve özel araçlarınızı kullanmayın. Acil durumlarda 444 1 722 numaralı çağrı merkezinden kriz masasına ulaşabilirsiniz.” mesajını paylaştı.

AFAD’DAN HORTUM UYARISI

Sarıyer Belediyesi gibi Afad’da önemli uyarılarda bulundu. Afad’ın paylaştığı mesajda, “Istanbul icin kuvvetli yagisin devam etmesi bekleniyor. Sel, yildirim, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olun.” denildi.

Continue Reading

Popüler

blank