Connect with us

Genel

Başkan Genç’ten Sarıyerlilere davet

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükdere Atatürk Fidanlığı’nın açılışına Sarıyerlileri davet etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen fidanlığının 26 Kasım Pazar günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek açılışı için Sarıyerlilere çağrıda bulunan Başkan Genç, Atatürk’ün mirası olan eşsiz değere herkesin sahip çıkması gerektiğini belirtti.

İl Özel İdaresi’ne devredildikten sonra eğitim ve üretim işlevinin yitirildiği Büyükdere Fidanlığı, 2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Türkiye’nin ilk meyve bahçesi ve fidanlığı niteliğinde olan ve bugün koruma altında birçok türün bulunduğu fidanlık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla yeniden projelendirilerek Sarıyer’e ve İstanbul’a kazandırıldı. Açılışa günler kala Büyükdere Atatürk Fidanlığı’nı gezen Sarıyer Belediye Başkanı Genç, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan, Sarıyer’e ve İstanbul’a çok yakışacak bir projenin açılışı bizleri bekliyor. Atatürk’ün isteği ile 1928 yılında kurulan Büyükdere Atatürk Fidanlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çalışma arkadaşları tarafından farklı fonksiyonlar da eklenerek Sarıyerliler ve İstanbullulara armağan edildi. Açılışa tüm Sarıyerlileri bekliyoruz.” şeklinde konuşarak çağrıda bulundu.

Atatürk’ün isteği ile 1928 yılında kurulan ve 1997 yılında faaliyeti durdurulan, Türkiye’nin ilk Bahçıvan Okulu’na ev sahipliği yapan Büyükdere Atatürk Fidanlığı, bahçıvanlık okulu, tohum merkezi, çocuk yuvası, kütüphane, çocuk oyun alanları, spor sahaları, bisiklet ve yaya yolları ile hizmet verecek.

blank

blank

blank