Connect with us

Genel

Belgrad Ormanı’nda yoğunluk azaldı

Published

on

blank

ÖZEL HABER – Cumartesi günü güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, tüm uyarılara rağmen Belgrad Ormanı’na akın etti. Bu yaşananların ardından koronavirüs önlemleri kapsamında pikniğin ve mangalın yasaklanmasıyla birlikte pazar günü Belgrad Ormanı’nın boş kaldığı gözlemlendi.

Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs için önlemler giderek artıyor. Bunun için tüm Dünya’da olduğu gibi, ülkemizde de “Evde kalın” çağrısı yapılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, konuyla ilgili birçok kez çağrı yaptı. Ancak hala tehlikenin farkında olmayan birçok vatandaş, cumartesi günü güzel havayı fırsat bilip Belgrad Ormanı’na akın etti. Trafikte uzun kuyruklar oluştu. Bu yaşananların hemen akabinde ise koronavirüs önlemleri kapsamında piknik ve mangal yasağı geldi. Yasağın ardından Son Baskı gazetemizin ulaştığı bilgiye göre; pazar günü Belgrad Ormanı’nın boş kaldığı öğrenildi. Araba parklarının azınlıkta olduğu, gelenlerin ise sadece su doldurmak ya da spor yapmak üzere geldiği belirtildi.. Spor yapanların da, aralarındaki mesafeye dikkat ettiği gözlemlendi.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre; spor yapan veya su doldurmak için gelen vatandaşların da kısa süre içinde dönüş yaptığı, Belgrad Ormanı’nın en az insanın olduğu pazar gününü geçirdiği kaydedildi.

blank
blank
blank