Connect with us

Genel

Beyaz Martıların yeni başkanı Ercan Çamırcı oldu

Published

on

blank

Sarıyer Emniyeti’ndeki başarılı çalışmalarından sonra Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan seçilen Ercan Çamırcı, “Hedefimiz şampiyonluk” dedi.

Sarıyer Spor Kulübü’nde haftalardır süren belirsizlik nihayet sona erdi. Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Kongresi, kulüp tesislerinde gerçekleşti. Kongrede açılış konuşmasını yapan Salih Bayraktar, kulübün geçmişten günümüze kadar uzanan sürecini ele alarak kongreye katılarak kulübe desteğini esirgemeyen herkese teşekkürle başladığı konuşmasında, “Sarıyer Spor Kulübü bizim vazgeçilmez değerlerimizdendir ve itibarımızdır. Sarıyer Spor Kulübü şirketleşmeden yoluna devam edecek. Kulübümüzün yükselmesi de itibarımızın yükselmesi demektir. Ben Sarıyerli olmakla, Sarıyer Spor Kulüplü olmakla gurur duyuyorum, iftihar ediyorum. Hayal etmek, umut etmek güzeldir bunları hayata geçirmek daha güzeldir. İşte bizim bugün bu hayalleri hayata geçireceğimiz bir kongreyi yaşadığımıza inanıyorum. Kulüpte 10 yıl başkanlık yapan isimler var. Saffet Akkoyun ve Erdal Aksoy. Hiçbir zaman bu kulübü yalnız bırakmayacaklarının sözünü verdiler. Bu kongreyi bir yönetim değişikliği olarak da görmüyorum. Kazanan Sarıyer’in gençleri olsun, kazanan Sarıyer’in taraftarı olsun. Kazanan Sarıyer’in insanı ve Sarıyer olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

AKKOYUN: “KULÜBÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı Saffet Akkoyun ise konuşmasını yapmadan önce “Büyük Başkan” ve “Seni seviyoruz” tezahüratlarıyla alkışlandı. Akkoyun konuşmasında “İnşallah hayırlı olacak. Kulübümüz sağlıklı, kardeşçe ve dostça yürüyecektir. Önemli olan budur. Sayın başkanımıza da başarılar diliyorum” dedi.

KALAYLI: “SARIYER EN KÖKLÜ KULÜPLERDEN BİR TANESİDİR”

Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı ise şunları söyledi; “Sarıyer en köklü kulüplerden bir tanesidir. Yeni yönetim kurulu üyelerine şimdiden başarılar diliyorum. Sarıyer için hayırlı olmasını diliyorum. Spor en çok konuşmamız ve teşvik etmemiz gereken alanların başında yer alıyor. 7’den 70’e spora teşvik etmek için hepimiz canla başla çalışıyoruz. Sarıyerlilerin futbola ilgisini görüyoruz. Sarıyer Spor Kulübü’nü hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Hak ettiği başarılı kariyeri yeniden bulacağına inanıyoruz. Bu sevmekle ve etrafında kenetlenmekle olur. Takıma destek yolunda çalışmalar yapmamız lazım. Bu konuda tüm Sarıyerlilere çağrıda bulunmak istiyorum. Maddi ve manevi olarak takımın yanında olmamız gerekiyor. Takımın geleceğe hazırlanmasında, kongre sürecinde değerli katkıları olan Sayın Salih Bayraktar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ÇAMIRCI: “SPORU SARIYER’E YAKIŞAN BİR HALE GETİRECEĞİZ”

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı, kongreye katılan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Sporla birlikte Sarıyer’e hizmet etmenin bilinci içindeyiz. Spor gençlerimiz üzerindeki her türlü bağımlığın önüne geçebilecek bir şeydir. Bunu da değerlendiriyoruz. Sporu Sarıyer’e yakışan bir hale getireceğiz. Her spor takımının hedefi şampiyonluktur. Tabi biz de şampiyonluk için yola çıkıyoruz. Mali ekonomik krizimiz ve zor bir süreçte olmamıza rağmen yapabileceğimizin en iyisi için elimizden geleni yapacağız. Geçmişte de sloganımız aynıydı. Bizim için zor diye bir şey yok, imkansız sadece zaman alır.”

Borsa İstanbul Varlık Fonu Eski Başkanı Himmet Karadağ ise “Bu genel kurul süreci Sarıyer için büyük kazanımların olduğu bir sinerjinin doğmasına sebep oldu. Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek için sporla geliştirmek için çabalıyoruz. Sarıyer potansiyeli çok fazla olan bir kulüp. Sarıyer çok büyük şirketlerin de yer aldığı bir semt. Ben Borsa’da 3 yıl görev yaptım. Bundan sonra Sarıyer Spor Kulübü’nün vizyonu 1980’lerde olduğu gibi en kısa sürede süper lige hazır bir vizyonla yeni yönetim görevi devralacak” diye konuştu.

Sarıyer Spor Kulübü Genel Kurulu, konuşmamaların tamamlanmasının ardından sona erdi.

İşte Sarıyer Spor Kulübü’nün yeni yönetim listesi:

Başkan:

Ercan Çamırcı

Asil Üyeler:

Hakan Şengül

Lokman Kanat

Reşat Cevahir

Muhammed Güven

Tülin Hattat

Dilay Unan

Şerife Ekinci

Şener Fındık

Ferhat Göçer

Melih Özyardımcı

Abdullah Yazıcılar

Cevdet Kain

Atilla Günorta

Zafer Öztürk

Yedek Üyeler:

Safa Turan

Ruhi Kavraz

Mehmet Büyükdurmuş

Cemil Özbalta

Bayram Hayri Tansık

Ali Mavzer

Adnan Hurşutağaoğlu

Adnan Güven

Oktay Doğan

Asil Denetleme Kurulu:

Sezai Büyükdurmuş

Erol Yıldırım

Yakup Güngör Mutlu

Yedek Denetleme Kurulu:

Burak Karagülle

Mehmet Semih Kandemir

Tayfun Girit

Asil Disiplin Kurulu:

Sevda Türküsev

Refik Kesek

Cenk Laleli

İzzet Atkoşturanlar

Özgür Savaş Hamitoğulları

Yedek Disiplin Kurulu:

Ali Ahmet Kurt

Osman Esa

Remzi Gelişli

İnanç Günindi

İsmet Şeker

TFF Temsilcisi:

Ercan Çamırcı (Asil)

Hakan Şengül (Yedek)

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İBB’nin “Genç Üniversiteli Desteği” için başvurular başladı

Published

on

blank

İBB’nin ‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesinde öğrencilere geri ödemesiz olarak verilecek 6000 TL’lik eğitim desteği için başvurular başladı. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, 20 Ekim tarihine kadar İBB’nin “İstanbul Senin” mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Genç Üniversiteli Desteği” projesi kapsamında üniversite öğrencilerini ekonomik anlamda desteklemek için 75 bin öğrenciye 6000 TL’lik eğitim yardımında bulunuyor.

Başvurmak isteyen öğrencilerin kendisinin ya da ailesinin İstanbul’da ikamet etmesi, devlet ya da vakıf/özel üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuması gerekiyor. Ara sınıf ve son sınıf öğrencilerinin de yılsonu başarı notunun 100 üzerinden en az 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması da istenen kriterler arasında yer alıyor.

“İSTANBUL SENİN” ÜZERİNDEN BAŞVURULACAK

Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin İBB’nin “İstanbul Senin” uygulamasını indirerek, uygulama üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Proje ve kriterler hakkında detaylı bilgiler de “İstanbul Senin” mobil uygulamasında yer alıyor. 26 Eylül’de başlayan başvurular 20 Ekim tarihine sonlanacak.

“Genç Üniversiteli Desteği” projesi kapsamında sağlanan destekler geri ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor. “Genç Üniversiteli Desteği” kapsamında, projenin yapıldığı ilk dönem olan 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 29 bin 423 öğrenciye destek sağlandı. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 33 bin 763 öğrenciye, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 51 bin 992 öğrenciye destek verildi. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde ise 75 bin öğrenciye 4 bin 500 TL geri ödemesiz eğitim yardımı sağlandı.

Genç Üniversiteli Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Öğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi
  • Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmak
   • Ön lisans – Lisans Öğrencileri için üst yaş sınırı 30
   • Yüksek Lisans – Doktora Öğrencileri için üst yaş sınırı 40
  • Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf / Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak
  • Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması
  • Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak

 

Genç Üniversiteli İstenilen Evraklar

  • Sabıka kaydı almadığına dair belge
  • Disiplin cezası almadığına dair belge
  • Aile Vukuatlı Nüfus kayıt örneği belgesi
  • Öğrenci belgesi
  • Transkript belgesi
  • Vakıf/özel okullarda okuyan öğrenciler için %100 bursluluk belgesi
  • Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi, Maaş bordrosu vb.)
  • Varsa kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi
  • Varsa okuyan kardeşleri gösteren belgeler
  • Yurtta veya kirada kaldığına dair belge
  • Öğrencinin banka hesap bilgilerini içeren belge

Continue Reading

Genel

Sarıyer Gönüllüleri sokak hayvanları için toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Gönüllüleri adı altında bir araya gelen hayvanseverler, sokak hayvanlarının farklı bölgelere taşınmasını sağlayan belediyelere karşı önlemler alınması gerektiğini savundu, kontrolsüz üreme sorunu için kısırlaştırma çağrısında bulundu.

Sarıyer’de buluşan bir grup hayvansever, sokak hayvanlarını başka bölgelere nakleden belediyelere karşı yaptırım uygulanmasını talep ederek, kontrolsüz üreme sorununu önlemek amacıyla tüm belediyelere kısırlaştırma seferberliği başlatılması çağrısında bulundu.

Sarıyer Gönüllüleri olarak adlandırdıkları bu grup, Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk heykeli önünde toplandı ve “Kısırlaştır, Aşılat, Yerinde Yaşat. Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir.” yazılı bir pankart açtı.

Hayvanseverler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Yağmur Üstündağ Türkeli, sokak hayvanlarının toplatılması ve yok edilmesine yönelik söylemleri eleştirdi.

“HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bazı belediyelerin sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gibi görevlerini ihmal ettiğini belirten Türkeli, şöyle devam etti: “Kısırlaştırma görevini yerine getirmeyen, eziyet eden, hayvanları farklı bölgelere atan belediyelere yaptırım uygulanmalı, kontrolsüz üretimin önüne geçilmeli. Konunun çözümü için tüm siyasi partilerin belediyelerine kısırlaştırma seferberliği ve gönüllüler ile beraber koordineli bir şekilde çalışma çağrısında bulunuyoruz. Sonuna kadar hayvanların yaşam hakları için mücadele edeceğimizi gerek kurumlara gerekse sokak hayvanlarının toplatılmasının çözüm olacağına inanan kişilere buradan bir kez daha sesleniyoruz. 2004’te çıkan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen birçok belediye, ilgili kanunun ‘kısırlaştır, aşılat ve yerinde yaşat’ hükmüne uymamıştır. Hatta bazı belediyeler hala kısırlaştırma merkezi kurmamakta, hayvanları toplarken bir kısmını öldürmekte, kalanları da kırsala atarak çoğalmasına sebep olmaktadır.”

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de trafik kazası: 2 yaralı

Published

on

blank

Sarıyer’de direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför, kullandığı kamyonetle yol çalışması yapan iş makinasına çarptı. Kazada, kamyonet şoförü ile iş makinasının şoförü yaralandı.

Kaza, saat 10.00 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Ankara istikameti, Yavuz Sultan Selim Köprüsü girişinde meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Güngör kullandığı 46 ADR 933 plakalı kamyonetin direksiyon hakimiyetini kaybetti. Güngör, kullandığı kamyonetle yol çizgisi çalışması yapan Muammer Yıldızbaş’ın kullandığı 34 EYS 522 plakalı iş makinasına yandan çarptı. Kazada her iki şoför de araçta sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri araçlarının içinde sıkışan her iki şoförü de kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılar, olay yerindeki ilk müdahalenin arından hastaneye kaldırıldı. İki yaralının da hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kaza nedeniyle Kuzey Marmara Otoyolu Ankara istikametinde trafik yoğunluğu yaşandı. Trafik akışı iki şeritten kontrollü olarak sağlandı. Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik akışı normale döndü.

Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.

Continue Reading

Popüler