GenelSon Dakika

Cevahiroğlu’ndan çirkin paylaşım

AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden İmamoğlu ile ilgili yapılan bir paylaşımın altına çirkin ifade içeren bir yorum yaptı.

İBB’yi kaybetmenin şokunu hala atlatamayan AKP, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhindeki karalama kampanyasını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İmamoğlu, Haliç’in çamurunun kurutulacağını belirterek buradan 4 yılda 280 bin ton çamurun çıkarılacağını ifade etmiş, Haliç’i daimi bir hizmete kavuşturacaklarını açıklamıştı. Ancak bu çalışmaları görmezden gelen AKP’liler, Twitter’da hemen harekete geçerek, “HaliçinGeleceğiyleOynama” tagi açtı. Birçoğu bot hesaplar olmak üzere İmamoğlu aleyhinde yapılan çalışmalar hiçe sayılarak yine birçok paylaşım yapıldı. Bu yorumlara, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu daha önce tehdit eden AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da katıldı. Şenocak, “Cumhurbaşkanımız “CHP Çamurdur” dediğinde feryat edenler! İyi okuyun; 5 milyon m3 çamur bertaraf edilerek, 25 yıl İstanbul’un gözbebeği gibi bakılan, yunusların yüzdüğü Haliç, 1994 öncesi çamurlu günlerine dönüş belirtileri göstermeye başladı.” ifadelerini kullandı.

CEVAHİROĞLU’NDAN SEÇMENLER İÇİN ÇİRKİN PAYLAŞIM

Şenocak’ın paylaşımının altına yorum yapan AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, “Temel atmama töreninde alkışlayan yapraklar, şimdi lanet eden bir deniz ile birlikte cevap verecek.” ifadelerini kullandı. Cevahiroğlu’nun bu paylaşımında yer alan “yaprak” sözcüğü, bilinen ağaç dalındaki yaprağı ifade etmiyor. Sokak diliyle yumuşatılarak, bir argo sözcüğü ifade etmek için kullanılıyor.

İmamoğlu’na destek olan tüm seçmenler için kullanılan bu ifadeden ötürü bazı seçmenler ise sosyal medya hesapları üzerinden Cevahiroğlu’na tepki gösterdi. “Ramazan ayında bile hakaret edip, iftira atıyorlar” denildi.

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı