Connect with us

Genel

Cevahiroğlu’ndan flaş açıklamalar

Published

on

blank

AKP İstanbul’da 22 ilçe başkanının görevden alınmasının ardından gözler Sarıyer’e çevrilmişti. AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ise yaşanan bu gelişmelerin ardından bir açıklama yaptı.

AKP İstanbul’da kazan kaynıyor. 22 ilçe başkanı görevden alındı. İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın da görevden alınacağı iddia edilirken, Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu’ndan önemli açıklamalar geldi. Cevahiroğlu, önümüzdeki dönemde görev almayacağını ifade etti.

İşte Cevahiroğlu’nun açıklamaları:

“Sevgili Sarıyerli kardeşlerim, hemşerilerim ve büyüklerim 7 seneye yaklaşan Ak Parti Sarıyer ailesinin çeşitli kademelerindeki aktif görevlerimi ilçe başkanı olarak yeni dönemde devam ettirmeme kararını aldım. Aslında bu karar siyasete girdiğim ilk günün kararı idi. Hayatım boyunca iş disiplinine önem verdim. Bu yüzden yerel seçimler sonrasında hangi kademede olursam olayım görevimi genç ve doğru arkadaşlara devredeceğimi ilk başkanım Salih Bayraktar beye bildirmiştim. Eğer araya pandemi dönemi girmemiş olsaydı Nisan gibi bu kongreler yapılmış ve yeni yönetim belirlenmiş olacaktı. Bir miktar gecikme ile de olsa kongreden sonra görev almayacağımı il başkanım, sorumlu milletvekilim ve sorumlu il yönetim kurul üyesi kardeşimize de söylemiştim. Teşkilât ahlakı olarak bu güne kadar bekledim ve devam etmeyecek bir kişi gibi de davranmadım. Yerel seçimler sonrasında bu zor görevi yürütürken bizlere destek olan il Başkanım Sn Bayram Şenocak ve ekibine, sn milletvekilim av. Abdullah Güler’e,sorumlu il yönetim kurul üyemiz Sn İbrahim Kemal Tosun kardeşimize, meclis üyelerime, yönetim kurulumda görev yapan kardeşlerime, kadın ve gençlik başkanlarıma, mahalle başkanlarım ve tüm teşkilatlarıma canı gönülden teşekkür ederim.

“KENDİNİ SARIYERLİ HİSSEDEN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM”

Sarıyer eski kaymakamı Sn. Gürsoy Osman Bilgin ve şimdiki kaymakamımız Mehmet Özer ve kendisi gibi özel insanlardan oluşan kurum müdürlerine, hangi partiden olursa olsun kendini Sarıyerli hisseden hemşerilerime en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Esas teşekkürü bizi bu görevlere layık gören, oluşturduğu büyük ve güçlü Türkiye davasında bize de yer açan TC başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarına, Cumhur ittifakını güzel şekilde yürüten MHP genel başkanı Sn. Devlet Bahçeli,ekibi ve Sarıyer teşkilatına ediyorum. Allah rızasını gözeterek, halkın yararına iş yapanların işlerine kolaylık, bu hedeflerin dışında kalan ve farklı amaçları olanlara da Rabbimden zorluk diliyorum. Kongreye kadar görevimi onurla taşıyacağıma, sonrasında dava eri olarak yerelde Sarıyer, genelde Türkiye Cumhuriyeti’ne faydalı bir insan olma ve iyi insanlar yetiştirmek üzere çalışacağıma söz verir, sizleri Allah’a emanet ederim.”

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank