Connect with us

Genel

Cevahiroğlu’ndan flaş açıklamalar

Published

on

blank

AKP İstanbul’da 22 ilçe başkanının görevden alınmasının ardından gözler Sarıyer’e çevrilmişti. AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ise yaşanan bu gelişmelerin ardından bir açıklama yaptı.

AKP İstanbul’da kazan kaynıyor. 22 ilçe başkanı görevden alındı. İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın da görevden alınacağı iddia edilirken, Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu’ndan önemli açıklamalar geldi. Cevahiroğlu, önümüzdeki dönemde görev almayacağını ifade etti.

İşte Cevahiroğlu’nun açıklamaları:

“Sevgili Sarıyerli kardeşlerim, hemşerilerim ve büyüklerim 7 seneye yaklaşan Ak Parti Sarıyer ailesinin çeşitli kademelerindeki aktif görevlerimi ilçe başkanı olarak yeni dönemde devam ettirmeme kararını aldım. Aslında bu karar siyasete girdiğim ilk günün kararı idi. Hayatım boyunca iş disiplinine önem verdim. Bu yüzden yerel seçimler sonrasında hangi kademede olursam olayım görevimi genç ve doğru arkadaşlara devredeceğimi ilk başkanım Salih Bayraktar beye bildirmiştim. Eğer araya pandemi dönemi girmemiş olsaydı Nisan gibi bu kongreler yapılmış ve yeni yönetim belirlenmiş olacaktı. Bir miktar gecikme ile de olsa kongreden sonra görev almayacağımı il başkanım, sorumlu milletvekilim ve sorumlu il yönetim kurul üyesi kardeşimize de söylemiştim. Teşkilât ahlakı olarak bu güne kadar bekledim ve devam etmeyecek bir kişi gibi de davranmadım. Yerel seçimler sonrasında bu zor görevi yürütürken bizlere destek olan il Başkanım Sn Bayram Şenocak ve ekibine, sn milletvekilim av. Abdullah Güler’e,sorumlu il yönetim kurul üyemiz Sn İbrahim Kemal Tosun kardeşimize, meclis üyelerime, yönetim kurulumda görev yapan kardeşlerime, kadın ve gençlik başkanlarıma, mahalle başkanlarım ve tüm teşkilatlarıma canı gönülden teşekkür ederim.

“KENDİNİ SARIYERLİ HİSSEDEN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM”

Sarıyer eski kaymakamı Sn. Gürsoy Osman Bilgin ve şimdiki kaymakamımız Mehmet Özer ve kendisi gibi özel insanlardan oluşan kurum müdürlerine, hangi partiden olursa olsun kendini Sarıyerli hisseden hemşerilerime en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Esas teşekkürü bizi bu görevlere layık gören, oluşturduğu büyük ve güçlü Türkiye davasında bize de yer açan TC başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarına, Cumhur ittifakını güzel şekilde yürüten MHP genel başkanı Sn. Devlet Bahçeli,ekibi ve Sarıyer teşkilatına ediyorum. Allah rızasını gözeterek, halkın yararına iş yapanların işlerine kolaylık, bu hedeflerin dışında kalan ve farklı amaçları olanlara da Rabbimden zorluk diliyorum. Kongreye kadar görevimi onurla taşıyacağıma, sonrasında dava eri olarak yerelde Sarıyer, genelde Türkiye Cumhuriyeti’ne faydalı bir insan olma ve iyi insanlar yetiştirmek üzere çalışacağıma söz verir, sizleri Allah’a emanet ederim.”

Genel

Sarıyer Belediyesi, Ramazan ayında Sarıyer TV ile evlerinize misafir

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi her yıl birbirinden farklı programlarla insanları bir araya getirdiği geleneksel ramazan etkinliklerini bu yıl pandemi nedeni ile online platforma taşıdı. Sarıyer TV Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak etkinlikler arasında; tiyatro oyunlarından konserlere, radyo yayınlarından söyleşiye kadar birçok etkinlik sizlerle olacak.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerini online platforma taşıyan Sarıyer Belediyesi, birbirinden farklı programlarla ramazanı evde geçirecek vatandaşlara eski ramazan ruhunu yaşatmaya devam edecek. 1 ay boyunca Hacivat-Karagöz gölge oyunları, meddah ve orta oyununun yanı sıra tasavvuf müziği dinletileri, ilahiler ve özel söyleşiler düzenlenecek. Program kapsamında tiyatro oyunları ve Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sergileyeceği performanslar da Sarıyerlilerle buluşacak. Tüm etkinlikler iftar sonrasında saat: 21:00’de Sarıyer TV Youtube kanalında yayınlanacak.

YEREL SANATÇILARA DESTEK

Pandemi nedeni ile uzun zamandır işleri azalan yerel müzisyenlere destek olmak için özenle hazırlanan ramazan etkinlikleri kapsamında; 30 yerel sanatçı, 20 sokak sanatçısı farklı akşamlarda Sarıyerlilerin evine misafir olacak. Rize’den Malatya’ya, Trakya’dan Artvin’e, Ordu’dan Tunceli’ye, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ardahan, Erzincan ve Çankıra’ya kadar uzanacak müzik ziyafeti için yapmanız gereken tek şey Sarıyer TV Youtube kanalını takip etmek.

 

 

Continue Reading

Genel

Son bir haftada vaka sayısı sadece iki ilde azaldı

Published

on

blank

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre geçen hafta en fazla vakanın görüldüğü Samsun, bu hafta 6’ncılığa geriledi.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre, ülke genelinde 79 ilde Kovid-19 vaka sayısı artarken Samsun ve Ardahan’da azaldı. Sağlık Bakanlığı, 81 il için 3-9 Nisan’da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Çanakkale, Yalova, Kastamonu, Samsun ve Tekirdağ’da 100 bin kişideki vaka sayısı 600’ün üzerinde, Kırklareli ve İstanbul’da ise 800’ün üzerinde görüldü.

Vaka sayısı 518,33’ten 882,13’e yükselen Kırklareli, hem toplam vaka sayısı hem de vaka artışı bakımından ilk sırada yer aldı.

Vaka artışında üç büyükşehrin durumu

Kırklareli’den sonra 100 bin kişide en çok vakanın görüldüğü İstanbul’da rakam 591,45’ten 804,97’ye yükseldi. İstanbul, bu tabloyla üç büyükşehir arasında ilk sırada yer aldı.

Ankara vaka sayısı bakımından geçen hafta 81 il arasında 29’uncuyken, bu hafta 25’inci sıraya yükseldi.

İzmir, üç büyükşehir arasında vaka sayısı bakımından üçüncü sırada yer aldı ve 40’ıncı sıradan 42’nciliğe geriledi.

Vaka sayısı azalan iki il

Önceki hafta en çok Kovid-19 vakası görülen iller sıralamasında zirvede yer alan Samsun, Ardahan’la birlikte bu hafta azalış görülen iki ilden biri oldu. Samsun, 100 binde 678,72’den 645,17’ye gerileyen vaka sayısıyla bu hafta 6’ncılığa düştü.

Ardahan’da 185,11 olan 100 binde vaka sayısı bu hafta 5,2 azaldı ve 179,91 oldu.

İllerin vaka artış aralıkları

Türkiye genelinde bir haftada 19 ilde 100 bin nüfusta Kovid-19 vakaları 1-50 aralığında arttı. Bu iller, Trabzon, Şırnak, Hakkari, Mardin, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adıyaman, Gümüşhane, Tunceli, Diyarbakır, Uşak, Sinop, Bolu, Muş, Ordu, Karaman, Rize ve Denizli oldu.

Vaka artışları 32 ilde 50-100 aralığında görüldü. Bu iller Batman, Hatay, Amasya, Niğde, Burdur, Muğla, Bitlis, Artvin, Mersin, Adana, Karabük, Osmaniye, Konya, Aydın, Aksaray, Gaziantep, Kırşehir, Bingöl, Antalya, Kayseri, Kars, Sakarya, İzmir, Giresun, Kütahya, Tokat, Zonguldak, Afyon, Elazığ, Kahramanmaraş, Balıkesir ve Iğdır olarak sıralandı.

100-200 aralığında vaka artışının yaşandığı 22 il ise Manisa, Çorum, Çankırı, Yozgat, Kilis, Erzurum, Yalova, Malatya, Ağrı, Sivas, Nevşehir, Düzce, Bilecik, Kırıkkale, Erzincan, Ankara, Kocaeli, Bursa, Isparta, Eskişehir, Edirne ve Bartın olarak kayda geçti.

Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Çanakkale bir haftada 100 binde Kovid-19 sayısı 200-300 aralığında artan iller oldu.

Kırklareli ise vaka artışı 300’ün üzerindeki tek il olarak tabloda yer aldı.

Continue Reading

Genel

Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Published

on

blank

CHP’yle yollarını ayırıp yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce, koronavirüse yakalanmıştı. Son dakika gelişmesine göre İnce, hastaneye kaldırıldı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan, ardından ‘Memleket Hareketi’ni başlatarak CHP’den istifa eden ve parti kurma çalışmaları devam eden Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, önceki gün koronavirüse yakalandığını duyurdu. İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İnce’nin tedavisinin Ankara Şehir Hastanesi’nde devam ettiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler