Connect with us

Genel

CHP İstanbul’dan İmamoğlu’na destek ziyareti

Published

on

blank

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu liderliğindeki heyet, hakkında yerel mahkemece hapis ve siyasi yasak kararı verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu liderliğindeki il yönetimi, partinin İstanbul’daki 39 ilçe başkanı ve 14 belediye başkanı, hakkında yerel mahkemece hapis ve siyasi yasak kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. Saraçhane’deki tarihi İBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu birer konuşma yaptı.

KAFTANCIOĞLU: “31 MART VE 23 HAZİRAN’DA NASIL MÜCADELE VERDİYSEK…”

İl yönetimi ve tüm parti kadroları olarak, İstanbul’a aynı yıl içinde iki kez Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu’nun yanında olduklarına vurgu yapan Kaftancıoğlu, “Başkanım, ‘Geçmiş olsun demiyorum’ dedim. Çünkü, iktidardaki kötülüğün yaptıklarının sınırı yok. Ve görünen o ki, bundan sonra da yapacaklarının sınırı yok. Ancak, biz biliyoruz ki, hep birlikte, sadece bizlere yapılan kötülükler nedeniyle değil, hep beraber omuz omuza bizler, 85 milyonun başından bu kötülüğü devam etmek def etmek için, onlar ne yaparlarsa yapsınlar, onların kötülüklerinin sınırı yoksa, bizlerin de azminin, kararlılığının ve çalışma inancının sınırlılığı yok, diyorum. Ve dün gece olanlar, bize bir kez daha bu kötülüğün sonunun olmadığını gösterdi. Biz biliyoruz ki, hep beraber İstanbul örgütü olarak nasıl 31 Mart’ta, nasıl 23 Haziran’da inanarak, çalışarak, sandıklara ve oylara sahip çıkarak, İstanbul’u halka verdiysek, bu kötülükler karşısında da aynı inançla hep birlikte mücadele edeceğiz ve sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye nefes aldıracağız, diyorum” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: “İNSANLARIN ‘BU DA MI YAPILIR’ DİYECEĞİ…”

Siyasi yol arkadaşları tarafından kendisine yapılan destek ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, “Elbette böylesi anlarda bir arada olmak, çok daha değerli. Yüz yüze ya da fiziksel olarak olmasına gerek olmaksızın, biz zaten aslında birbirini hisseden, bir arada değilken bile bu hukuksuzluğa ya da haksızlığa uğradığımız anlarda manen birbirimizi nasıl desteklediğimizi, olduğumuz çalışma alanlarında faaliyetlerimizle birbirimizi nasıl yüreklendirdiğimizi biliyoruz” dedi.

“VİCDAN, AHLAK VE ADALET DUYGUSU YÜKSEK AK PARTİLİLERE SESLENİYORUM: SES ÇIKARMA ZAMANIDIR”

TBMM ve İBB Meclisi çatıları altında da vicdan, ahlak ve adalet duygusu yüksek kişilerin olduğunu bildiğini belirten İmamoğlu, şöyle konuştu:

 

“Özellikle İBB Meclisi’nde olup da bu süreçleri izleyip, vicdanı ‘cız’ eden, kafası öne eğilen, eve gidip kafasını iki eli arasına alıp, düşündüğünde ‘Bu yapılır mı’ diye kendi kendine vahlanan arkadaşlar var ise, ki var olduğuna ben inanıyorum, sesini çıkarma zamanıdır. Herkese, ‘Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır’ hadisini hatırlatıyorum. Biz eğer böyle bir ahlaka, böyle bir vicdana sahip isek… Her siyasi mevzuda ses çıkarmak anlamlı olmayabilir. Ama biz İstanbul’dan bahsediyoruz. İstanbul seçiminden bahsediyoruz. Bu Meclis’in Başkanı’ndan bahsediyoruz. Ve bu şehrin tarihi boyunca en fazla oy almış Belediye Başkanı’ndan bahsediyoruz. Bu zaman diliminde, ‘Ben, niçin sesimi çıkartmadım, konuşmadım’ diyen… Ben şöyle düşünüyorum: Ben böyle bir şey yapsam, hayat boyu utanç duyarım. Çünkü, bu koltukta oturmanın sorumluluğu var.”

3 FİDANI VE MENDERESLER’İ HATIRLATTI: ONLAR MİLLETİN KALBİNDE, KARARI VERENLER YERLE BİR

Her şeyin siyaset olmadığının ve siyaseten kazanmak için her yolun mubah olmadığının altını çizen İmamoğlu, “Böyle bir ahlakı, bu toplum kabul etmez. Geçmişte de etmemiştir. Bundan sonra da etmeyecektir. Er ya da geç, utanç duyulmuştur. Bu ülkede asılan delikanlılar, hala milletin kalbindedir. Ama o kararın altına imza atanlar, yerle bir olmuştur. Aileleri de utanç duymuştur. Ya da bu memlekette asılan bir ülkenin Başbakanı… Hala konuşulur ve üzüntü duyulur, herkes başını öne eğer. Ama o mahkemede, o kararın altına imza atanlar, yerle bir olmuştur. Dolayısıyla hangi konu olursa olsun, hukuksuzluğa karşı susmam, yetki dahilindeyse, yetkinizin içindeyse, sizi direkt ve birebir ilgilendiriyorsa, buna karşı susmak, asla ve asla bu memleket insanına yakışmaz. Daha ileri gidiyorum: İnanan insanlar için konuşuyorum, bizim inancımıza sahip bireylere de yakışmaz” diye konuştu.

“ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL TANIMAYAN, MİLYONLARCA İNSAN VARDIR BU ÜLKENİN”

“Önünde hiçbir engel tanımayan, milyonlarca insan vardır bu ülkenin” diyen İmamoğlu, “Bu inisiyatifi ortaya koymuş on milyonlarca insanı vardır. Ve aldığımız bu karara, otomatik olarak, direkt, en az yüzde 75-80 civarında ‘Bu kararınız yanlıştır’ diyen vicdanı yüksek bir millete sahibiz. Ne yaparsanız yapın. Yüzde 10-12 seviyesinde hırsı, aklının önüne geçmiş bazı insanlar olabilir. Olabilir. Var. Hırsı, aklının önünde. Kibri, ihtirası aklının önünde insanlar vardır. Ama biz, milletimizin bütün o yüce duygularına inanıyoruz. Ve milletin vicdanında, adaletinde karşılık bulmayan bir karar, zaten bizim de vicdanımızda yok hükmündedir. Biz, dünden fersah fersah daha umutluyuz. Dünden, fersah fersah daha güçlüyüz. Dünden, fersah fersah daha kararlıyız. Çünkü biz, buraya geldiğimiz gün, zaten ceketimizi alıp çıkacakmış gibi görevimizi yapıyoruz. Birileri gibi, bir şeyleri doldurup gidecek gibi görev yapmamış. Ceketimizi alıp gideceğiz. Dolayısıyla bizim bu konumla ilgili bir derdimiz yok” şeklinde konuştu.

“KOLTUKTAN GÜÇ ALMAYA DEĞİL, GÜÇ KATMAYA GELDİK”

Kendilerinin koltuktan güç alan değil, koltuğa güç katmaya gelmiş insanlar olduklarına vurgu yapan İmamoğlu, “Bundan da asla vazgeçmeyeceğiz. Kararlıyız. Tabii ki burada insanın kendi ailesi, kendi siyasi ailesi, en büyük güç aldığı kaynağıdır. Hem Genel Başkan’ımıza son Ankara’daki buluşmamızdaki, gösterdiği o derin sıcaklığa yürekten teşekkür ediyorum. Hem de sizlerin bugün bizimle bir arada olması, benim için elbette çok kıymetli. Bir aradayız. Her zaman bir aradayız. Hep bir arada olacağız. Özellikle burada halkımızla buluştuğumuz hem kararın verildiği çarşamba akşamı hem bir sonraki gün, milletimizle buluştuğumuz, o kalabalıkla, sohbet ettiğimiz o büyük buluşma hem de orada Genel Başkan’ımızla birlikte Altılı Masa’nın bir arada coşkuyla bizi kucaklaması, liderlerin bize katkı sunması, beni oldukça mutlu etmiştir” dedi. Altılı Masa dışında kendisine desteğini ileten tüm siyasilere de teşekkürlerini ileten İmamoğlu, “Dolayısıyla büyük bir mutabakatla, muhalefetin güçlü duruşuyla, bu aklı, ülkemizin zihninden inşallah hep birlikte böyle tarihin derinliklerinde bırakıp, önümüze pırıl pırıl aydınlık bir geleceğe bakacağız. Güçlü bir geleceğe bakacağız. Dünden daha güçlü olduğumuzu unutmayın. Dünden daha muteber ve daha kabul gördüğümüzü unutmayın” dedi.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank