Connect with us

Genel

CHP Sarıyer’den 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

Published

on

blank

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Sarıyer’de sabah saatlerinde resmi törenle başladı. CHP Sarıyer İlçe Başkanı ve yönetimi sabah resmi çelenk bırakma töreninde Sarıyer merkez Atatürk anıtına çelenk koyup saygı duruşu ve İstiklal marşı ile kutlamalara başladı.

Saat 14.00’ten sonra ilçe başkanlığı binasından çıkan CHP Sarıyer Başkanı İlçe Yönetimi ve üyeler, Büyükdere’den başlayarak Sarıyer istikametine kadar sahil boyunca Türk bayrağı ve çocuklara balon dağıtımı gerçekleştirdi. Sahil boyunca ve Sarıyer merkezde halkın büyük ilgisi ile karşılanan ekip, bayrak dağıtımı ve balon dağıtımını pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye uygun şekilde gerçekleştirirken, sık sık eller dezenfektanlar ile temizlendi. Maskeler takılı, sosyal mesafeye uygun şekilde dağıtım gerçekleştirilerek halkın bayramı kutlandı.

30 Ağustos nedeniyle yürüyüş izinlerinin tamamının valilik tarafından yasaklanması ve CHP İstanbul il başkanlığının pandemi ve artan vaka sayılarının dikkate alınması nedeniyle yürüyüşlerin araç konvoyuna çevrilmesini istemesi ile programlarında değişikliğe giden CHP Sarıyer ilçe başkanlığı saat 17.00’de İstinye dere içi Pazar alanında araçları ile bir araya geldi. Burada tüm araçların Türk bayrakları ile süslenmesi sonrası yaklaşık 50 araçla Pazar alanından başlayarak, İstinye, Yeniköy, Çayırbaşı, Büyükdere, Sarıyer, Hacıosman, Ferahevler, Yeniköy ve tekrar başladıkları noktaya gelerek Sarıyer’de coşkulu bir araç konvoyu gerçekleştirdi.

Yol boyunca yollarda bulunan Sarıyer halkı konvoyu coşku ile selamlarken, bir çok araç da yolda konvoya katılarak araç sayısının çoğalarak coşkunun artmasına neden oldu. Konvoydaki araçlar yol kenarında kendilerini selamlayan yayalara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi.

blank

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank