Connect with us

Genel

CHP Sarıyer’den koronavirüs tedbiri

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Koronavirüs salgınının ülkeye girmesi ile birlikte harekete geçerek Sarıyer içinde çeşitli çalışmalar ve tedbirler almaya devam ediyor.

Koronavirüs salgınının ülkemizde bir tehdit haline gelmesi ile CHP Sarıyer ilçe yönetimi harekete geçti. 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması sonrası tedbirlerini arttıran CHP Sarıyer, tüm 65 yaş üstü üyelerini arayıp onlara desteklerini sunuyor. Sarıyer Belediyesi ile koordineli olarak Sarıyer’de çalışmalarını devam ettiriyor.

DÜKKANLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

Sarıyer Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü ile iletişime geçen CHP Sarıyer ilçe yönetimi, Sarıyer’in mahallelerinde yaşananlardan dolayı zor günler geçiren esnafa bir nebze nefes aldırmak için mahallelerde bulunan esnafın dükkanlarını tek tek dezenfektan ilaçları ile ilaçlamaya ve güvenli hale getirmeye başladı.

Sarıyer’in 38 mahallesinde başlatılan çalışmada, Sarıyer Belediyesi ekipleri ile koordine halinde olan ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri bizzat yapılan çalışmalara katılarak yapılan çalışmalarda esnafın sorunlarını dinledi. Koronavirüs nedeniyle risk altında olan esnafa destek oldu.

Yapılan çalışmadan çok memnun olan Sarıyer esnafı memnuniyetlerini dile getirirken, başta CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ve Sarıyer Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler. Böyle zor zamanlarda yanlarında olmalarını, riske rağmen ilaçlamalara direk katılmalarını takdir eden Sarıyer esnafı, alınan tedbirlerden ve kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti. Ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’a teşekkür etti.

GELECEĞİMİZ İÇİN EVDE KALALIM

Dezenfekte çalışmalarına katılan CHP’liler, esnafa ve Sarıyer halkına şu mesajı verdiler, “Sarıyer’i ve Sarıyerlileri seviyoruz. Ülkemiz bu kötü günleri aşacak ve sağlıcakla sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Sarıyer yine eski cıvıl cıvıl günlerine kavuşacak. Sarıyer Belediyesi emekçileri ile birlikte her türlü çalışmayı ve tedbiri almak için çalışıyoruz; fakat yine de Sarıyerlilerden beklentimiz, sağlıklı yaşam ve sevdiklerimizi korumak adına mümkün olduğunca acil durumlar dışında evde kalmamızın geleceğimiz adına çok önemli olduğudur. Yaşama devam etmek için, sevdiklerimizi korumak için, geleceğimiz için, Koronavirüs illetine yenilmemek, salgına dur demek için evden çıkmayın lütfen. Bugünlerin biteceğini unutmadan İstanbul’un incisi Sarıyer’in güzelliklerini özleyerek evlerimizde kalalım. Yarınlarda hep beraber bu günlerin acısını çıkaracak, Sarıyer sokaklarını, sahillerini yine mutlu yaşamlarımızla dolduracağız. Sağlıcakla evde kal Sarıyer”

blank
blank
blank