Connect with us

Genel

CHP Sarıyer’den Saraçhane’deki demokrasi nöbetine yoğun katılımlı destek

Published

on

blank

CHP Sarıyer, İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasağın ardından Saraçhane’de başlatılan “Demokrasi Nöbeti”ne katılım sağladı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği nöbete Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yardımcısı Nadir Günday da destek verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı YSK üyelerine hakaret davasında karar çıktı. İmamoğlu hakkında verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasağın ardından Saraçhane’de ‘demokrasi nöbeti’ başladı. 30 gün boyunca saat 19:00’da başlayıp saat 22:00’de bitecek nöbete her gün yüzlerce vatandaş katılırken, CHP’nin ve İYİ Parti’nin ilçeleri de her gün sırayla demokrasi nöbetine katılım sağlıyor.

YOĞUN KATILIMLI DESTEK

Oylarına sahip çıkan İstanbulluların nöbetine yoğun bir katılımla destek veren CHP Sarıyer, demokrasi nöbetine istifa eden ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç ve mevcut ilçe yöneticileri, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Nadir Günday ve Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç ve yönetimi ve birçok partili ile katıldı. Saraçhane’deki İBB binasının önüne konulan “Haysiyet Duvarı” panosuna demokrasinin önemi ile ilgili birçok yazılar yazıldı.

blank blank

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank