Connect with us

Genel

CHP’DE KURULTAY SESLERİ YÜKSELMEYE BAŞLADI

Published

on

blank

61 Yıllık CHP Üyesi olan, CHP’de milletvekilliği, parti sözcülüğü ve genel sekreter yardımcılığı yapan kurultay onursal delegesi Orhan Birgit, CHP’de Olağanüstü Kurultay toplanmasının tartışmaya açılmasını önerdi.

Bu doğrultuda kendisine yapılan başvurular olduğunu da belirten Birgit duyuruda şu görüşlere yer verdi:

“Mustafa Kemal’in, saldırgan devletlerin işgali altında olan vatanımızı kurtarmak amacıyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı başkaldırının 97’nci yılını kutluyoruz. Bu başkaldırıyı örgütlemek amacıyla bütün rütbelerini terk ederek, kadın-erkek yurtseverlerin sağduyularına sığınmaya karar veren Mustafa Kemal’in Erzurum ve Sivas Kongrelerinde başlattığı o şanlı direniş, 23 Nisan 1920’de Ankara’da çalışmalara başlayan Türkiye Büyük Milet Meclisi’ni, asker-sivil tüm devlet organlarının tek yasal kaynağı olarak görmüştür.

Bu nedenledir ki, tüm Dünya parlamentoları arasında Gazi Meclis olarak tanımlanmayı da hak etmiş, bir yandan yasaları oluştururken, öte yandan içinden çıkarttığı yürütme organını denetleme yetkisinin kendisine tanınmış görevlerin başında olduğunu unutmamıştır.

SİVİL DARBE GİRİŞİMLERİ

Bu kutsal görevleri günümüzde kimi muhteris politikacıların yönettiği sivil darbe girişimleri ile yok etmek isteyenlerin olduğu bilinmektedir. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerini kazanarak 14 yıldır İktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin büyük kongresi delegelerince genel başkan seçilen; bu nedenle de Türkiye Cumhuriyeti’nin 64’ncü Hükümetini kurarak Başbakan olan Sayın Ahmet Davutoğlu, partiler üstünde olması gerektiğini bir türlü kabule yanaşmayan Sayın Cumhurbaşkanı tarafından tüm görevlerinden istifaya çağrılmış; AKP Genel Başkanı da olan Başbakan bu darbe eylemlerine ne yazık ki boyun eğmiştir! Benzer bir darbe de MHP Genel Başkanı tarafından kendi partisi içindeki muhalefeti ezmek amacıyla yürürlüğe konulmak istenilmektedir !

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler