Connect with us

Genel

Demokrat Parti İstanbul’dan 14 Mayıs etkinliği

Published

on

blank

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı, “Yeter söz milletindir!” diyerek 14 Mayıs 1950’de iktidara gelişiyle ilgili bir etkinlik düzenledi.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı, “Yeter söz milletindir!” diyerek 14 Mayıs 1950 tarihinde iktidara gelişiyle ilgili il başkanlığı binasında bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; İl Başkanı Av. Ali Serdar Eriş, Demokrat Parti İstanbul İl Sekreteri Derya Avcı, il yöneticileri, parti teşkilatı ve misafirler katılım sağladı. Etkinlikte Demokrat Parti’nin kuruluşu, iktidara geliş süreci ve günümüzdeki Türkiye sorunları konuşuldu. İl Başkanı Eriş, “Demokrat Parti, Türkiye’de çok partili sistemin hayata geçişinde, demokrasinin gelişiminde dönüm noktası olan bir parti olmuştur. 1950’de iktidara geldiğimizde demokrasiyi nasıl savunduysak, bugün de ülkemizde aynı kararlılıkla demokrasiyi savunacağız. Ülkemizin temel değerlerine sahip çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin sonunda, Demokrat Parti’nin iktidara gelişinin yıldönümü dolayısı ile üzerinde Demokrat Parti logosu bulunan bir pasta kesildi.

blank
blank
blank