Connect with us

Genel

Derya Avcı: Korku İmparatorluğu

Published

on

blank

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) İstanbul İli Avrupa 1 Nolu Şubesi Başkanı Derya AVCI, gazetemiz Sarıyer Son Baskı’da, “Korku İmparatorluğu” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte Derya Avcı’nın, “Korku İmparatorluğu” başlıklı o yazısı:

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere okul ve kurumlarda sendika üyeliği için baskıların, zorlamaların olması nedeniyle korku imparatorluğu oluşturulmuştur.

***

Sendika üyelerimize ve üye olacaklara İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile kurum ve okullarımızda bulunan idareciler tarafından baskı, zorlama uygulanmaktadır.

***

Malumunuz Yetki Belirleme Zamanı. 10 Ay Boyunca Kapımızdan İçeri Girmeyenler, Bizleri Hatırlamayan Sendika Yetkilileri 2 Aylığına Bizleri Hatırlayacaklardır. Bu dönemde yapılan “Yok seni en iyi bölümde çalıştırırız, yok senin lojmanda kalmana izin veririz, yok senin atamanı yaparız, yok seni sınavdan geçiririz” gibi vaatler ile Ocak ayından itibaren sayı belirleme dönemine kadar yoğun bir biçimde kurum ve okullardaki idareciler ile sendika başkanları ve yetkilileri tarafından yetkili sendika üye yapmaktadırlar ve ikiye bölmektedirler. Özellikle ilçelerimizde yeni göreve başlayan arkadaşlarımızın sendikayı, kurumu ve bakanlığı daha tanımadan göreve başlama yazısıyla birlikte üyelik formunu da imzalattırıyorlar.

***

Sendika hakkının Anayasal bir hak olduğunu varsayarak kurum ve okul idarecileri tarafından baskı ve zorlamayla yapılan sendika üyeliği Anayasal bir hak ihlalidir ve bu ihlali yapanlar ise suç işlemektedirler.

***

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) olarak bizler arkadaşlarımıza sendika yasal bir haktır. Sendikasız olmaktansa uygun gördüğünüz bir sendikaya üye olun ama beklenti ve isteklerinizi de iletin, takip edin, kim kimler neler için çalışıyor bakın ona göre de yalanı gerçeği ya da başarılıyı başarısızı ayırırsınız diyoruz. Sendikanın görevi çalışanın temel özlük, sosyal ve ekonomik şartlarında, iş hayatında huzura, güvene ve gelişimine ayırım yapmadan katkı sunmak olmalıdır, tehdit, torpil veya baskı olmamalıdır.

***

Bu nedenle bu tür baskı, uygulama ve ayırımcılığın her zaman karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Arkadaşlarımızda birileri 100 üye yapıp, müdür olsun ya da yerini korusun diye değil, ya da bu tür anlamsız ve yasal olmayan basit baskılara göre değil aslolan hak ve sorumluluklarını dikkate alarak kendilerini ve gelecek nesillerini düşünmek durumundadırlar.

***

Birileri Yetkili Olacak Diye, Kendimizi “SAYI VE DOLGU MALZEMESİ” Yapmayalım. Unutulmuş ve Unutturulmuş Olan Ortak Sorunlarımızı Çözebilmek, Yaralarımızı Sarabilmek, Umutlarımızı Paylaşabilmek ve Yarınlara Birlik ve Beraberlik İçinde El Ele Yürüyen Eğitim Çalışanlarının Var Oluş Mücadelesini Sürdürmek, Üvey Evlat Muamelesi Görmelerine Son Vermek İçin, Gelin Birlik ve Beraberlik İçinde Olalım. Gelin Herkesin Gıpta ile Bakacağı Eğitim Çalışanı Ruhunu “BİZ” Olarak Yaşayalım. Korkulara, Yıldırmalara ve Baskılara Son Vererek Mücadelemize Devam Ederek Dik Duruşumuzu Gösterelim.

***

Değerli Arkadaşlarım ve Meslektaşlarım, bugün sizlerle bazı gerçekleri ve ilkeleri paylaşmak istedim. Sizlere Güveniyorum. Başarılar Diler, Saygılarımı Sunarım.

***

“Menfaatleri Bitene Kadar Değil, Yürekleri Yetene Kadar Sizi Terk Etmeyenler Gerçek Dosttur!”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank