Connect with us

Genel

Derya Avcı: Korku İmparatorluğu

Published

on

blank

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) İstanbul İli Avrupa 1 Nolu Şubesi Başkanı Derya AVCI, gazetemiz Sarıyer Son Baskı’da, “Korku İmparatorluğu” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte Derya Avcı’nın, “Korku İmparatorluğu” başlıklı o yazısı:

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere okul ve kurumlarda sendika üyeliği için baskıların, zorlamaların olması nedeniyle korku imparatorluğu oluşturulmuştur.

***

Sendika üyelerimize ve üye olacaklara İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile kurum ve okullarımızda bulunan idareciler tarafından baskı, zorlama uygulanmaktadır.

***

Malumunuz Yetki Belirleme Zamanı. 10 Ay Boyunca Kapımızdan İçeri Girmeyenler, Bizleri Hatırlamayan Sendika Yetkilileri 2 Aylığına Bizleri Hatırlayacaklardır. Bu dönemde yapılan “Yok seni en iyi bölümde çalıştırırız, yok senin lojmanda kalmana izin veririz, yok senin atamanı yaparız, yok seni sınavdan geçiririz” gibi vaatler ile Ocak ayından itibaren sayı belirleme dönemine kadar yoğun bir biçimde kurum ve okullardaki idareciler ile sendika başkanları ve yetkilileri tarafından yetkili sendika üye yapmaktadırlar ve ikiye bölmektedirler. Özellikle ilçelerimizde yeni göreve başlayan arkadaşlarımızın sendikayı, kurumu ve bakanlığı daha tanımadan göreve başlama yazısıyla birlikte üyelik formunu da imzalattırıyorlar.

***

Sendika hakkının Anayasal bir hak olduğunu varsayarak kurum ve okul idarecileri tarafından baskı ve zorlamayla yapılan sendika üyeliği Anayasal bir hak ihlalidir ve bu ihlali yapanlar ise suç işlemektedirler.

***

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) olarak bizler arkadaşlarımıza sendika yasal bir haktır. Sendikasız olmaktansa uygun gördüğünüz bir sendikaya üye olun ama beklenti ve isteklerinizi de iletin, takip edin, kim kimler neler için çalışıyor bakın ona göre de yalanı gerçeği ya da başarılıyı başarısızı ayırırsınız diyoruz. Sendikanın görevi çalışanın temel özlük, sosyal ve ekonomik şartlarında, iş hayatında huzura, güvene ve gelişimine ayırım yapmadan katkı sunmak olmalıdır, tehdit, torpil veya baskı olmamalıdır.

***

Bu nedenle bu tür baskı, uygulama ve ayırımcılığın her zaman karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Arkadaşlarımızda birileri 100 üye yapıp, müdür olsun ya da yerini korusun diye değil, ya da bu tür anlamsız ve yasal olmayan basit baskılara göre değil aslolan hak ve sorumluluklarını dikkate alarak kendilerini ve gelecek nesillerini düşünmek durumundadırlar.

***

Birileri Yetkili Olacak Diye, Kendimizi “SAYI VE DOLGU MALZEMESİ” Yapmayalım. Unutulmuş ve Unutturulmuş Olan Ortak Sorunlarımızı Çözebilmek, Yaralarımızı Sarabilmek, Umutlarımızı Paylaşabilmek ve Yarınlara Birlik ve Beraberlik İçinde El Ele Yürüyen Eğitim Çalışanlarının Var Oluş Mücadelesini Sürdürmek, Üvey Evlat Muamelesi Görmelerine Son Vermek İçin, Gelin Birlik ve Beraberlik İçinde Olalım. Gelin Herkesin Gıpta ile Bakacağı Eğitim Çalışanı Ruhunu “BİZ” Olarak Yaşayalım. Korkulara, Yıldırmalara ve Baskılara Son Vererek Mücadelemize Devam Ederek Dik Duruşumuzu Gösterelim.

***

Değerli Arkadaşlarım ve Meslektaşlarım, bugün sizlerle bazı gerçekleri ve ilkeleri paylaşmak istedim. Sizlere Güveniyorum. Başarılar Diler, Saygılarımı Sunarım.

***

“Menfaatleri Bitene Kadar Değil, Yürekleri Yetene Kadar Sizi Terk Etmeyenler Gerçek Dosttur!”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer Belediyesi, Ramazan ayında Sarıyer TV ile evlerinize misafir

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi her yıl birbirinden farklı programlarla insanları bir araya getirdiği geleneksel ramazan etkinliklerini bu yıl pandemi nedeni ile online platforma taşıdı. Sarıyer TV Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak etkinlikler arasında; tiyatro oyunlarından konserlere, radyo yayınlarından söyleşiye kadar birçok etkinlik sizlerle olacak.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerini online platforma taşıyan Sarıyer Belediyesi, birbirinden farklı programlarla ramazanı evde geçirecek vatandaşlara eski ramazan ruhunu yaşatmaya devam edecek. 1 ay boyunca Hacivat-Karagöz gölge oyunları, meddah ve orta oyununun yanı sıra tasavvuf müziği dinletileri, ilahiler ve özel söyleşiler düzenlenecek. Program kapsamında tiyatro oyunları ve Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sergileyeceği performanslar da Sarıyerlilerle buluşacak. Tüm etkinlikler iftar sonrasında saat: 21:00’de Sarıyer TV Youtube kanalında yayınlanacak.

YEREL SANATÇILARA DESTEK

Pandemi nedeni ile uzun zamandır işleri azalan yerel müzisyenlere destek olmak için özenle hazırlanan ramazan etkinlikleri kapsamında; 30 yerel sanatçı, 20 sokak sanatçısı farklı akşamlarda Sarıyerlilerin evine misafir olacak. Rize’den Malatya’ya, Trakya’dan Artvin’e, Ordu’dan Tunceli’ye, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ardahan, Erzincan ve Çankıra’ya kadar uzanacak müzik ziyafeti için yapmanız gereken tek şey Sarıyer TV Youtube kanalını takip etmek.

 

 

Continue Reading

Genel

Son bir haftada vaka sayısı sadece iki ilde azaldı

Published

on

blank

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre geçen hafta en fazla vakanın görüldüğü Samsun, bu hafta 6’ncılığa geriledi.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre, ülke genelinde 79 ilde Kovid-19 vaka sayısı artarken Samsun ve Ardahan’da azaldı. Sağlık Bakanlığı, 81 il için 3-9 Nisan’da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Çanakkale, Yalova, Kastamonu, Samsun ve Tekirdağ’da 100 bin kişideki vaka sayısı 600’ün üzerinde, Kırklareli ve İstanbul’da ise 800’ün üzerinde görüldü.

Vaka sayısı 518,33’ten 882,13’e yükselen Kırklareli, hem toplam vaka sayısı hem de vaka artışı bakımından ilk sırada yer aldı.

Vaka artışında üç büyükşehrin durumu

Kırklareli’den sonra 100 bin kişide en çok vakanın görüldüğü İstanbul’da rakam 591,45’ten 804,97’ye yükseldi. İstanbul, bu tabloyla üç büyükşehir arasında ilk sırada yer aldı.

Ankara vaka sayısı bakımından geçen hafta 81 il arasında 29’uncuyken, bu hafta 25’inci sıraya yükseldi.

İzmir, üç büyükşehir arasında vaka sayısı bakımından üçüncü sırada yer aldı ve 40’ıncı sıradan 42’nciliğe geriledi.

Vaka sayısı azalan iki il

Önceki hafta en çok Kovid-19 vakası görülen iller sıralamasında zirvede yer alan Samsun, Ardahan’la birlikte bu hafta azalış görülen iki ilden biri oldu. Samsun, 100 binde 678,72’den 645,17’ye gerileyen vaka sayısıyla bu hafta 6’ncılığa düştü.

Ardahan’da 185,11 olan 100 binde vaka sayısı bu hafta 5,2 azaldı ve 179,91 oldu.

İllerin vaka artış aralıkları

Türkiye genelinde bir haftada 19 ilde 100 bin nüfusta Kovid-19 vakaları 1-50 aralığında arttı. Bu iller, Trabzon, Şırnak, Hakkari, Mardin, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adıyaman, Gümüşhane, Tunceli, Diyarbakır, Uşak, Sinop, Bolu, Muş, Ordu, Karaman, Rize ve Denizli oldu.

Vaka artışları 32 ilde 50-100 aralığında görüldü. Bu iller Batman, Hatay, Amasya, Niğde, Burdur, Muğla, Bitlis, Artvin, Mersin, Adana, Karabük, Osmaniye, Konya, Aydın, Aksaray, Gaziantep, Kırşehir, Bingöl, Antalya, Kayseri, Kars, Sakarya, İzmir, Giresun, Kütahya, Tokat, Zonguldak, Afyon, Elazığ, Kahramanmaraş, Balıkesir ve Iğdır olarak sıralandı.

100-200 aralığında vaka artışının yaşandığı 22 il ise Manisa, Çorum, Çankırı, Yozgat, Kilis, Erzurum, Yalova, Malatya, Ağrı, Sivas, Nevşehir, Düzce, Bilecik, Kırıkkale, Erzincan, Ankara, Kocaeli, Bursa, Isparta, Eskişehir, Edirne ve Bartın olarak kayda geçti.

Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Çanakkale bir haftada 100 binde Kovid-19 sayısı 200-300 aralığında artan iller oldu.

Kırklareli ise vaka artışı 300’ün üzerindeki tek il olarak tabloda yer aldı.

Continue Reading

Genel

Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Published

on

blank

CHP’yle yollarını ayırıp yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce, koronavirüse yakalanmıştı. Son dakika gelişmesine göre İnce, hastaneye kaldırıldı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan, ardından ‘Memleket Hareketi’ni başlatarak CHP’den istifa eden ve parti kurma çalışmaları devam eden Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, önceki gün koronavirüse yakalandığını duyurdu. İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İnce’nin tedavisinin Ankara Şehir Hastanesi’nde devam ettiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler