Connect with us

Genel

Derya Avcı: Şişli halkı ile ötekileştirmeden çalışacağız

Published

on

blank

Demokrat Parti Şişli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Avcı, gazetemizin sorularını yanıtladı. Avcı, “Demokrat belediyecilik ile Şişli’yi daha güzel yaşanır bir hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtlayan Demokrat Parti Şişli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Avcı, “Şişli’de çarpık kentleşme, yapı stok azlığı ve depreme karşı hazırlanması, göçmen sorunu ve yüksek kiraların çözümlenmesi, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlere önem verilmesi, sokak hayvanlarına çözüm üretilmesi, sosyal yardımlara ağırlık verilmesi, esnafımıza nefes alacak destekleyici projeler geliştirilmesi, kreş sayısının
arttırılması, başarılı bir eğitim için okullarımızın
imkanlarının arttırılması, trafik sorununun çözülmesi, spor kulüplerine destek verilmesi, ibadet yerlerine önem verilmesi, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız için yeşil alanların ve çocuklarımız için parkların arttırılması güvenli hale getirilmesi, kadın ve gençlerle ilgili iş istihdamının yapılması gibi projelerle Şişli ilçemize hizmet etmek istiyorum.” dedi.

İşte DP Şişli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Avcı ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

Demokrat Parti Şişli’den Belediye Başkan Aday Adayı oldunuz. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

1976 İstanbul doğumluyum. İlk, Orta, Lise ve Üniversite eğitimimi İstanbul’da tamamladım. Kasım 1995 yılında Devlet Memuru olarak işe başladım. Mart 2023 yılında EYT’den emekli oldum. Çalıştığım süre içerisinde Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının çeşitli kademelerinde görev aldım. Daha sonra İstanbul 1 Nolu Şubesinin İl
Başkanı oldum. Ayrıca Bağımsız Kamu Görevlileri
Sendikaları Konfederasyonunda İstanbul İl Temsilciliği görevine getirildim. Emekli olduktan sonra Demokrat Parti’den 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı başvuru sürecim oldu. Ağustos 2023 yılında Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığında İşçi ve Memur Sendikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. 24 Aralık 2023 tarihinde yapılan il kongremiz sonucunda seçilerek Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan
Yardımcılığı görevine getirildim. 1 kız, 1 erkek olmak üzere 2 çocuğum bulunmaktadır.

Yıllarca sendikal faaliyetlerin içerisinde yer aldınız. Buradaki tecrübenizi siyasete mi aktarmaya karar verdiniz?

Evet yıllarca sendikal faaliyetlerde bulundum. Buradaki tecrübelerimden faydalanarak siyasete aktarmaya karar verdim.

Ne gibi projelerle Şişli’ye hizmet etmek istiyorsunuz?

Şişli’de çarpık kentleşme, yapı stok azlığı ve depreme karşı hazırlanması, göçmen sorunu ve yüksek kiraların çözümlenmesi, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlere önem verilmesi, sokak hayvanlarına çözüm üretilmesi, sosyal yardımlara ağırlık verilmesi, esnafımıza nefes alacak destekleyici projeler geliştirilmesi, kreş sayısının
arttırılması, başarılı bir eğitim için okullarımızın
imkanlarının arttırılması, trafik sorununun çözülmesi, spor kulüplerine destek verilmesi, ibadet yerlerine önem verilmesi, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız için yeşil alanların ve çocuklarımız için parkların arttırılması güvenli hale getirilmesi, kadın ve gençlerle ilgili iş istihdamının yapılması gibi projelerle Şişli ilçemize hizmet etmek istiyorum.

Şişli’de eksik, yetersiz gördüğünüz şeyler nelerdir?

Şişli’de trafik sorunun olması, çarpık kentleşmesinin olması, depreme hazır olmaması, göçmen sorunun olması, yüksek kiraların olması gibi başlıca eksik ve yetersiz gördüğüm konular bulunmaktadır.

Adaylık şansınızı nasıl görüyorsunuz?

Şişli ilçemize emekçi bir kadın başkanın gelmesinin zamanı olduğundan adaylık şansımı yüksek görüyorum.

Kazandığınız takdirde Şişli’de atacağınız ilk adım nedir?

Kazandığım takdirde ilk adım olarak trafik sorununa, göçmen sorununa, çarpık kentleşmesine, deprem sorununa çözümler üreteceğim. Daha sonra eksik ve yetersiz görülen projelerimin devamıyla Demokrat Belediyecilik ile Şişli’yi daha güzel ve yaşanılır bir hale gelmesi için “Şişli Halkı” ile birlikte ötekileştirmeden çalışacağız.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank