Connect with us

Genel

DSP Adayı Pınarbaşı’ndan hakkında çıkan habere yalanlama

Published

on

blank

DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaeddin Pınarbaşı, söylemediği sözler üzerinden bir gazetede yapılan haberi yalanladı. Pınarbaşı, “5 yıl önce ilçe başkanı olduğum dönemde verdiğim röportajıma ağzımdan çıkmayan sözler eklenmiştir. Dürüstlüğün Sarıyer yerel medyasında hakim olmasını istiyorum.” dedi.

Son dönemde her seçim öncesinde olduğu gibi Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç hakkında iftira ve yalan dolu algı haberleri yayılmaya başladı. Tek elden yaptırılan bu haberlere bir yenisi daha eklendi. Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaeddin Pınarbaşı’nın söylemediği sözler, 5 yıl önce bir gazeteye verdiği röportaja eklendi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç aleyhinde haber servis edildi. Pınarbaşı’ndan ise bu gerçekdışı habere yalanlama geldi.

İşte DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaeddin Pınarbaşı’nın açıklaması:

Sarıyer Olay Gazetesi’nde 23 Mart 2024 tarihli sayıda, 7. sayfada yer alan “Şükrü Genç Sarıyer Belediyesi’ni Çiftlik gibi yönetti” başlığıyla yazılanlar, 5 yıl önce ilçe başkanı olduğum dönemde verdiğim röportajıma ağzımdan çıkmayan sözlerin eklenmesiyle üretilmiştir. Sarıyer Olay Gazetesi’ni seçim çalışmaları sırasında meclis üyesi adaylarım ile birlikte ziyaret ettim. Sarıyer’de seçim süreciyle ilgili konuşmalarımıza müteakip ayrıldık. Gazeteye daha sonra seçimlere ilişkin görüşlerimizi yansıtan bir taslak metin gönderdik. Günler sonra gazeteyi elimize aldığımızda gazetedeyken söylemediğim sözlerin eklenmesiyle üretilmiş bir yazıyla karşılaştım. Demokratik Sol Parti(DSP) Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak, başta Sayın Şükrü Genç olmak üzere hiçbir adaya bu şekilde bir bakışımız bulunmamaktadır. Sarıyer halkının imardan çevreye, ekonomiden sağlığa hayatını her alanda doğrudan etkileyen yerel seçimlerde, Sarıyerliye yakışır sonuçlar alacağımıza, belediye meclisinde arkadaşlarımızın hangi partiden belediye başkanı seçilirse seçilsin, Sarıyerlinin hakkını Ecevit duruşuyla, dürüstlüğüyle, saygınlığıyla koruyacağına inanarak siyaset yapıyoruz. Bu anlayışın Sarıyer yerel medyasına da hakim olmasını diliyorum.

Alaeddin Pınarbaşı Demokratik Sol Parti (DSP) Sarıyer Belediye Başkan Adayı

blank
blank
blank