Connect with us

Genel

Erhan Vergili öğrenciler için Sarıyer Belediyesi’ne seslendi

Published

on

blank
Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle ihtiyaç sahipleriyle ilgili Sarıyer Belediyesi’ne çağrılarda bulunan Erhan Vergili, bu kez de öğrenciler için belediye yönetimine seslendi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim gören öğrencilerden ilkokulda okuyan çocuklara kadar yüz binlerce öğrenciye ücretsiz yemek dağıttığını ve İstanbul’daki birçok belediyenin de kış aylarında lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba ikramında bulunduğunu söyleyen Erhan Vergili, benzer çalışmaların hayata geçirilmesi için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.
“Tahmini bütçe ile Sarıyer’e yatırım ve insanlarımıza dokunacak sosyal sorumluluk projeleri yapılmalı”
Söz konusu çalışmaların ortaya çıkaracağı maliyetin Sarıyer Belediyesi’nin 2023 tahmini bütçesine büyük yük getirmeyeceğini vurgulayan Vergili, “Her fırsatta gençlerin önemini vurgulayan ve Sarıyer’i çocuklarla yönettiğini belirten Belediye Başkanı Şükrü Genç’in lise ve üniversite öğrencileri için bu projeleri hayata geçirmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine ücretsiz yemek dağıtma kararını genişletti ve yüz binlerce öğrenciye ulaşacak. İstanbul’daki birçok belediye de lise ve üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramında bulunuyor. Benzer uygulamaların da Sarıyer’de hayata geçmesi gerekiyor. İlçe sınırlarımızda onlarca lise ile 10 adet de yüksekokul ve üniversite bulunuyor. Bu da on binlerce öğrenci demek. Kâr amacı gütmeyen bir kamu kuruluşu olan Sarıyer Belediyesi’nin 2 önceliği olmalı. Tahmini bütçe ile Sarıyer’e yatırım ve insanlarımıza dokunacak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yapılmalı. Dolayısıyla Sarıyer Belediyesi yönetimine ve Meclis’te bulunan siyasi partilerin meclis üyelerine bu projeleri hayata geçirmeleri konusunda çağrıda bulunuyorum” dedi.

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank