Connect with us

Genel

Erhan Vergili öğrenciler için Sarıyer Belediyesi’ne seslendi

Published

on

blank
Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle ihtiyaç sahipleriyle ilgili Sarıyer Belediyesi’ne çağrılarda bulunan Erhan Vergili, bu kez de öğrenciler için belediye yönetimine seslendi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim gören öğrencilerden ilkokulda okuyan çocuklara kadar yüz binlerce öğrenciye ücretsiz yemek dağıttığını ve İstanbul’daki birçok belediyenin de kış aylarında lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba ikramında bulunduğunu söyleyen Erhan Vergili, benzer çalışmaların hayata geçirilmesi için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.
“Tahmini bütçe ile Sarıyer’e yatırım ve insanlarımıza dokunacak sosyal sorumluluk projeleri yapılmalı”
Söz konusu çalışmaların ortaya çıkaracağı maliyetin Sarıyer Belediyesi’nin 2023 tahmini bütçesine büyük yük getirmeyeceğini vurgulayan Vergili, “Her fırsatta gençlerin önemini vurgulayan ve Sarıyer’i çocuklarla yönettiğini belirten Belediye Başkanı Şükrü Genç’in lise ve üniversite öğrencileri için bu projeleri hayata geçirmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine ücretsiz yemek dağıtma kararını genişletti ve yüz binlerce öğrenciye ulaşacak. İstanbul’daki birçok belediye de lise ve üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramında bulunuyor. Benzer uygulamaların da Sarıyer’de hayata geçmesi gerekiyor. İlçe sınırlarımızda onlarca lise ile 10 adet de yüksekokul ve üniversite bulunuyor. Bu da on binlerce öğrenci demek. Kâr amacı gütmeyen bir kamu kuruluşu olan Sarıyer Belediyesi’nin 2 önceliği olmalı. Tahmini bütçe ile Sarıyer’e yatırım ve insanlarımıza dokunacak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yapılmalı. Dolayısıyla Sarıyer Belediyesi yönetimine ve Meclis’te bulunan siyasi partilerin meclis üyelerine bu projeleri hayata geçirmeleri konusunda çağrıda bulunuyorum” dedi.