Connect with us

Genel

Erhan Vergili’den Sarıyer Belediyesi’ne çağrı!

Published

on

blank

2023 seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyleyen Erhan Vergili, seçim sürecinde Sarıyer’e hizmetin öncelikli olması gerektiğini belirterek, “Sarıyer Belediyesi yönetiminin ve Meclis’teki muhalefet partilerinin seçim rüzgarına kapılmayıp, asıl gündemi Sarıyer’e hizmet olmalı” ifadelerini kullandı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bir araya geldiği basın mensuplarıyla yaptığı sohbette 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Başkan Adayı olacağını açıklayan Erhan Vergili, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e 2019 seçimleri öncesinde açıkladığı vaatleri de yerine getirme çağrısında bulundu.

“Önceliğiniz Sarıyer olsun”

Sarıyer siyasetinin tanınan simalarından Erhan Vergili, “Mayıs ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri ülkemiz ve milletimiz için çok önemli. Cumhuriyetin yeni yüzyılında yanlış iliklenen düğmelerin, yapılan yanlışların son bulması, güçlü ve lider Türkiye hedefi için yeni bir yol haritası belirlenmesi açısında 2023 kritik bir eşik. Fakat bu rüzgara kapılıp Sarıyer’e hizmetin aksamaması lazım. Sarıyer Belediyesi yönetiminin ve Meclis’teki muhalefet partilerinin asıl vazifesi Sarıyerlilere hizmettir. Geneli yerelden inşa etmemiz lazım. Yerel zayıf olursa genelin ne olduğunun pek de önemi yok. Bir bina ne kadar yüksek ve ihtişamlı olursa olsun temeli çürükse yıkılmaya mahkumdur. Genel seçimleri kim kazanırsa kazansın Sarıyerliler mutsuz, umutsuz, yardıma muhtaçsa zaferin ne önemi var? Bu yüzden belediyeyi yöneten ve muhalefetteki meclis üyelerine çağrıda bulunuyorum. Önceliğiniz Sarıyer olsun” şeklinde konuştu.

“Sarıyer için kim hizmet ediyorsa başımızın üzerinde yeri vardır”

Bilindiği üzere 10 Ocak’ta bir Sarıyer sevdalısı olarak, Sarıyerlilerin sorununu çözmek isteyen, yetimin, fakirin hakkını kendi hakkından üstün tutan biri olarak 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olacağımı açıklamıştım. Hizmet etmek için makamlara da ihtiyacımız yok. Belediye yönetimini eleştirmemizin, çağrıda bulunmamızın nedeni onları köşeye sıkıştırmak, küçük düşürmek için değil, Sarıyerlilere hizmet etmeleri hususunda teşvik edici olmaktır. Bizim eleştirilerimiz yıkıcı değil, yapıcıdır. Sarıyer için kim hizmet ediyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. Sarıyer için kim bir eser bırakma mücadelesi veriyorsa minnettarız” dedi.

“Vaatlerin büyük bölümünün yerine getirilmediğini görüyoruz”

Açıklanan vaatlerin birçoğunun yerine getirilmediğini söyleyen Vergili, “Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’in yaptığı hizmetleri göz ardı etmeden ifade ediyorum ki 2019 seçimleri öncesi açıklanan vaatlerin büyük bölümünün yerine getirilmediğini görüyoruz. Bunlardan birkaç tanesini örnek vermek istiyorum. İstinye’de yaklaşık 6 bin metrekarelik alan üzerine 800 yataklı öğrenci yurdu neden inşa edilmedi? İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için Sosyal Market neden açılmadı? İnşaatına başlanan ve 4 yıldır bitirilemeyen Aş Evi ne zaman hizmet vermeye başlayacak? İstanbul’un balık ihtiyacının yüzde 40’ını karşılayan Sarıyerli balıkçılar için Balıkçılar Çarşısı vaadi ne zaman hayata geçecek? Sarıyer’in ulaşım sorununu çözmek için Hacıosman ile Sarıyer’in tepe mahalleleri arasına ne zaman teleferik sistemini kuracaksınız? 47 km sahil bandı bulunan Sarıyer’e bisiklet yollarını ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz? Deniz ambulansı ne zaman hizmet vermeye başlayacak? Çayırbaşı’na ne zaman çok amaçlı spor kompleksi inşa edeceksiniz? Bu soruların tamamı açıkladığınız ama hayata geçirmediğiniz vaatler. Tabi bunlar açıklanan vaatlerin sadece birkaçı” şeklinde konuştu.

Meclis üyelerini göreve çağırdı

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili Sarıyer Belediye Meclisi üyelerine çağrıda bulunan Vergili, “Mecliste bulunan kıymetli Meclis Üyelerine de vatandaşlarımız sorunlarını çözmeleri, hizmetlerin takipçisi olmaları için kendilerini seçtiğini hatırlatmak istiyorum. Yalnızca el kaldırıp indirmek, belli başlı konular üzerinden soru önergesi vermek, Sarıyer ile akalı olmayan konular üzerinden şov yapmak Sarıyer’e bir fayda getirmez. Vaatlerin yerine getirilip getirilmediği hususunda takipçi olmaları gerekiyor” dedi.

“Makam koltukları servet edinme yeri değil, vatandaşa hizmet etme yeridir”

Vergili, sözlerini şöyle tamamladı: “Belediye yönetimi kendi parasını değil, vatandaşlarımızın verdiği vergileri yönetiyor. Dolayısıyla bir işi yaparken en ince ayrıntısına kadar düşünmeli. Makam koltukları servet edinme yeri değil, vatandaşa hizmet etme yeridir. Sarıyer seçmeni 2024 yılındaki seçimlerde iradeyi şahsıma verirse yapılmayan hizmetleri yapacağız, yarım kalanları tamamlayacağız, Sarıyer’i hak ettiği noktaya taşıyacağız.”

Genel

Sarıyer’de okuma yazma kursu öğrencilerinin mezuniyet heyecanı

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik açtığı İlkokul Bitirme Kursu’nu tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende bir araya gelen mezunlar diplomalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ve birim müdürlerinin elinden aldılar.

Çeşitli nedenlerle okulunu bitirememiş veya hiç okuma şansı yakalayamamış çalışanlara yönelik açılan İlkokul Bitirme Kursu öğrencilerinin diploma töreninde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bir toplumun kalkınmışlığı okur- yazar oranının artmasıyla ölçülür. Bu bağlamdan yola çıkarak 2009 yılında göreve geldiğimde açtığımız okuma yazma kursuna katılan bir annemizin sözünü hiç unutamam.  Yanıma gelerek kendisine okuma yazmanın dışında ikinci bir kimlik kazandırdığımızı söyledi. Bu o kadar kıymetli ki. Okuma yazma bilmeyen ama yıllar sonra kendine sunulan imkanlarla üniversiteye girmeyi başaran öğrencilerimiz var. Yaşadığımız her anın, her bir noktasında sorumluluklarımız var. Bunları yerine getirmek en büyük görevimiz” dedi.

Kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında açılan ve 10 ay süren kursu tamamlayan Temizlik, Veteriner ve Destek Hizmetleri müdürlüklerinde çalışan 22 öğrenci ailelerinin de katıldığı törende diplomalarını alırlarken, duygularını Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yazdıkları mektuplarla dile getirdiler.

Continue Reading

Genel

Pınar Mahallesi’nde duman kavgası: 1 yaralı

Published

on

blank

Sarıyer’in Pınar Mahallesi‘nde iki esnaf arasında “duman” kavgası yaşandı. Kavgaya iki esnafın yakınları da dahil olunca ortalık savaş alanına döndü. Polisin güçlükle ayırdığı kavgada 1 kişi yaralandı.

Kavga, Sarıyer’in Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi‘nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddialara göre cadde üzerinde bulunan tatlı dükkanına, arka duvarıyla bitişik olan kahvehaneden duman geldi. Tatlıcı, kahvehane sahibine dumandan rahatsız olduğunu ve engellemesini söyledi. İki esnaf arasında çıkan tartışma giderek büyüdü ve taraflar birbirlerini darbetmeye başladı. Kahvehane sahibinin kavga ettiğini gören aile bireyleri de kavgaya dahil oldu. Caddeye taşan kavgada kahvehane sahibinin yakınları, tatlı dükkanında bulunan masa ve sandalyeleri birbirlerine fırlattı.

BİR KADIN SOPA DARBESİYLE YARALANDI

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polisler kalabalık grubun kavgasını güçlükle ayırdı. Kavgada bir kadın başına aldığı sopa darbesi ile yaralandı. Sağlık ekipleri yaralı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı.

Polis ekipleri kavgaya karışan tarafları gözaltına alarak emniyete götürdü.

Continue Reading

Genel

İstanbul, UEFA Şampiyonlar Ligi finaline hazır

Published

on

blank

İBB, 10 Haziran’daki UEFA Şampiyonlar Ligi finali için hazırlıklarını tamamladı. Yol yapımı, ulaşım, otopark, aydınlatma ve yeşil alan gibi fiziki çalışmalar ile alan tahsisinden tanıtıma kadar pek çok alanda yürütülen hazırlıklar bitirildi. İstanbul’un devler sahnesinin finaline en iyi şekilde ev sahipliği yapması için maç öncesi, sırası ve sonrasında da İBB ekipleri görev yapacak. 25 İBB birimi, bin 117 personeliyle sahada olacak. Maça erişim için 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Biletli seyirci ve akreditasyon sahipleri toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek.

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından UEFA Şampiyonlar Ligi’nin final maçı İstanbul’da oynanacak. 2020 ve 2021’de pandemi koşulları nedeniyle İstanbul’da oynanamayan dev maça, Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), on binlerce kişinin tribünlerden, 225 ülkede 300 milyondan fazla seyircinin de televizyonlardan canlı izlediği karşılaşmanın en iyi şekilde gerçekleşmesi için bağlı birim ve iştiraklerinden oluşan 25 kurumu ile katkıda bulunuyor.

TARAFTARLARA ÜCRETSİZ TRANSFER

18 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a dönen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için İBB, 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Taraftar transferi noktasında genel ulaşım planlamasını üstlenen İBB, biletli seyircilerin ve akreditasyonlu kişilerin 9-10  Haziran dahil olmak üzere 11 haziran saat 12.00 ye kadar otobüsleri ve metroları ücretsiz kullanmasını sağlayacak.

DEV MAÇA DEV DESTEK

Şampiyonlar Ligi Final hazırlıklarını Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinesinde yerine getiren İBB, başlattığı çalışmaları karşılaşmadan önce tamamladı. Sahada yaptığı çalışmalar sırasında zemin ıslahı, yol bakımı; ihtiyaç duyulan engelli ve yaya rampalarında eğim azaltılması, iyileştirme, tırabzan eklenmesi; giriş ve çıkış noktalarında genişletme çalışması yapıldı. İBB çevre yollarda drenaj, yol çizgileri ve tretuvar işlemlerini yerine getirdi. Otopark alanındaki çalışmalar da tamamlandı. Yenikapı Etkinlik Alanı organizasyon için tanıtım, transfer merkezi ve festival alanı olarak tahsis edildi.

PEYZAJ, TEMİZLİK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Stadyum çevresinde ağaçlandırma ve peyzaj düzenlemesi, gerekli noktalarda ilave aydınlatmaların yerleştirilmesi, diğer alanlarda ise geçici aydınlatma ve elektrik temin edilmesi için de İBB düzenlemeler yaptı. Organizasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında temizlik ve atık yönetimi ile ilgili olarak da görevlendirmeler yapıldı.

ACİL DURUM EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

Acil durum ve yardım ekipleri ile zabıta ekipleri de hazırlık çalışmalarından itibaren şantiye ve stadyumda teyakkuz halinde olacak. Stadyum içinde, tribünlerde ve etkinlik alanlarında yangın olaylarına müdahale edilmesi için yeterli sayıda itfaiye aracını ve personelini görevlendirecek.

Çok yönlü süren çalışmalarda; reklam alanlarının ücretsiz olarak tahsis edilmesi, geçici tuvaletlerin temini, ihtiyaç halinde su, vinç, vb. geçici alt yapı hizmetlerinin yapılması, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan müsabakayı izlemeye gelecek olan taraftarların koordinasyonunun sağlanması gibi pek çok alanda daha sorumluluklar üstleniliyor.

Continue Reading

Popüler