Connect with us

Genel

Erhan Vergili’den seçim için önemli çağrı

Published

on

blank

Deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, cumhurbaşkanı adaylarının seçim sürecinde gerginliği artıracak söylemlerden uzak durması gerektiğini söyledi. Vergili, “Sükunete her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.

Tüm Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimlerine kilitlenirken, Sarıyerli siyasetçi Erhan Vergili, seçimlerin huzur içerisinde geçmesi için çağrıda bulundu.

“Adaylara ve siyasetçilere büyük sorumluluk düşüyor”

Seçim sürecine vurgu yapan Erhan Vergili, “Gerek Millet İttifakı gerekse Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayları belli oldu. Öncelikle 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde aday olacak tüm isimlere başarılar diliyorum. Yüce Allah’tan 2023 seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, seçim yarışının fair play içerisinde geçmesini diliyorum. Bu kritik süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmek için adaylara ve siyasetçilere büyük sorumluluk düşüyor. Kutuplaştırıcı üslup, ayrıştırıcı siyasi dil, gerginliği arttıracak eylemlerden uzak durulmalı. Yaşadığımız büyük felaket başta olmak üzere geçtiğimiz zor günleri atlatabilmek için birliğe, beraberliğe ve sükunete her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“Seçimlerin Türkiye’ye hayırlar getirmesini niyaz ediyorum”

Vergili sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yarınlarımızın umudu olan gençlerimiz için daha yaşanabilir bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalıyız. Ülkesinde istediği değeri bulamayan ve yaşamını yurt dışında sürdürmeyi arzulayan gençlerin sayısı özellikle son yıllarda çok arttı. Ülkeyi yönetenlerin bu gençleri ülkemizde tutmak ve hak ettikleri değeri vermek için yeni yol haritası belirlemeli. Bağımsız ve güçlü Türkiye’yi bu gençlerle inşa edeceğiz. Ekonomiden eğitim sistemine, devlet kurumlarındaki liyakatsiz kadrolardan adalete kadar birçok sorunun bulunduğu ülkemiz için çok kritik olan 2023 seçimleri, aynı zamanda giderek artan kutuplaşmanın ve gerginliğin son bulması için önemli bir fırsat. Kendi seçmenini konsolide etmek için gergiliği artıracak söylemlerde bulunan siyasilerin önümüzdeki seçimlerde bu üsluptan vazgeçmesi gerekiyor. Hiçbir siyasi parti, siyasi lider Türkiye’nin huzurundan önemli değildir. Biz siyasilerin tek hedefi milletimizin refahını artırmak, ülkemizin güvenliğini sağlamak, huzuru tesis etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yapılacak seçimlerin Türkiye’ye hayırlar getirmesini niyaz ediyor, cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarına başarılar diliyorum.”

blank
blank
blank