Connect with us

Genel

Gelecek Partisi Sarıyer Ayazağa’daki şehitleri unutmadı

Published

on

blank

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, İstiklal Caddesi’nde hayatını kaybeden vatandaşlar, vatan için şehit olan kahramanlar ve vefatının 1. yıl dönümü olan şair Sezai Karakoç için mevlid okutup, hayırlarına yemek ikramında bulundu.

Sarıyer Merkez Yeni Camii’nde gerçekleştirilen mevlid programında İstiklal Caddesi’nde hayatını kaybeden vatandaşlar, vatan için şehit olan kahramanlar ve vefatının 1. yıl dönümü olan şair Sezai Karakoç için dualar edildi. Mevlid öncesi ve sonrasında vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Sezai Karakoç için anma programı

Aynı akşam Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda Sezai Karakoç için anma programı düzenlendi. Gazeteci-Yazar Tolga Saçıkara’nın konuşmacı olarak katıldığı programda, Karakoç’un hayatı, eserleri ve fikir dünyası konuşuldu.

“Aziz şehitlerimizi dua ile yad ediyorum”

Programlara ilişkin konuşan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Öncelikle İstiklal Caddesi’nde vefat eden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi dua ile yad ediyorum. Edebiyatımızın ve fikir dünyasının önemli isimlerinden Sezai Karakoç’u ölüm yıl dönümünde şükranla anıyorum. Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak yaptığımız bu organizasyonlarla bizim değer olarak kabul ettiklerimize vefamızı gösterdik” dedi.

blank
blank
blank
blank