Connect with us

Genel

GEZİ PARKI DERNEĞİ’NDEN DAVET

Published

on

blank

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı ile ilgili son çıkışının ardından, Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Gezi Parkı’na ilişkin aleyhte karar veren  Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini, aileleri ile birlikte parka davet etti.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ‘Antik Çağdan 21. Yüzyıla İstanbul’ etkinliğinde konuşan Erdoğan,“Eğer cesur olmazsan biz bu işi başaramayız. Taksim’deki Gezi Parkı, cesur olunacak konulardan biri. Bak bir daha söylüyorum, oraya o tarihi eseri inşa edeceğiz.” demişti.

Bunun üzerine açıklama yapan Gezi Parkı Derneği, Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun, “Taksim Gezisi’nin ve bunların oluşturduğu aksta bulunan Atatürk kültür Merkezi’nin birbirinden ayrılmaz ve Taksim Cumhuriyet Alanı ile bir bütün olduğu yönüyle anılan bu anıtların tümünün korunması gerektiğine” şeklindeki ifadelerin yer aldığı kararını paylaştı. Dernek bu karara reddeden, Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini, aileleri ile birlikte bir gün geçirmek için Gezi Parkı’na davet etti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın