Connect with us

Genel

Gümüşdere Muhtarı Yazıcı’dan görevden alınma iddialarıyla ilgili açıklama

Published

on

blank

Sarıyer’in Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı, görevinden açığa alındığı iddialarına karşı bir açıklama yaptı. Yazıcı, “Gümüşdere halkının bize vermiş olduğu yetki ve sorumluluk bilinciyle görevimizin başındayız.” ifadelerini kullandı.

İşte Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı’nın paylaşımı:

“Sevgili Gümüşdere Halkına,
Kısa bir süredir hakkımda yapılan karalama ve yıpratma çalışmaları nedeniyle siz Gümüşdere sakinleri ile bu metni paylaşmak istedim.
Kim veya kimler olduğundan emin olamadığım ama tavır ve davranışlarından şüphelendiğim bir takım kişiler hakkımda aslı astarı olmayan, uzunca bir mesai harcayarak kendilerine yakışır bir üslupla muhtarlık görevimden açığa alındığım dedikodusunu yayma acizliğini göstermişlerdir.
Bahsettiğim zavallı insanlar topluluğu olan bu kişiler hayatta yapacak herhangi bir işleri olmayan asalak bir grup olup, etraflarındaki insanları sömürerek hayatlarını sürdürmektedirler. Bundan mütevellit çalışmanın, toplum için yararlı şeyleri yapmanın, sadece onların yüksek menfaati için çabalamanın nasıl bir huzur ve doğruluk olduğunu bilmediklerinden muhtarınız olarak yaptığım ve amaçladığım tüm olumlu şeylere muhalif durumdadırlar.
Ancak bu kişiler bilmelidir ki; ben ve aza arkadaşlarım siz değerli Gümüşdere halkının bize vermiş olduğu yetki ve sorumluluk bilinciyle görevimizin başındayız.
Hayatımın hiçbir döneminde başkalarının kuklası olmadım. Hiç kimseden hiçbir şekilde korkum ve çekincem olmadığını belirtir, sizlerden akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan bu çıkarcı ve menfaatçi biçare insanlara itibar etmemenizi rica ederim.
Yapmaya çalıştıkları hiçbir şeyi başaramayacakları gibi bu asılsız ve mesnetsiz dedikodularına devam ettikleri takdirde yasal haklarımı saklı tutarak, öncelikle haklarında suç duyurusunda bulanacağımı bilmelerini istiyorum.
Kıymetli vaktinizden alarak paylaşmış olduğum düşüncelerimi anlama zahmetinde olduğunuz için hepinize teşekkürlerimi sunarım. Saygılarımla..”

Genel

Sarıyer FSM’deki iki katlı binada yangın

Published

on

blank

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 2 katı bir binanın çatı katı alev alev yandı. Yangın çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşattı.

Yangın, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çiçek Çıkmazı Sokak’ta saat 21.00 sıralarında 2 katlı binanın çatı katında çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangında alevler kısa sürede tüm çatıyı sardı. Çevre sakinlerinde korkuya neden olan yangına ilk başta İstinye itfaiyesi olmak üzere, Sarıyer, Seyrantepe ve Beşiktaş’tan gelen ekipler müdahale etti. Alevler, çevredeki diğer binalara sıçramadan kontrol altına alındı.

Yangın sırasında herhangi bir yaralanan olmazken, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme sürüyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyerli çocuklara tiyatro dolu bir karne şenliği

Published

on

blank

SARIYERLİ ÇOCUKLARA TİYATRO DOLU BİR KARNE ŞENLİĞİ

Sarıyer Belediyesi tiyatro ekibinden yarıyıl tatiline girecek çocuklar için karne hediyesi var. Sarıyerli çocuklar, 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında BKSM’de birbirinden farklı oyunları izleyebilecek.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilere karne hediyesi Sarıyer Belediyesi’nden. Bu yıl 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında sergilenecek oyunlar arasında Fısıltılı Masal, Eşit Masallar ve Kahraman Ağustos Böceği gibi tiyatrolar olacak. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve rezarvasyon yaptırmak için Sarıyer Beledeyisi web sitesini ziyaret ediniz.

Continue Reading

Genel

İBB daire başkanları Sarıyerli muhtarları dinledi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yönettiği oturumda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Sarıyerli muhtarların sorunlarını dinledi, notlar aldı.

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde İBB daire başkanları ile Sarıyerli muhtarlar bir araya geldi. Önce İBB daire başkanlarının yaptıkları çalışmaları anlattığı, ardından ise Sarıyerli muhtarların mahalle sorunlarını dile getirdiği toplantıyı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetti.

İstişare toplantısında konuşan Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, muhtarların diğer sorunlarının yanında asfalt ve kasis taleplerini de değerlendirdiklerini söyledi. Sarıcı, ayrıca 2022 planları içinde Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin araç giriş-çıkışının farklı yerlerden yapılması için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer de, yağmur suyu gibi atık suların geri kazandırılması konusunda çalışmaları olduğunu aktararak, “Asıl çalışma alanım Uskumruköy ve Zekeriyaköy. Sarıyer’in yukarı kısmında Karadeniz’e dökülen dereler var. Bu dereler taştığında bu sefer pisliği de dışarı taşıyor. Yani daha beter oluyor. Yağmur suyunu ayıracağız, böylece daha temiz bir ortam olacak. Baltalimanı Arıtma Tesisi var. O bölgenin atık sularını toplayacak. Zekeriyaköy’de de planladığımız bir arıtma tesisi var.” diye konuştu.

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Müfit Yetkin, muhtarlardan daha önce gelen talepler doğrultusunda Sarıyer’de otobüs duraklarının bakım ve temizliğinin yapıldığını, bazı güzergahlarda da otobüslere ek seferler konulduğunu kaydetti.

“SARIYER’DE ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ PARKLAR YENİLENECEK”

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman da İBB’nin yetki alanına giren ve ekonomik ömrünü doldurmuş parkları ele alarak yenileyeceklerini ifade etti.

İstanbul’da ağaçlara tehdit oluşturan teke böceği sorununa işaret eden Duman, şunları söyledi:

“Türkiye’ye musallat olan teke böceğiyle ilgili büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu böcek türü, İstanbul’daki tüm ağaçları tehdit eder durumda. Eğer biz teke böceği ile mücadele etmezsek akça ağaç türlerinden başlayarak İstanbul’da ağaç olayının yüzde 80’ini kaybedebiliriz.”

Konuşmaların ardından Sarıyerli muhtarlar,  sırayla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. İBB daire başkanları ise gelen taleplerin ardından yapacakları çalışmalarla ilgili notlar aldı, bilgi verdi.

 

Continue Reading

Popüler

blank