GenelSiyasetSon Dakika

Halk TV’den İnce’ye büyük ayıp

Geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce Haber Global’de katıldığı canlı yayında kendisinin sözü kesilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Okçular Vakfı etkinliğinde yaptığı konuşmaya bağlanılmasına tepki göstererek canlı yayını terk etmişti. İnce’nin büyük yankı uyandıran bu tavrının ardından Halk TV de Youtube kanalına bu videoyu yüklemiş ve video kısa süre içerisinde 500 bin izlenmeyi geçmişti. Ancak kısa süre önce Halk Tv Muharrem İnce’nin tıklanma rekoru kıran bu videosunu Youtube sayfasından kaldırdı.

İnce’nin programı terk etmeden önce kullandığı sert sözlerin bulunduğu yaklaşık 2 dakikalık video ise yüklendiği hemen her platformda en çok izlenen videolar arasına girmişti.

Halk TV de Youtube kanalına bu videoyu yüklemiş ve video kısa süre içerisinde 500 bin izlenmeyi geçmişti.

Ancak kısa süre önce Halk Tv Muharrem İnce’nin tıklanma rekoru kıran bu videosunu Youtube sayfasından kaldırdı.

Halk TV bununla da kalmayarak Gürkan Hacır’ın programında Muharrem İnce’nin canlı yayını terk edişinin konu edildiği bölümünü de Youtube sayfasından kaldırıldı.

HALK TV’DEN İNANDIRICILIKTAN UZAK AÇIKLAMA

HALK TV gelen tepkilerin ardından konu ile ilgili bir açıklama yayınladı. HALK TV bir izleyicisinin sorusuna verdiği yanıtla yaptığı açıklamasında“Hiçbir kanal trend videosunu kaldırmak istemez. Dijital mecranın kendi kuralları var. YouTube, orijinal içerik bize ait olmadığından telif uyarısı gönderdi, videoyu sayfamızda göstermemizi engelledi. YouTube’un kuralı sadece, Halk TV ve @vekilinceile ilgili değil. Bilginize.” ifadelerini kullandı.

Ancak HALK TV’nin kendi kanalında yayınlanan Gürkan Hacır’ın programında İnce’nin protestosunun tartışıldığı programın videosunu da kaldırmış olması bu “TELİF NEDENİ İLE KALDIRILDI” açıklamasını inandırıcılıktan uzak kılmakta.

Yapılan bu açıklama Youtube’un”Telif Hakları” konusundaki hassasiyetini bilen kanal yönetiminin videoyu yüklerken bu “TELİF İHLALİNİ BİLMİYOR MUYDU?” sorusunun sorulmasına neden olurken kamuoyu HALK TV’den yapılan açıklamayı inandırıcılıktan uzak buldu.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı