Connect with us

Genel

İBB’DEN MAVİ KARTLILARA MÜJDE

Published

on

blank

İBB’den gelen son açıklamaya göre 16 Tammuz’da başlayan ve 1 Ağustos’ta biten ücretsiz seyahat süresi, mavi kartlardaki aylık kullanım süresine ek gün olarak eklenecek. Yani aylık kullanım süresi ücretsiz seyahatin geçerli olduğu günlerin sayısı kadar uzatılacak.

İBB’nin darbe girişimi sonrası verdiği ücretsiz seyahat hizmeti 1 Ağustos 2016 itibari ile gündüz vakti için sona erdi. İBB daha önce ücretsiz seyahat süresi öncesinde aylık dolum yapmış mavi kart sahiplerinin kartlarını hiç kullanmadıkları taktirde ücret iadesi alabileceklerini duyurmuştu; ancak bu düzenleme herkese faydalı olmuyordu. İBB’den gelen son açıklamaya göre 16 Tammuz’da başlayan ve 1 Ağustos’ta biten ücretsiz seyahat süresi, mavi kartlardaki aylık kullanım süresine ek gün olarak eklenecek. Yani aylık kullanım süresi ücretsiz seyahatin geçerli olduğu günlerin sayısı kadar uzatılacak.

AYLİK AKBİLLER NASIL UZATILACAK?

Vatandaşların ek aylık süreleri alabilmeleri için mavi kartlarını Biletmatik dolum cihazlarına en kısa sürede dokundurmaları gerekiyor! Kartın biletmatiğe dokundurulmadığı her gün, eklenecek süreden düşülecek! Örneğin kartınızı bugünden itibaren 3 gün sonra dokundurursanız aylık sürenize 3 gün az eklenecek.

AKŞAMLARI ÜCRETSİZ

İstanbul’daki toplu taşıma araçları İETT Otobüsleri, Raylı Sistemler, Şehir Hatları, Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ ve Deniz Motorları bir hafta süreyle (7 Ağustos Pazar Saat 23.59’a kadar) 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz yolcu taşımaya devam edecek.

Toplu ulaşım, 20.00-06.00 saatleri dışında ücretli olacak.

Click to comment

Bir Cevap Yazın