Connect with us

Genel

İBB’nin 2020 Faaliyet Raporu onaylandı

Published

on

blank

Başkan Ekrem İmamoğlu, İBB 2020 Faaliyet Raporu’nu İBB Meclisi’ne sundu. Yaklaşık 10 saat süren uzun oturumun ardından Faaliyet Raporu onaylandı. İmamoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında, “İnancımızı ve kararlığımızı ilk gün başladığımızın misli misli fazlasıyla sürdüğünü özellikle 16 milyon İstanbul halkına ilan ediyorum. Partizanlık anlayışının bitmesini istiyorum. Bu anlayışı benim partimde görsem onunla mücadele ederim” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Mayıs ayı birleşiminin 3.cü oturumu Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık iki saat boyunca İBB’nin 2020 Faaliyet Raporu’nu İBB Meclisi’ne sunan İmamoğlu, her türlü zorluk, engelleme ve pandemiye rağmen İstanbulluya pek çok alan alanda başarılı hizmetler sunduklarını söyledi.

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından, İBB Meclisi’nde grubu bulunan partilerin başkan vekilleri konuştu. İBB 2020 Faaliyet Raporu ile ilgili görüşlerini ifade eden konuşmacıların ardından, raporun oylanmasına geçildi. Faaliyet raporu için 121 kabul, 164 hayır oyu verildi.

FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, oylama sonucuna göre raporun reddedildiğini belirtti. Okul, “Ancak, red oyları 5 bin 393 sayılı Belediye Kanunu’nun 26.maddesinin 4.fıkrasında belirtilen 3/4 nisabı sağlanamadığı için rapor hukuken onaylanmıştır” dedi.

İBB 2020 Faaliyet Raporu’nun yasa gereği ret oyları dörtte üç çoğunluk sağlanamadığı için onaylanmış sayıldığını söyledi.

İMAMOĞLU: “KARARLIĞIMIZIN BİZE BAŞARIYI GETİRECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ”

İBB Meclisi’ndeki 10 saati bulan oturumun ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, teşekkür konuşması yaptı. Lehte ve aleyhte katkı sunan herkese teşekkür eden İmamoğlu, “İBB’nin faaliyet raporu sizlere tarafımızdan sunulmuştur. Elbette eksikleri vardır. Elbette daha iyi yapılması konusundaki görüşlerinize katılmaktayız. Bu konudaki kararlığımızın bize başarıyı getireceğine yürekten inanıyoruz. Bu inancımızı ve kararlığımızı ilk gün başladığımızın misli misli fazlasıyla sürdüğünü özellikle 16 milyon İstanbul halkına ilan ediyorum. Yeni nesil bir siyaseti, yeni nesil bir anlayış talep etmenin zaruret olduğunu her yerde söylemeye devam edeceğim”  ifadelerini kullandı.

-PARTİZANLIK ANLAYIŞININ BİTMESİNİ İSTİYORUM-

İmamoğlu, meclisteki tartışmalara da değinerek, şöyle devam etti:

“Benim görev yaptığım İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hiçbir bürokrata hiçbir yol arkadaşıma hiçbir siyasi arkadaşım talimat vermez. Sürecin yönetimine dair hiçbir aşamasına dahil olmaz, olamaz. Siyaseten denetler, denetleme hakkı vardır. Sorgular, sorgulama hakkı vardır ve onların da yeri vardır. Bizim geldiğimiz siyasi kültür böyledir. Partizanlık anlayışının bitmesini istiyorum. Bu anlayışı benim partimde görsem onunla mücadele ederim. Size taahhüt ediyorum hiçbir siyasi yol arkadaşım  -buna ittifak partimiz de dahildir- asla ve asla böyle süreçlerin içerisinde olmaz. Ben de buna müsaade etmem.”

Genel

EÇADEM çocukları engel tanımıyor

Published

on

blank

EÇADEM öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde muhteşem bir etkinliğe imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya kadar hazırladıkları sahne şovlarını aileleri için sergileyen çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde hazırladıkları gösterilerle gönülleri fethetti. Piyano gösterisi ile başlayan etkinlik ritim gösterisiyle devam etti. Yeşilçam filmlerinden kesitlerin yer aldığı oyunda Adile Naşit ve Türkan Şoray gibi usta oyuncuları canlandıran öğrencilerin performansı büyük alkış aldı. Etkinlikte Burak Pasun’un zeybek gösterisi büyük beğeni kazanırken, insan ve hayvan etkileşiminden yararlanarak, fizyolojik ve psikolojik mekanizmaları harekete geçiren, metabolizmada sağlığı olumlu yönde geliştiren değişiklikleri başlatan hayvan destekli terapi gösterisinin ardından sahne alan halk oyunları ekibini izleyenler ayakta alkışladı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Koç Üniversitesi Rektör Vekili ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, EÇADEM Müdürü Arzu İnan, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli ve Nihal Yeşilbaş ile EÇADEM öğrencilerinin aileleri katıldı.

YAŞAMLARINA DOKUNUYORUZ

6 yıl önce engelli çocuklara ve ailelerine destek vermek amacıyla EÇADEM’in kurulduğunu ifade eden Koç Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, “Engelli çocukların ve ailelerinin bakım ile danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, bu vesile ile aile bütünlüğünün korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çok önemli bir görevi yerine getiren EÇADEM projesine büyük katkı sağlayan Sarıyer Belediyesi’nden onur duyduğumuzu belirtmek isterim. EÇADEM olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarına dokunmak, ailelerin bakım ve yüklerine nefes olabilmek, gençlerimizin öz bakım becerilerini ve öz güvenlerini artıracak çalışmalar yaparak onlara katkı sağlamak için çok çalışıyoruz” dedi.

SINIRLAMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

Yaşamın her alanında engelli bireylerin hayat kalitelerini arttıran projelere imza atmaya büyük özen gösterdiklerinin altını çizen Sarıyer Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Yaşam bize sızlanmanın hiç kimseye faydası olmadığını öğretti. EÇADEM, oluşturacağınız küçük yaşam alanının koca yüreklere, milyonlara nasıl ulaşabildiğinin en somut örneğidir. Bireyi, sadece kendisine yapılacak eğitimle değil, ailesinin ruhsal olarak, psikolojik olarak duruma hazırlanması ile ilgili yapacağımız çok şey var. Küçük küçük fedakarlıklarla kocaman yüreklere dokunabiliriz” dedi.

Continue Reading

Genel

Reşitpaşa’da amcasıyla bekçiyi yaralayan şahıs intihar etti!

Published

on

blank

Reşitpaşa’da yolda yürüyen bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C.’yi silahla ağır yaralayan Hüseyin Arslan(20) aynı silahla intihar etti.

Olay, saat 22.00 sıralarında, Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, istirahatte olan bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C. caddede yürüdükleri sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan amca ile yeğen ihbar üzerine sevk edilen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Hüseyin Arslan’ın motosikletle kaçtıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde aynı silahla kendisini başından vurarak intihar ettiği ve hayatını kaybettiği belirlendi.

Ekiplerin olaya ilişkin çalışmaları sürüyor.

Continue Reading

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan İstinye’ye ziyaret

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’deki İspirliler Derneği’nde vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’de bulunan Erzurum İspirliler Derneği’nde mahallelilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek de eşlik etti. Mahallede yoğun ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada ekonomiden, yaşam koşullarına dair ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçle ilgili önemli konulara değindi. Dernek yöneticilerinin sorularına da cevap veren Kılıçdaroğlu, onlara CHP’nin tüm bu sorunları nasıl çözeceğini de birçok çözüm yolu sunarak anlattı.

 

Continue Reading

Popüler

blank