Connect with us

Genel

İbrahim Temur’dan Aksu’ya tapu göndermesi: Bu bir yurttaşlık görevidir!

Published

on

blank

Mahalleler Birliği, Sarıyer’de binlerce vatandaşı ilgilendiren tapu ve mülkiyet sorununun çözümüyle ilgili hak sahiplerinin haklarını her türlü savunacaklarına dair hazırladıkları taahhütnameyi Sarıyer’deki belediye başkan adaylarına imzalattı. Gerçekleşen toplantıda İYİ Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı İbrahim Temur’un Oktay Aksu’ya yaptığı gönderme dikkat çekti.

Sarıyer’de binlerce vatandaşı ilgilendiren tapu ve mülkiyet sorununun çözümü konusunda Mahalleler Birliği’nin Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlediği ve belediye başkan adaylarının imzalaması için hazırlanan “Taahhütname” toplantısında Sarıyer’de belediye başkan adaylarının bazıları taahhütnamede yazılı olan maddelere bağlı kalacaklarına dair imza verdiler.

Taahhütnamenin imzalanmasından önce konuşan CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, “Ben de Sarıyer CHP adayı olarak az sonra imzalayacağım taahhütnamede yazılı olanları yapmak için sizden oy desteği istiyorum. Bana bu desteği verecek misiniz?” diye konuştu. Ardından kürsüye çıkan Temur’dan Aksu’ya bu sözleri üzerinden yanıt geldi.

”BU BİR VATANDAŞLIK GÖREVİDİR, KARŞILIK BEKLENMEZ”

Aksu’nun taahhütnameyi imzalamasının ardından kürsüye çıkan İYİ Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı İbrahim Temur, “Keşke konuşmamızı Oktay Aksu Bey de dinleseydi. Ben bu taahhütnameyi imzalamayı bir vatandaşlık, Sarıyer’de oturan biri olarak bir yurttaşlık görevi olarak görüyorum. Karşılığında ben bunu imzalarım ama sizler bana oy verin, noktasında değilim. Siz oy verseniz de, vermeseniz de canınız sağ olsun. Sarıyer’de yaşayan binlerce Sarıyerlinin derdinin çözülmesi, bizim alacağımız 100 bin, 200 bin oydan daha değerlidir. Dolayısıyla görüşlerimi bu şekilde ifade etmek istiyorum.” diye konuştu. Salondan büyük bir alkış aldı.