Connect with us

Genel

Işık Üniversitesi’nden flaş FETÖ açıklaması

Published

on

blank

Işık Üniversitesi, bazı basın organlarında hakkında çıkan iddialara ilişkin yanıt verdi. FETÖ’nün Irak-Bağdat sorumlusu olan Salih Fidan’ın Işık Üniversitesi’nde öğretmen olarak çalıştığı iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

 

İşte “Basına ve Kamuoyuna” başlıklı o açıklama:

 

“Bazı internet siteleri ile televizyon kanallarında dün (06.01.2021, Çarşamba) yayınlanan ve bugün de yine bazı yazılı basın mecralarında yer bulan ‘FETÖ’nün sözde Bağdat ve Erbil sorumlularının yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi’ne ilişkin haberlerde, “Yakalananlardan Salih Fidan’ın FETÖ’nün Irak-Bağdat sorumlusu olduğu, örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesinde öğretmen olarak çalıştığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra eşi Yeşim Fidan ile birlikte Türkiye’den ayrıldığı ve bir daha dönmediği tespit edildi.” ifadesine yer verilmiştir.

 

Söz konusu terör örgütünün sözde eğitim kurumu olarak lanse edilen yapı olan “Ishık Univeristy”, yasal başvurularımız sonucunda hâlihazırda isim değişikliği ile Tishk University olarak faaliyette olup; ne bu yapının ne de haberde ismi geçen şahısların kurumumuz olan Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

 

Işık Üniversitesi, ülkenin en köklü eğitim kurumlarından biri olan ve 1885 yılında kurulan Fevziye Mektepleri Vakfı çatısı altında 1996 yılından bu yana faaliyet gösteren saygın ve değerli bir yükseköğretim kurumudur. Adı terör faaliyeti ile birlikte anılan bir yapı ve bu yapının mensubu olduğu belirtilen şahısların; Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi ile çağrışım yapacak şekilde dahi her hangi bir mecrada yer alması, Üniversitemizin manevi kişiliğine, itibarına ve bundan kaynaklanan hukuki haklarına zarar vermektedir.

 

Bu sebeple; basılı, dijital ve görsel mecralardaki gerçeğe aykırı ve özensiz bu haberler sebebiyle kişilik hakları zarara uğrayan Üniversitemizin uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi haklara ilişkin yasal hakları saklı kalmak üzere, söz konusu hatalı içeriğin düzeltilmesi/kaldırılması gerekliliğini ve bu habere itibar edilmemesini önemle duyururuz.

 

Saygılarımızla”

Click to comment

Bir Cevap Yazın