GenelSon Dakika

İstanbul’da sağanak ve dolu 1 can aldı

İstanbul’da yaşanan şiddetli yağmur etkisini gösterdi. Yolların sular altında kaldığı İstanbul’da şiddetli yağmur öncesinde hortum meydana geldi. Esenyurt’ta ise şiddetli yağmur sonrası bazı binaları su bastı ve bir kişi hayatını kaybetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen yağış başladı. Çatalca ve Hadımköy’de hortum oluştu. Esenyurt’ta bir kişi hayatını kaybetti.

İstanbul’da Büyükçekmece ilçesinde şiddetli yağmur öncesinde hortum meydana geldi. Hortum cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli yağmur konusunda dün uyardığı İstanbul’da özellikle boğaz çevresinde bulunan ilçelerde sağanak etkili olmaya başladı.

Sağanak öncesinde Büyükçekmece İlçesi’nde hortum meydana geldi. Meydana gelen hortum bölgede bulunan yurttaşların cep telefonu kameraları tarafından saniye kaydedildi.

ÜSKÜDAR’DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Üsküdar’da yoğun yağış nedeniyle bazı yollar adeta göle döndü. Bazı otomobil sürücüleri de yolda gidebilmek için kaldırıma çıkarak ilerledi.

Üsküdar’da da etkili olan sağanak nedeniyle bazı yolların adeta göle döndüğü görüldü. Suyun sel gibi aktığı Rasathane Caddesinde otomobiller ilerlemekte zorlandı. Kimi sürücüler suda yavaşça ilerlerken kimisi de aracıyla kaldırıma çıkarak ilerledi.

istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747779-1.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valiliği, Esenyurt’ta bir binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriyeli, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğun kurtarılarak hastaneye sevk edildiğini açıkladı.

İstanbul Valisi Yerlikaya, yaptığı açıklamada “Maalesef 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti” dedi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı