Connect with us

Genel

İstanbul’da spor dolu hafta sonu

Published

on

blank

İBB, büyük rekabete sahne olan iki spor etkinliğine ev sahipliği yaptı. Maltepe Spor Tesisleri’nde düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası’nda, iki gün süren çekişmeli maçların ardından kazananlar belli oldu. Dört farklı kategoride düzenlenen turnuvada dereceye giren sporcular ödüllerini aldı. İstanbul’un incisi Haliç’te gerçekleştirilen kürek yarışları nefesleri kesti. Takım ve kulüplerin yer aldığı etkinlikte Büyük Erkekler kategorisinde şampiyon olan Fenerbahçe B takımına kupası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), iki farklı spor branşında düzenlediği etkinliklerle İstanbullulara spor dolu bir hafta sonu yaşattı. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve SPOR İSTANBUL iş birliğiyle gerçekleşen Masa Tenisi Turnuvası ve Haliç Kürek Yarışları özel anlara sahne oldu. Amatör ve lisanslı sporcular, 25-26 Haziran tarihlerinde İstanbul Masa Tenisi Turnuvası’nda mücadele etti. Dört farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada, çekişmeli müsabakalar oynandı.

Lisanslı ve amatör sporculara yönelik düzenlenen turnuvada Genç Kadınlar’da birinciliğe Semanur Güvenç ulaştı. Emine Mutlu ikinci, Rabia Korkmaz ise üçüncü sırada yer aldı. Kadınlar 40+’da Işık Ertufan birinci oldu. Ebru Banu Erdoğan turnuvayı ikinci, Filiz Kumdakcı ise üçüncü sırada tamamladı

Genç Erkekler’de birinciliği Alican Şeker elde etti. Sarmad Nooruldeen ikinci, Ömer Koca ise üçüncü oldu. Erkekler 40+’da Mehmet Salih İşsever birinciliğe ulaşırken, Ozan Nazif Kayhan ikinci, Mustafa Akar üçüncü sırada yer aldı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini SPOR İSTANBUL Genel Müdürü İ. Renay Onur, Spor İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Handan Yücel ve Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Ertufan verdi.

MAVİ HALİÇ’TE GÖRSEL ŞÖLEN

Büyük rekabetin ve keyifli anların yaşandığı Haliç Kürek Yarışları dün gerçekleşti. 4.500 metrelik mesafede Coastal Endurance türünde düzenlenen yarışta Unkapanı Köprüsü’nden start alan parkur, Miniatürk İskelesi’nde son buldu. 57 takım, 12 kulüp ve 285 sporcunun katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

U19, Master ve Büyük kategorilerinde düzenlenen yarışlar saat 10.00’da U19 Erkekler’in mücadelesi ile başladı. U19 Erkekler’de birinciliği Galatasaray B takımı elde etti. Galatasaray A takımının ikinci olduğu yarışı İzmit Sümerspor üçüncü sırada tamamladı.

Günün ikinci yarışı Master Mix kategorisinde gerçekleştirildi. Master Mix yarışında birinciliğe İzmit Sümerspor B takımı ulaştı. Kulübe bağlı olmayan bireylerden oluşan ferdi takım ikinci, Galata Kürek takımı ise üçüncü oldu.

Büyük Kadınlar’da İzmit Sümerspor birinciliği elde ederken, Altın Boynuz Spor Kulübü ikinci sırayı aldı. Vira Denizciler ise yarışı üçüncü sırada bitirdi.

GÜNÜN YARIŞINA FENERBAHÇE DAMGA VURDU
Günün en hızlı yarışı olan Büyük Erkekler’de Fenerbahçe B takımı birinci, Fenerbahçe A takımı ise ikinci oldu. Şişecam Çayırova takımı ise yarışı üçüncü sırada noktaladı. Fenerbahçe B takımı ödülünü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan aldı.

Master Kadınlar’da birinciliği Vira Denizciler elde etti. İzmit Sümerspor ikinci sırayı alırken, Galata Kürek takımı üçüncü oldu. Master Erkekler’de Galata A takımı yarışı ilk sırada tamamladı. Altın Boynuz A takımı ikinci, Vira Denizciler A takımı ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Günün kapanışı U19 Kadınlar yarışıyla yapıldı. U19 Kadınlar’da Fenerbahçe birinciliği elde etti. İzmit Sümerspor A takımı yarışı ikinci sırada bitirirken, İzmir Sümerspor B takımı üçüncü oldu.

Genel

Sarıyerli kadınlar İstanbul Sözleşmesi için buluştu

Published

on

blank

Sarıyerli kadınlar, Kireçburnu Çamlık Tepesi’nde “İstanbul Sözleşmesi Bizim” adlı kadın festivali düzenledi. Alana, “Kadın özgür, Dünya özgür” pankartları asıldı.

Sarıyerli kadınlar, Kireçburnu Çamlık Tepesi’nde İstanbul Sözleşmesi için buluştu. “Kadın özgür, Dünya özgür” pankartlarının asıldığı alanda “İstanbul Sözleşmesi Bizim” adı altında bir festival düzenlendi. İstanbul Sözleşmesi’ne hukuksal bakışın konuşulduğu festivalde, müzik dinletisine ve atölye çalışmalarına da yer verildi. Festivale, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve bazı ilçe yöneticileri ile CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç de katılım sağladı.

Continue Reading

Genel

Bahçeköy’de kolonları patlayan bina çöktü

Published

on

blank

Bahçeköy’de 2 yıl önce yapılan incelemeler sonrasında risk taşıdığı gerekçesiyle boşaltılan 9 katlı bina, büyük bir gürültü ile çöktü. Binanın daha önceden boşaltılmış olması, büyük facianın oluşmasına engel oldu.

Saat 00.20 sıralarında Bahçeköy Yenimahalle Doğanbey Caddesi ile Leylak Sokak arasında bulunan ve kaçak olarak yapıldığı öğrenilen 9 katlı bina büyük bir gürültü ile çöktü. Deprem etkisi yaratan çökmenin ardından mahalleli kendisini sokağa atarken, sokakta bulunan araçlarda ve çevre binalarda maddi hasar meydana geldi. Çökmenin ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

BAŞKAN GENÇ: DAVA BİTMEDEN BİNAYI YIKMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Binanın uzun süredir yıkılmamasının nedeninin açılan davalar olduğunu belirten Genç, ‘İki yıldır o binayı bekliyoruz. Şarlatanlığa gerek yok. Şarlatanlığa izin vermeyeceğim. 2019 Ağustos ayının başında bu binada çökme tehlikesi olduğunu tespit ettik. Çevre Şehircilik Bakanı dahil, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü dahil gerekli önlemler alındı. Önce binanın riskli olduğu tespit edildi. Çok uzun sürdü bu. Mahkemeler oldu. Bina boşaltıldı. Hala itirazlar var. Hala dava var şu anda. Bu davalar bitmeden binayı yıkmamız mümkün değil” dedi.

Bina hakkında bilgi veren Başkan Genç, binanın kademe kademe kaçak yapıldığını belirterek, ‘Herhangi bir mühendislik desteği alınmamış. 10 kat ama aşama aşama yapılmış. Bir müddet yapılmış sonra durmuş. Hiçbir mühendislik hizmeti alınmadan yapılmış bir bina” dedi.

“ŞÜKRÜ BEY HEP YIKILMASINI SÖYLEDİ”

Yıkılan binada oturan ve 2 yıl önce alınan yıkım kararının ardından binayı tahliye ettiklerini belirten Birgül Karvazlı, “Biz oturuyorduk daha önce. Kolonlar patlamıştı, bizi çıkardılar. İki yıl gibi bir süre oldu. Biz tabi mal sahibi olduğumuz için yapılması taraftarıydık. Tabi bu tuzla buz görüntüyü görünce Allah’a şükrediyoruz. Şükrü bey zaten hep yıkılmasını söyledi. Bu görüntüyü görünce ben eşim ve ailemin yaşadığına şükrediyorum.” ifadelerini kullandı.

BİNADA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI YAPILDI

İtfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından AFAD’a bağlı arama kurtarma köpekleri bina içerisinde canlı olup olmadığının anlaşılması için enkazda arama çalışması yaptı. İtfaiye ekiplerinin kontrol ettiği binanın enkazında ilk belirlemelere göre kimsenin olmadığı kanaatine varıldı. Bina yakınlarında park halindeki 3 otomobilin hasar gördüğü olayda, çevredeki başka binalarda da hasar olup olmadığının tespiti için çalışmalar sürüyor.

blank

Continue Reading

Genel

Muharrem İnce Elaşina’da partilileriyle öğle yemeği yedi! Gazetemize özel açıklamalarda bulundu

Published

on

blank

Haber Global’daki canlı yayını öncesinde Sarıyer Kefeliköy’deki Elaşina Restoranı’nda Tolga Girit’in misafiri olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Haber Global’daki canlı yayını öncesinde Sarıyer’in lezzet durağı Elaşina’da Tolga Girit’in misafiri oldu, partilileriyle öğle yemeği yedi. Daha sonra ise partilileriyle boğazda yürüyüşe çıktı. Kireçburnu tarafında doğru yürüyen İnce’yi gören vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemedi, hatıra fotoğrafı çektirdi. Restoranlarda yemek yiyen vatandaşların da ilgi odağında olan İnce, daha sonra yayına katılmak için Sarıyer’den ayrıldı.

Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’a özel açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Türkiye’nin yeni bir düzene, yeni bir iktidara ihtiyacı var. Yine Türkiye’nin “temiz eller” operasyonuna ihtiyacı vardır. Yani mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçiler, marinaya çökmeler, otellere çökmeler, karakolda milletvekili dövdürmeler, uyuşturucu ticareti gibi yaşanılan olaylar utanılacak bir durumdur. Bunlar karşısında konuşmayan bir Cumhurbaşkanı vardır. Bu düzeni yıkmamız lazım. Ve biz bu düzeni yıkacağız. Bu iktidarın da, bu muhalefetin de mecali yok. Bu muhalefette umut olamıyor.

“BİZ BU MİLLETE UMUT OLMAK İÇİN YOLLARDAYIZ”

Biz onun için diyoruz ki, sloganımız MAVİ… Cemal Süreyya diyor ki, “Mavi bir renkten daha fazlasıdır. Sonsuz bir gökyüzü ve umut dolu bir deniz… ” Biz bu millete umut olmak için yollardayız. Ve bir ay içerisinde 52 ilde örgütlendik. Temmuz’un 9’unda ilçe kongrelerimiz başlayacak. 18 Eylül’de kurultayımızı yapacağız ve inşallah ilk seçimde 50+1 ile iktidar olacağız.

“TUTARSIZ, İDDİASIZ BİR MUHALEFET VAR”

Bu muhalefete ben, “Zavallı bir muhalefet” diyorum. Geçen gün sayıştay seçimini boykot ediyorlar. Ama 20 gün önce HSK seçiminde oy kullandılar. Yani bu boykot kararı akıllarına yeni geldi. Tutarsız, ilkesiz, iddiasız bir muhalefet var… İktidarla muhalefeti aynı çuvala koyup göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

blank blank blank

Continue Reading

Popüler