Connect with us

Genel

KAHREDEN HABER! 10 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ!

Published

on

blank

Şırnak-Uludere Karayolu üzerindeki cezaevi yakınlarındaki kontrol noktasında çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit oldu.Mardin’de de, Kızıltepe’de PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu 4 askerimiz şehit düştü.

Şırnak- Uludere karayolu üzerinde bulunan cezaevi yakınlarında yol güvenliğini sağlayan askeri time, bugün saat 14.30 sıralarında bir grup PKK’lı terörist tarafından önce roketatar, sonra otomatik silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin karşılık vermesi ile çatışma çıktı.

Çatışma bölgesine çok sayıda ambulans gönderilirken, ilk belirlemelere göre 6 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Çatışmada 1 PKK’lı terörist de öldürüldü. Çatışmanın halen sürdüğü belirtilirken, yaralanan asker Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Bölgede çatışma ile birlikte başlayan operasyonun ise hava destekli genişletilerek sürdüğü belirtildi.

MARDİN’DE 4 ŞEHİT

Sabah saatlerinde de Mardin’de Derik-Kızıltepe karayolu üzerinde asker ve korucuları taşıyan sivil araca, PKK’lı teröristlerce yapılan mayınlı saldırıda 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştu.Hainlerin son saldırısı ile birlikte bugün şehit verdiğimiz güvenlik görevlisi sayısı 10’a yükseldi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın