Connect with us

Genel

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile ilgili kararını verdi

Published

on

blank

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce konusunda kararını vermiş, İnce’yi kazanmak gibi bir çabası yok. Tam aksine, Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasını bekliyor” yorumunu yaptı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Memleket Hareketi başlatan ve CHP’den ayrılarak parti kurması beklenen Muharrem İnce’yi kazanmak için bir çabasının olmadığı değerlendirmesini yaptı.

Selvi, “Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce konusunda kararını vermiş, İnce’yi kazanmak gibi bir çabası yok. Tam aksine, Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasını bekliyor. Dün de İnce’nin parti kuracağına ilişkin bir soruya, ‘Hayırlı olsun arkadaşlar. Parti kurmak serbesttir. İsteyen parti kurabilir’ diye yanıt verdi” diye yazdı.

“Parti kurmak serbest de, senden gidecek. Evet, Muharrem İnce’nin seçim gecesi ve Kılıçdaroğlu ile ailece yenilen yemek konusunda hataları oldu. Ama Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’nin CHP’de kalması mı iyi olur, yoksa gitmesi mi diye analiz yapmasında yarar var” diye Selvi, şöyle devam etti:

“Çünkü sorun Muharrem İnce ve Mehmet Ali Çelebi değil. Sorun, kendisini Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olarak gören bir kesimin partide kendisini sahipsiz hissetmesi. Muharrem İnce’yi aşan bir durum söz konusu.”