GenelSon Dakika

Koronavirüs İstanbul’da bir aileyi yok etti

İstanbul’da yaşayan Yılmaz T.’nin geçen ay yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan Yılmaz T. hayatını kaybetti. Onu ziyaret eden annesi ve ablası da koronavirüse yenik düştü ve hayatını kaybetti.

İstanbul’da yaşayan Yılmaz T.’nin geçen ay yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan Yılmaz T. hayatını kaybetti. Onu hastanede ziyarete giden annesi ve kız kardeşi ise memleketleri Diyarbakır’da virüse yenik düştü.

İstanbul’da yaşayan Yılmaz T.’nin yaklaşık 30 gün önce koronvirüs testi pozitif çıktı. Yılmaz T. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken annesi ve ablası da yaklaşık 25 gün önce İstanbul’a giderek kendisini ziyaret etti.

ANNESİ VE ABLASI DA KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

Bir süre burada kalan anne ve kızı daha sonra Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki evlerine döndü. Yılmaz T., 15 gün önce hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Diyarbakır’a dönen anne Bedia ile kızı Hanım T.’ye kontrol amaçlı test yapıldı. Koronavirüs testlerinin pozitif çıkması sonucu anne ve kızı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Bedia ve Hanım T. hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ailenin Silvan ve Diyarbakır’da bulunan akrabalarının da karantinaya alındığı öğrenildi.

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı