Connect with us

Genel

Mehmet Deniz’den sert açıklamalar: Sarıyer Spor Kulübü bir grubun tatmin etme yeri değildir

Published

on

blank

Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Mehmet Deniz, Beyaz Martılar’da son dönemde yaşananlarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Deniz, “Takımın maç giderlerini karşılamak ne zamandan beri vefa örneği olmuştur.” dedi.

İşte Mehmet Deniz’in Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili sert açıklamaları:

Mazisi başarılarla dolu, tarihi Sarıyer Spor Kulübü zor günler geçiriyor.

Balkan şampiyonluğu ve bunun gibi büyük başarılara imza atan güzide kulüp bu günleri haketmiyor.

Kim başkan olursa olsun, önemli maçlarına gider tribünde yerimizi alır, hem de şeref tribününde pek oturmaz, normal tribünde maçımızı ücretimizi ödeyerek seyrederiz. Çünkü şeref tribününde oturmanın bir bedeli vardır, bunu biliriz.

“O ŞEREFE LAYIK OLANLAR BUNUN BEDELİNİ ÖDERLER”

Spor kulüplerine gelen her yönetim, amatör sporda bile büyük paralar harcar, bende bunu Resitpaşaspor kulübünün 6 yıl başkanlığını yaparak öğrendim. Bunun için yönetime seçilirler. O şerefe layık olanlar bunun bedelini öderler.

Takımı bir maçına çıkarmak için maçın giderlerini karşılamak ne zamandır vefa örneği olmuştur. Bu yöneticilerin asli görevidir.
Asıl beni üzen başka konular:

Bu Sarıyer Türkiye’nin hatta dünyanın m2 başına toprağın en pahalı olduğu bir ilçe!

Bu Sarıyer ki, gayrimenkul fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe!

Bu Sarıyer ki, Türkiye’de kiraların en yüksek olduğu ilçe!

Bu Sarıyer ki; paranın dans ettiği İMKB ( İstanbul menkul kıymetler borsası) bu ilçe sınırları içerisinde!

Dünyanın ekonomik olarak en büyük devletlerinin konsolosluk, elçilikleri bu ilçe sınırları içerisinde!

Eski bakanları, başbakanların ikametğahı bu ilçede!

Yine ilçede 7 adet üniversite mevcut!

Yalıları, yatları, dünyada eşi benzeri birkaç tane bulunan lüks araçlarıda bu ilçede görürsünüz!

Hiçbir hafta sonu yoktur ki , Sarıyer’in yalılarında, köşklerinde, ormanlarında da ki güzelim alanlarında ünlü bir çiftin düğünü olmasın…

”SARIYER SPOR KULÜBÜ BİR GRUBUN BEKLENTİLERİNİ TATMİN ETME YERİ DEĞİLDİR”

Tarihi, doğası ve önemli konumu bulunan bu cennet ilçe takımının sığ siyasi çekişmeler veya başka başka nedenlerle hırpalanmasına Sarıyerliler göz yummaz, yummamalıdır.
Sarıyer Spor Kulübü, birilerinin siyasetinin büyümesi veya küçülmesi amacıyla kullanılamaz…

Sarıyer Spor Kulübü bir grubun veya kişinin maddi veya manevi beklentilerinin  tatmin etme yeri de değildir.

Sarıyer ayrıca bir otel, konaklama yeri hiç değildir.

Bu ilçenin yöneticileri, bu ilçenin yaşayan ünlüleri, bu ilçenin kaynaklarından faydalananlar bu kulübü layık olduğu yere taşımakla mükelleftir…

İşin özeti ; Sarıyer’in şeref tribününde (mecazi anlamda kullandım) oturanlaradır asıl sözüm, burası otel veya konaklama yeri değil, hepiniz lütfen görevinizi yapınız!

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank