Connect with us

Genel

Mehmet Deniz’den sert açıklamalar: Sarıyer Spor Kulübü bir grubun tatmin etme yeri değildir

Published

on

blank

Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Mehmet Deniz, Beyaz Martılar’da son dönemde yaşananlarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Deniz, “Takımın maç giderlerini karşılamak ne zamandan beri vefa örneği olmuştur.” dedi.

İşte Mehmet Deniz’in Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili sert açıklamaları:

Mazisi başarılarla dolu, tarihi Sarıyer Spor Kulübü zor günler geçiriyor.

Balkan şampiyonluğu ve bunun gibi büyük başarılara imza atan güzide kulüp bu günleri haketmiyor.

Kim başkan olursa olsun, önemli maçlarına gider tribünde yerimizi alır, hem de şeref tribününde pek oturmaz, normal tribünde maçımızı ücretimizi ödeyerek seyrederiz. Çünkü şeref tribününde oturmanın bir bedeli vardır, bunu biliriz.

“O ŞEREFE LAYIK OLANLAR BUNUN BEDELİNİ ÖDERLER”

Spor kulüplerine gelen her yönetim, amatör sporda bile büyük paralar harcar, bende bunu Resitpaşaspor kulübünün 6 yıl başkanlığını yaparak öğrendim. Bunun için yönetime seçilirler. O şerefe layık olanlar bunun bedelini öderler.

Takımı bir maçına çıkarmak için maçın giderlerini karşılamak ne zamandır vefa örneği olmuştur. Bu yöneticilerin asli görevidir.
Asıl beni üzen başka konular:

Bu Sarıyer Türkiye’nin hatta dünyanın m2 başına toprağın en pahalı olduğu bir ilçe!

Bu Sarıyer ki, gayrimenkul fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe!

Bu Sarıyer ki, Türkiye’de kiraların en yüksek olduğu ilçe!

Bu Sarıyer ki; paranın dans ettiği İMKB ( İstanbul menkul kıymetler borsası) bu ilçe sınırları içerisinde!

Dünyanın ekonomik olarak en büyük devletlerinin konsolosluk, elçilikleri bu ilçe sınırları içerisinde!

Eski bakanları, başbakanların ikametğahı bu ilçede!

Yine ilçede 7 adet üniversite mevcut!

Yalıları, yatları, dünyada eşi benzeri birkaç tane bulunan lüks araçlarıda bu ilçede görürsünüz!

Hiçbir hafta sonu yoktur ki , Sarıyer’in yalılarında, köşklerinde, ormanlarında da ki güzelim alanlarında ünlü bir çiftin düğünü olmasın…

”SARIYER SPOR KULÜBÜ BİR GRUBUN BEKLENTİLERİNİ TATMİN ETME YERİ DEĞİLDİR”

Tarihi, doğası ve önemli konumu bulunan bu cennet ilçe takımının sığ siyasi çekişmeler veya başka başka nedenlerle hırpalanmasına Sarıyerliler göz yummaz, yummamalıdır.
Sarıyer Spor Kulübü, birilerinin siyasetinin büyümesi veya küçülmesi amacıyla kullanılamaz…

Sarıyer Spor Kulübü bir grubun veya kişinin maddi veya manevi beklentilerinin  tatmin etme yeri de değildir.

Sarıyer ayrıca bir otel, konaklama yeri hiç değildir.

Bu ilçenin yöneticileri, bu ilçenin yaşayan ünlüleri, bu ilçenin kaynaklarından faydalananlar bu kulübü layık olduğu yere taşımakla mükelleftir…

İşin özeti ; Sarıyer’in şeref tribününde (mecazi anlamda kullandım) oturanlaradır asıl sözüm, burası otel veya konaklama yeri değil, hepiniz lütfen görevinizi yapınız!

Genel

TBMM Başkanvekili Celal Adan’dan MHP Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ziyaretinde önümüzdeki başkanlık ve milletvekili seçimlerinin önemine dikkat çekildi. MHP ilçe yönetiminden Sarıyerde ulaşılmayan hane, erişilemeyen kimse kalmayacak şekilde çalışılmasını isteyen Adan, gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesini istedi.

KARABACAK’TAN TEŞEKKÜR

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın ilçe ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karabacak, “Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve direktifleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Sarıyer’de üç hilali hakettiği şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

blank

Continue Reading

Genel

İBB’den Sarıyer’de Hulusi Kentmen seferi

Published

on

blank

Türk Sineması’nın ‘tonton amcası’ Hulusi Kentmen, doğumunun 111. yıl dönümünde İETT otobüsü ile anılıyor. Rumeli Hisarı’nda bulunan İETT durağındaki Kentmen fotoğrafına atıfta bulunularak, aynı duraktan geçen bir otobüsün dış cephesi, usta sanatçının resimleriyle kaplandı.

İETT, sinema kariyeri boyunca 278 farklı sinema filminde oynayan, özellikle baba ve komiser rolleri ile 7’den 77’ye büyük hayran kitlesine sahip olan usta sanatçı Hulusi Kentmen’i unutmadı. İETT, Kentmen’in doğum günü olan 20 Ocak tarihinde onun ismine özel olarak tasarladığı otobüs ile yolcuları buluşturdu. Sanatçının, Rumeli Hisarı’nda İETT durağındaki fotoğrafına atıfta bulunularak aynı duraktan geçen İstinye Dereiçi – Kabataş / 22 hattındaki bir otobüsün dış cephesi, yeniden tasarlanarak hazırlandı ve doğum gününde sefere başladı.

Kentmen’in fotoğraflarının yer aldığı otobüs, bir hafta yollarda olacak. İstanbullular, İstinye Dereiçi – Kabataş hattından geçen otobüsü kullanabilecek. İETT, ülkemizin kültür ve sanat alanındaki duayen isimlerini çeşitli etkinliklerle anmaya devam edecek.

Continue Reading

Genel

İstanbul’un taksilerinde yeni dönem

Published

on

blank

İBB, İstanbul’da boş – dolu taksi tartışmasını bitirecek önemli bir karara imza attı. Yolcuların taksiye erişimini kolaylaştıracak ve taksicilerin yaşadığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak Akıllı Tepe Lambası uygulaması, UKOME’de onaylandı.

Ocak ayı UKOME toplantısında, İstanbul’daki boş – dolu taksi tartışmasını bitirecek önemli bir teklif sundu. Buğra Gökçe, Akıllı Tepe Lambası uygulamasının, İstanbul’daki taksi mağduriyetlerini giderecek çok önemli bir uygulama olduğunu söyledi. Gökçe, “İstanbullulardan taksilerin yolcu seçtiği yönünde yoğun şikayetler de alıyoruz. Yolcuların taksiye erişimini kolaylaştıracak ve taksicilerin yaşadığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak bu sistem, dünyanın bütün önemli kentlerinde uygulanıyor” diye konuştu.

Teklif, değerlendirmelerin ardından UKOME üyelerinin oy çokluğuyla onaylandı. 3 ay içerisinde uygulamaya konulacak sistemde, şoförlerin korunması için panik butonu da bulunacak.

DOLU / BOŞ / RZV / S.O.S YAZACAK

Taksimetre ile bağlantılı olacak sistemde, yolculuk başladığı andan itibaren tepe lambasında “DOLU” ibaresi yer alacak. Yolculuk sonuna kadar dışarıdan müdahale ile yolculuk sonuna kadar değişiklik yapılamayacak. Yolculuk sonunda ise tepe lambasında “BOS” ibaresi yer alacaktır. Taksi şoförü çağrısını yanıtladığı yolcusunu almaya giderken akıllı tepe lambası “RZV” şeklinde değiştirilecek. Şoförün panik butonuna basması durumunda taksinin kolluk kuvvetleri tarafından görülebilmesi adına tepe lambasında S.O.S ifadesi yer alacak.

İfadelerde farklı ışıklandırma rengi olacak. TAKSİ-Sarı, DOLU-Kırmızı, BOS-Yeşil, RZV-Kırmızı ve S.O.S-Kırmızı renklerde olacak. Akıllı tepe lambaları taksinin önünden ve arkasından okunabilecek ve gün ışığında dahi görünebilecek şekilde çift taraflı ekranlı ve dış müdahalelere karşı korunaklı olacak.

HIRSIZLIK SUÇU İŞLEYEN ŞOFÖR OLAMAYACAK

Yine İBB’nin gündeme getirdiği teklifle, hırsızlık suçunu işleyen kişiler toplu ulaşım şoförü olamayacak. Oy birliğiyle alınan kararla; hırsızlık, nitelikli hırsızlık, gece vakti hırsızlık, dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık, parada sahtecilik suçlarını işleyen kişilere, İBB artık toplu ulaşım aracı kullanım belgesi vermeyecek.

İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, daha önceden taciz, şiddet içeren suçları işleyenlere toplu ulaşım kullanım belgesi verildiğini hatırlatarak, “İstanbullulardan gelen talep üzerine buna hırsızlık ve hırsızlığa bağlı suçları da ekledik. Söz konusu suçu işleyenler; taksi, minibüs ve servis gibi toplu ulaşım aracı belgesi alamayacak” dedi.

TOPLU ULAŞIM ARACI REKLAM STANDARDI DA BELİRLENDİ

UKOME’de, ticari araçlara reklam takılması ve bulundurulmasında uyulacak usul ve esaslara yönelik bir standart da getirildi. Taksi ve taksi dolmuş levhasını kapatmayacak ve tavanda bulunan plaka numarasını örtmeyecek şekilde ve yüksekliği 50 santimetreyi aşmayacak reklam panosu takılabilecek.

Continue Reading

Popüler

blank